Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvesztettem az anyukámat...

Elvesztettem az anyukámat mert nagymama lett?

Figyelt kérdés

Nővéremnek fél éves a kislánya. Mióta megszületett nem túlzok, egyáltalán nem számíthatok az anyukámra, mert vagy a kislánnyal vagy a nővéremmel van elfoglalva. Irányomba a legcsekélyebb érdeklődést sem mutatja ami nagyon fáj mert jó volt a kapcsolatunk, de mostanában mintha nem is létezne.. Sose hív, velem nem akar találkozni.

Próbáltam vele megbeszélni (persze még én jöttem ki rosszul), hiába.

Ez mindig így lesz? El vagyok keseredve.

26/N



2019. jan. 16. 19:19
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok kedves választ. Jó tudni hogy azért van aki megért és átlátja a helyzetet. :)
2019. jan. 16. 21:06
 12/27 anonim ***** válasza:
11%

Nyomás alá helyezett, hogy jöjjön az unoka.

Ne engedj az érzelmi zsarolásnak.

2019. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem egészséges ennyire csak az unokának élni.

Hogy se hall, se lát.

Nyugdíjas? Férj?

48 évesen 2 kamaszom van, de nem életem csúcspontjának érezném az unokát.

Azok a gyerekeim főművei, az enyémek pedig a gyerekeim.

Lehet anyukádat már nem kapod vissza, mert amúgy sem talál egyéb örömöt az életében.

Szomorú ez valahol.

2019. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%

13-asnál a pont:


"Azok a gyerekeim főművei, az enyémek pedig a gyerekeim"


Szó szerint így gondolom én is, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni.

2019. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
67%

Tök jó látni, hogy milyen sokan milyen jóban vannak az anyukájukkal felnőtt korukban is. :)


Kérdező, megértelek, de azért próbálj örülni neki, hogy az anyukád kedvére unokázhat, mert az egy csomó örömöt ad neki. Az enyém kb. el van zárva a testvérem gyerekétől, alig látja - és elég sokan vannak így manapság.

2019. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
17%

Jol sejtem h itt volt azért előzmény azért ha az egyiknek gyerekemnek lesz gyereke, a másiktol nem fordulok el olyan szinten h többet el se ér.. Vmit nem mondasz el szerintem,amiért nem ohajt beszélni veled..

58N

2019. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
24%
A 26 évesek nem bírják elviselni a tesókat? Múlt héten is volt itt egy, annak az volt a baja, hogy az anyja teát főzött a beteg testvérének...
2019. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
64%
Én ugyanígy jártam, csak 22 évesen. A vége az lett, hogy amúgy is elköltöztem otthonról, és egyre kevesebbet beszélek vele. Jól elvan az unokájával, többször éreztette viták során, hogy az unokája fontosabb, hát akkor legyen az. Ha egy másodrangú rokon (mert akárhogy nézzük, az unoka azért nem olyan, mint a saját gyerek) el tud szakítani egy anyát a lányától, ennyit is ért a kapcsolat. Később, ha "magához tér", próbálkozni fog, nálunk is ez van most, sok év elteltável, hogy már unatkozik, mert már nem foglalja le az unoka, de én már megtanultam lepattintani. Ez van, egy akárhány éves ember joggal várná el a saját anyjától, hogy örök életében ő legyen a legfontosabb az anyjának, senki más. Ha ez borul egy egyszerű unoka miatt, akkor ennyit ért. De ezt később is érdemes észben tartani.
2019. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy ez nem fog változni. A hiba az anyukád személyiségében lehet.


Az én anyám úgy degradált engem harmadrangú rokonná, hogy én szültem az unokáját, ráadásul egyetlen gyereke vagyok. Amióta a lányom megszületett, én mintha nem is léteznék, illetve de, mert a bszogatással rendre megtalál, de mint ember, már ne létezem neki, csak mint az unokája anyja, aki ráadásul mindent rosszul csinál.

Amikor próbáltam vele beszélni erről, vagy megint engem hibáztatott, vagy úgy tett, mint aki nem is érti, mi a problémám.

Talán ha én is nagyszülő leszek, majd megértem ezt az egészet, bár jelen pillanatban az anyaságot (a fentiek miatt) a legmélyebb pokolként élem meg, így talán érthető, hogy nem vágyom sem unokára, sem arra, hogy a gyerekem valaha átélje, amit most nekem kell.


Szívből sajnálom, hogy neked is át kell menned ezen.

2019. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
45%

Ne számíts értelmes válaszokra, mivel az ide írogató nők nagy része egy tipikus ősanya, akiknek csak a gyerek körül forog a világ. Barátaik nincsenek, mert a rosszindulatú fröcsögésüket nem bírja senki elviselni, úgyhogy itt próbálnak belemarni mindenkibe, aki szerint nem kell mindenkinek hasra esnie egy gyerektől.


A kérdésre válaszolva, sajnos nem tudsz mit tenni. Nagyon igazságtalan, hogy beszélni se hajlandó veled. Előbb-utóbb rá fog jönni, milyen csúnyán viselkedett veled, bár ez a mostani helyzetedre nem megoldás.

2019. jan. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!