Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvesztettem az anyukámat...

Elvesztettem az anyukámat mert nagymama lett?

Figyelt kérdés

Nővéremnek fél éves a kislánya. Mióta megszületett nem túlzok, egyáltalán nem számíthatok az anyukámra, mert vagy a kislánnyal vagy a nővéremmel van elfoglalva. Irányomba a legcsekélyebb érdeklődést sem mutatja ami nagyon fáj mert jó volt a kapcsolatunk, de mostanában mintha nem is létezne.. Sose hív, velem nem akar találkozni.

Próbáltam vele megbeszélni (persze még én jöttem ki rosszul), hiába.

Ez mindig így lesz? El vagyok keseredve.

26/N



2019. jan. 16. 19:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
Nyugodj meg, ez természetes dolog, hogy a kisunokával foglalkozik. Majd idővel minden visszatér a régi kerékvágásba.
2019. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
35%
Egy unoka érkezése nagy dologbnak számít és most anyukádat teljesen lefoglalja. Esetleg ajánld fel, hogy segítesz te is és csatlakozz édesanyádhoz amikor unokázik.
2019. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
12%
Érhető ha az unoka körül van anyud. Neked meg húszon túl ideje lenne kevésbé kötődni anyádhoz. Pláne nem féltékenykedni a kicsire.
2019. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszi már mindent megpróbáltam, ezért írtam ki kérdést mert kíváncsi vagyok ez mennyire normális. Tudom, hogy hatalmas dolog én is imádom a kislányt, de azért nem vagyok ilyen mértékben közömbös a szeretteimmel.


3. Bocsánat, hogy egyáltalán beszélni szeretnék a saját anyámmal... Látom olvasol, de nem értelmezel.

2019. jan. 16. 19:54
 5/27 Alain Delon ***** válasza:
15%
Te már 26 éves felnőtt vagy. Légy önálló, ne mástól tedd függővé magad.
2019. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
19%
Látom, a lepontozás megy. Így harminc felé megérthetnéd mit jelent anyukádnak egy unoka. És nem, nem furcsa hogy körülötte forog az élete.
2019. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem így a normális.

Nekem ugyan nincs unokám, de a férjemnek van (2 éves). Ezzel együtt mégis a közös lányunk maradt a hercegnője (24 éves). Az unokát is imádja, de mindenkit a helyén kezel. Szép is lenne, ha onnantól a hajadon lánya le lenne szarva.

2019. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
16%
"ezért írtam ki kérdést mert kíváncsi vagyok ez mennyire normális." Anyád részéről teljesen normális a viselkedése, egy unoka az ember életének "betetőzése", bár anyád nyilván még elég fiatal ahhoz, hogy még megélje a dédunokája megszületését is. A dolog a te részedről nem egészen normális, mert a te korodban az ember lánya már gyakorlatilag leszakadt a szülőjétől és jobban kedveli azt a helyzetet, amikor az anyja már nem vele foglalkozik és nem őt kezeli gyerekként.
2019. jan. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Nem lesz mindig így, most nagyon bele van bolondulva az első unokájába. Ami természetes. Az, hogy a lánya ideiglenesen nem érdekli, az már nem igen természetes. De nyugi, ahogy írták, minden a régi lesz köztetek. :)

Aki pedig a kérdező önállóságára meg a korára fókuszál az nem tud értelmezni. Attól hogy 26 éves, még igényt tarthat az anyjára és annak figyelmére, szeretetére. Attól hogy ti tirpákok vagytok, más ember még felnőttként is ugyanannyira szereti az anyját. :)

2019. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

9-essel értek egyet én is. Itt a kérdező nem azt nehezményezi, hogy az anyja nem őt tutujgatja, hanem azt, hogy nem tud egy értelmes mondatot váltani az anyjával lényegében. Érdemben nem tudnak beszélgetni, nem tudnak találkozni (ne adj Isten anya-lánya délutánt szervezni).

Persze 9-esnek igaza van: Amelyik válaszoló csak azt szajkózza, hogy váljon le az anyjáról, annak fogalma sincs róla, hogy milyen tartalmas lehet egy anya-lánya kapcsolat.

Megértem a kérdezőt, mert ő egy tartalmas kapcsolathoz szokott hozzá anyukájával, és ez bizony hiányozhat neki (ezt nem pótolják havernők, barátnők, kolleganők, stb.)

Akinek gőze nincs róla, hogy ez mit takar, az az ő szegénységi bizonyítványa.

2019. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!