Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ha ezt kérnék...

Ti mit tennétek ha ezt kérnék a szüleitek?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk testvérek. Én vagyok a legkisebb. Három bátyám van. A családomnak van egy gazdasága, de egyedül én és apám dolgozunk benne. a testvéreimet sose érdekelte különösebben. Én, mióta az eszemet tudom, ott dolgozok.

Apám ma megemlítette, hogy hamarosan szeretne nyugdíjba menni. Azt mondta, hogy rám hagyná az egész gazdaságot, a többiekre pedig majd a családi házat.

De azt is mondta, hogy csak akkor hagyja rám ha én eltartom őt és anyukámat.

Nincs rossz viszonyba a testvéreimmel. Jóba vannak, gyakran osszejárunk mindannyian. Nekik van már családjuk. Nekem még nincs, de már tervezem.

Miért én egyedül tartsam el őket?

Ti mit tennétek a helyzetemben?



2019. jan. 15. 17:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszeld meg at ezt vele es mond el neki hogy te is szeretnel csaladot es lesz is, roluk kellesz gondoskodnod ha szuletik gyermeked stb. Ha nem is most lesz csaladod de lesz. Ha most elvallalod hogy te tartod el a szuleidet es lesz csaladod akkor a gyermeked elol fogod elvenni a penzt es apadekra kolteni? En ebbe ugy mennek bele ha a 3 testverem is kivenne a reszet az eltartasbol es neked minimalis osszeget kellene adni, de ha lesz nyugdij akkor boven meg kellene elniuk abbol. Nekem kicsit zsarolasnak hangzik az hogy majd csak neked adja a vallalkozast de csak ha te majd penzeled oket. Ilyen modon en nem vallalnam szerintem mert nem lenne eselyem csaladra es a gyermekemnek mindent biztositani
2019. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó. Ez a válasz megnyugtatott. Ezek szerint tényleg nem teljesen bevált szokás ez.
2019. jan. 15. 18:37
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

Mi ez a középkori felfogás, hogy a legkisebb beáldozza a jövőjét?

Mert egyértelmű, hogy ennek ez lenne a következménye.

A tesók meg kapják az ingatlant?

Ez teljességgel igazságtalan.

Minden testvér egyenlően részesedjen a városi ingatlanból és a határmenti gazdaságból, azaz ez utóbbit is dobjak piacra a nagyokos ősök.

2019. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Még ez is jobb megoldás lenne.
2019. jan. 15. 18:40
 15/26 anonim ***** válasza:
90%

Mindent egyenlően kell elosztani, ahogy az előttem szóló is írta. De ebbe tartozzon bele a szülők körüli feladatok is!

Nem tudom mennyit ér a ház és mennyit ér a föld, de biztos ki lehet számolni.

Ettől meg teljesen független a szülők segítése, vagy eltartása, vagy ápolása, az mind a 4 gyereke feladata, vagy ha a többiek nem így gondolják, akkor meg lehet támadni a végrendeletet és akkor a kötelesrészt leszámítva mindent visz aki ápolta őket.

2019. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 15. 19:02
 17/26 A kérdező kommentje:
Tehát, hogy ha erre kerül a sor és tényleg így akarják, akkor semmiképpen ne menjek bele, mert nem reális az elképzelésük.
2019. jan. 15. 19:03
 18/26 anonim ***** válasza:
70%

#17

Nézd, ha a gazdaság ér 20milliót és te kapod egyedül, ellenben a házuk egy 8millós kádárkocka, amin a többi 3 osztozik, akkor menj bele! De csak az anyagi részébe, az ápolás, gondozás az négyőtök dolga legyen, mert ez egy embert teljesen felemészt, ezt tapasztalatból mondom.

Soha nem tudhatod mi jön, lehet, hogy 24 órás gondoskodást igényel valaki, akkor mikor fogsz dolgozni?

2019. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

A gazdaság egy lakóház (amit 200 ezerre becsültek) és pár nagyobb, de nem modern gazdasági épület. (Nád tetős istállók, és pár disznóól). Ami nagyobb érték az a földek.

A ház pedig egy emeletes ház. 4 szoba, 4 konyha, stb. Plusz gazdasági épületek (fás szín, tyúkól, disznóól).

2019. jan. 15. 19:17
 20/26 anonim ***** válasza:
65%

Bennem komolyan felmerült, amúgy sikerült-e értelmezni az alap szitut rendesen mert szerintem itt sok minden félresiklott a válaszolóknál.


Apádban nyílván az a romantikus elképzelés él, hogy rád hagyja élete munkáját (?), ami neked megélhetést jelent, cserébe annyi garanciát vár, hogy anyagi biztonságot nyújts.


Hogy ez egy havi fix összeg lenne, vagy csak akkor ha megszorulnak fedezet, az nem derült ki.

Illetve az sem derült ki, hogy ha havi fix összeg, akkor valami kis jelképes kiegészítésre gondol a nyugdíj mellé, 20-40-60-80-100 ezer forint. Vagy egy ugyanolyan teljes értékű fizetést szeretne magának mintha benne dolgozna még mindig?


Mi az amit szerintem nem értett, az eltartás alatt?

Hogy menj átt, főzz rájuk meg ápold őket, elsősorban anyagi fedezetet értett ez alatt.


Mi az amit nem értek?

Pedig előkerülhetett volna!


Oké, te családot szeretnél, gyereket, ez neked is egy anyagi lehetőség.

Innen nézve, akár jó is lehet a helyzet.

Az hogy anyagilag ebből hogy lehet kijönni, nem tudom de szerintem ebben tudsz egyezkedni apáddal, de feltételezem nem azt várja el, hogy nyomorogj a kis keresetből ami marad miután neki már lefizettél.


Tehát amit még nem mondtál, hogy veled mi a szitu?


Te ezt a munkát akarod csinálni? Vagy eleve full mást képzeltél el?

Egyáltalán itt akarsz helyben lakni, vagy más jövőképed volt?


Mert ha mást szerettél volna csinálni, máshol, van is valami végzettséged hozzá, akkor felejtős az egész.

Apu örömére felesleges benne maradni, miközben neki úgy is lesz nyugdíja, neked azért nem egy életbiztosítás ez a vállalkozás.

Hiszen leírtad, annyi pénz azért nincs benne, tehát ha te teszem fel turizmussal akarsz foglalkozni valami kisvárosban, akkor fölöslegesen maradsz ebben.

És töröd magad nap mint valami olyasmiben amit még csak nem is szívesen csinálsz.

Ezt kéne átlátni, és szerintem ez lenne az igazi kérdés, de erről még nem esett szó.

2019. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!