Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvesztettem az anyukámat...

Elvesztettem az anyukámat mert nagymama lett?

Figyelt kérdés

Nővéremnek fél éves a kislánya. Mióta megszületett nem túlzok, egyáltalán nem számíthatok az anyukámra, mert vagy a kislánnyal vagy a nővéremmel van elfoglalva. Irányomba a legcsekélyebb érdeklődést sem mutatja ami nagyon fáj mert jó volt a kapcsolatunk, de mostanában mintha nem is létezne.. Sose hív, velem nem akar találkozni.

Próbáltam vele megbeszélni (persze még én jöttem ki rosszul), hiába.

Ez mindig így lesz? El vagyok keseredve.

26/N



2019. jan. 16. 19:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
71%

Azt irod nem szamithatok anyukamra. Nem tudom ez mt takar es fel ev alatt hanyszor es mire kerted? Es mire es miert mondott nemet. Azt siman el tudom kepzelni, hogy az elso fel evben amikor tehette a tesonak segitett es rohant minden szabadidejeben u okazni. Az is elfogadhato, ha iezt ugy kell elkepzelni, hogy megkerted segitsen neked ruhat valasztani, nagy bevasatolni hasonlok es o ehelyett inkabb a tesod keresere ment a tesodhoz takaritani vagy nekik fozott vagy setalni vitte a babat.

Akkor azonban nem elfogadhato, ha te peldaul lebetegedtel es valami halaszthatatlan hivatalos ugyben kerted segitsen (szaladjon be valamivel a munkahelyedre) vagy hozzon neked gyogyszert, mert annyira rosszul vagy kimozdulni se tudsz.


Az erdeklodeset hianyolod, ami egyertelmuen feltekenysegre is vall reszedrol. Ha az unoka erkezese elott naponta telefonon beszeltetek es mindig o vagy egyenlo aranban kerestetek egymast, akkor bizony feltuno lehet ha most o nem hiv annyit. Ez normalis is. Sajnos vannak nok, akik elso unoka erkezesekor szinte kiforulnak magukbol es teljesen rwcuppanak a babara. Ez idovel enyhul. Viszont, ha kkor se veszi fol, amikor te hivod vagy kinyom es akár egy hetig nem tudod elerni az nem normalis.

Kerdes hogy prbaltad vele megbeszelni, ha szemrehanyast tettel vagy az jott le neki feltekenykedsz, akkor elhiszem hogy te jottel ki belole rosszul. (Nalunk hasonloan volt csak az en gyerekem volt az unoka es mintha en megszuntem volna letezni.)

Van anyukadnak testvere vagy el apukatok? Ha van egy neki is es neked is kozeli hozzatartozod azzal.beszelhetnel errol. O mint kozvetito hatha tud segiteni, nalunk egy nagyneni akadt erre a szerepre.

A masik amit tehetsz, hogy anyukaddal most maskepp keresd a kapcsolatot valahogy ugy mint egybaratnovel. Hivdmeg egy szinhazi eloadasra vagy moziba vagy etterembe, elotte egyeztess a tesoddal is, hogy arra az estere napra semmikepp ne kerje anyukad segitseget es ha kell mondja azt is nem kell jonnie. Igy nagy esellyel anyud elmegy veled az adott esemenyre es akkor vegre beszelgethettek, elmeselheted veled mi van stb

2019. jan. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
6%
komolyan féltékeny vagy egy 6 hónapos babára és testvéredre ,? az unoka pláne az első nagy dolog anyukád életébe te meg nem gyerek vagy már hanem felnőtt akinek van saját élete ,talán barátai is .majd ha ki unokázta magát,és te abba hagyod féltékenykedést és durcázás akkor ujra tudsz vele beszélni ,illetve gondolom nem mindig van ott .
2019. jan. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
63%
Én megértem a kérdező. Szerencsére a közvetlen környezetemben még nem történt ilyen, de távolabbi családtag már fordult ki teljesen önmagából, mikor unokái születtek. Szerintem a gyerek olyan fél-1 éves koráig még elfogadható, ha a nagymama is kiveszi a részét a babával való feladatokból, de utána már elég beteges, ha valaki teljesen rátelepszik a gyerekére és unokájára/unokáira. Mikor megszületett a testvérem, akkor ha jól emlékszem, egy pár hónapig heti pár alkalommal járt hozzánk a nagymamám, hogy anyukámnak segítsen a főzésben, házimunkában, ameddig ő a babával foglalkozott, ez szerintem teljesen oké. Az egyik távolabbi rokonom az unokái születésétől kezdve minden nap reggeltől estig a lányánál volt és van a mai napig is, pedig már bőven óvodások (ha nem iskolások) a gyerekei, kb második anya szerepet tölt be a gyerekek életében. A lánya házassága tönkrement, mert nem tudtak kettesben lenni a férjével, mert a mama mindig ott volt, hogy a gyerekeket tutujgassa. Az illető hölggyel nem lehet beszélgetni, mert semmi másról nem hajlandó beszélni, csak az unokáiról, ezt már a férje is nehezen viseli. Nyilván nem azt gondolom, hogy egy nagymama ne töltsön időt az unokáival és ne szeresse őket, de azért normális ember megtalálja az egészséges egyensúlyt a másikra való rátelepedés és az unokába való teljes beleb.zulás és a nulla kapcsolat között.
2019. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
37%

"egy akárhány éves ember joggal várná el a saját anyjától, hogy örök életében ő legyen a legfontosabb az anyjának"


:-OOO

Régen rossz, ha nem a férje az első és legfontosabb az életében! Nagyon sok házasság pont arra megy rá, hogy a gyerek(ek) körül akarják forgatni a világot - amit házasságban nem lehet. De nem is kell. Sőt: nem szabad. Ha mégis így csinálják, olyan egosita embereket nevelnek, mint pl. te...

2019. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
92%

"az unoka pláne az első nagy dolog anyukád életébe"


Most KOMOLYAN: egy nő életében tényleg az unoka születése az ELSŐ nagy dolog? Nem a diploma/szakmai sikerek, a gyerekei születése, az esküvője, hanem az unoka? Ennyire már nem kellene betegesnek lenni.

2019. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
28%
Szándékosan érted félre utolsó? Az első UNOKA a nagy dolog, nem az első nagy dolog az életében....
2019. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
38%

"Szándékosan érted félre utolsó?"

Nem ő tehet róla. Te nem tudod normálisan használni az írásjeleket, ettől félreérthető, amit írsz.

2019. jan. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!