Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénz ideális egy...

Mennyi zsebpénz ideális egy 19 évesnek, aki tanul?

Figyelt kérdés

Szerintem kb 40 ezer esetleg 45 amiből kényelmesen ki tud jönni. Anno én is ennyit kaptam, mikor még nem dolgoztam. Néha mondjuk jól jött volna több is, de összességében elvoltam.

Szerinted?


2019. jan. 19. 20:28
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
havi szinten kérdem, természtesen.
2019. jan. 19. 20:28
 2/42 anonim ***** válasza:
87%

Mármint kollégista a gyerek? Mert akkor megértem a havi 40ezret.

Én otthon élek, heti 2000ft kapok. És a legtöbbször else költöm.

18/L

2019. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%

Ez szerintem elég sok mindentől függ.


Én most 18 éves vagyok és nem dolgozok, de előtte 1,5 évet részmunkaidőben igen. Azért hagytam abba, mert ez a gimi utolsó éve, érettségi, nyelvvizsga meg minden a fejembe szakad és nem akartam magam a munkával is terhelni.


Az előtte megkeresett pénznek csak kb a felét költöttem el, új telefonra, új ruhákra, hobbira meg egyebekre a többit elraktam mert jól jön még majd az egyetemen.


Havi 15 ezerből vígan megélek, a szüleim tartanak el,itt élek velük.

2019. jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem kollégista, otthon élő. Egyébként húgom miatt kérdem, ő is annyit kap mint amit leírtam, de mindig mondja, hogy hó végére már nem marad semmi, amit eléggé furcsállok.

2019. jan. 19. 20:38
 5/42 anonim ***** válasza:
91%
Én 100000-et kaptam egy-egy félévre, ezt osztottam be. Illetve annyit tehettem, hozzá amennyit akartam munkából,ösztöndíjból stb.
2019. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
67%
Havi 30 ezreből én nagyon jól evoltam, volt pénzem kb mindenre. Mondjuk én magamnak kerestem meg, a szüleimtől nincs pofám pénzt elfogadni, bár mi nem is állunk jól anyagilag. Ha nem okozna nekik gondot akkor simán adnának havi 60at is. Az más kérdés, hogy abból már bőven lehet gyűjtögetni, nem kellene elkölteni mindent.
2019. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem teljesen elegendő, még sok is.


Én 20 éves vagyok, de nekem a szüleim nem adnak zsebpénzt, mióta egyetemre járok. (kapok ösztöndíjat az egyetemtől, meg néha eljárok dolgozni) De rosszul is érezném magam ha havi 40 ezreket adnának a szüleim. Mondjuk biztos adnának, ha megtehetnék, de akkor is ilyenkor már jó érzés a saját pénzét költeni az embernek.

2019. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
25%
Pont annyit, amennyit magának megkeres ösztöndíjjal. Vagy veheti fel a diákhitelt. Én is így végeztem el az egyetemet, és ez is hozzájárult, hogy mostanra az átlagnál ötször jobban keresek.
2019. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
76%
Ha otthon él, akkor minek zsebpénz? Mire költi? Én dolgozok, de ennyit el sem költök a benzin, kaja, rezsin kívül másra.
2019. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim válasza:
68%
Bőven elég, sőt sok is. Én 19 évesen iskola mellett kis melóval kerestem 17-et havonta. Jutott hobbira, ruhákra, kisebb-nagyobb dolgokra, de rendszerint maradt is egy kevés. Nem éppen hátrány ha nem kap olyan sokat, így nagyobb súlya van minden költekezésnek, jobban megtanít mérlegelni a dolgokat.
2019. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!