Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénz ideális egy...

Mennyi zsebpénz ideális egy 19 évesnek, aki tanul?

Figyelt kérdés

Szerintem kb 40 ezer esetleg 45 amiből kényelmesen ki tud jönni. Anno én is ennyit kaptam, mikor még nem dolgoztam. Néha mondjuk jól jött volna több is, de összességében elvoltam.

Szerinted?


2019. jan. 19. 20:28
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy nem otthonról visz kaját a suliba, hanem ott vesz vagy a Sparban. Napi ezres simán elmegy.
2019. jan. 19. 21:05
 12/42 anonim ***** válasza:
77%

Ha otthon el akkor nagyon sok az a 40-45 es az hogy a hugod mire kolti? Minden szarra amit meglat,szeret nagy labon elni es nem tudja beosztani ezert nem eleg neki. De ha otthon elsz vihetsz onnan kajat,arra sem kell koktened, ruhakat veszel az mas vagy valamit neha neha ami kell de nem rudom elkepzelni mire veri el azt a penzt havonta. En sokallom. Mikor en suliba jartam kaptam 2-3000 ft-ot hetente + havonts jott az osztondijam az a 15.000 es ez is sok volt neha.

Emberfuggo van aki nem tudja beosztani

2019. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
76%

Egyetemista vagyok, 50-et kapok havonta, de mindent ebből fizetek(koli, bérletek, kaja(leginkább reggeli, mert otthonról is hozok))

Ha eljár edzésre, meg heti párszor bulizni és vesz pár ruhát is, simán elmegy a 40.

2019. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
41%
Sokallom! Persze adj neki nyugodtan többet, hiszen nincs az a pénz amit nem lehet elkölteni :D
2019. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
42%

Én kolis vagyok egyetemen. Heti 2000. Ami havi szinten 8000 ft. Jó kerekítsünk 10ezerre.

Plusz egy 10es a koli díj. Szóval havi huszas amit utazásra kajára költök.


21/n

2019. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
69%

Én annak idején nem kaptam zsebpénzt a szüleimtől. Ha valamire kellett, akkor egyedileg kaptam rá keretet.

Sajnos emiatt nem is tanultam meg a pénzzel bánni.

Semelyik szülőnek nem javasolnám ezt a módszert.

Szigorúan csak előre meghatározott zsebpénzzel engedném el a világba a gyereket, hogy korán megtanulja beosztani.


Ha valami drágább dolgot szeretne vásárolni, akkor ki lehet segíteni plusz pénzzel, de csak akkor, ha Ő maga is félre tett a zsebpénzéből, vagy megelőlegezem és utána havonként fizeti vissza , mintha én lennék a bank.


Úgy érzem ez a legjobb módszer.

2019. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim válasza:
35%
Én sosem kaptam zsebpénzt.Örültem,ha suliba normàlisan tudtam jàrni.Volt mikor kajàt se tudtam vinni,mert olyan szegények voltunk.Ti meg itt filòztok,hogy most mennyi az ideàlis "zsebpénz" egy majdnem felnőtt "gyereknek",aki màr dolgozni is tud tanulàs mellett.Ilyenkor érzem,hogy nincs igazsàg ezen a vilàgon,hiszen senki sem indul egyenlő esélyekkel.
2019. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
77%

#17: Attól mert nektek nem volt pénzetek, másnak se adjanak a szülei? Nem szép dolog az irigység...

Egyébként egyàltalán nem hatalmas összegeket írnak itt a többiek amin ki kéne akadni.

Engem is támogattak a szüleim amiben tudtak. És nem küldtek el dolgozni amìg tanultam. Bár magamtól jöttem rá, hogy nyáron jobb a diákmunka mint unatkozni itthon.

2019. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
70%
20 éves egyetemista vagyok, kolis. Ha éppen nincs munkám, akkor heti 5000 amit kapni szoktam szüleimtől.(kolidíjat leszámítva. Már ez is hatalmas segítség). 2 napra való ételt hozok otthonról, a többi simán kijön 5000-ből és még arra is jut, hogy haverokkal beüljek valahova.
2019. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
53%

Én otthon élőként kapok havonta 10 ezer forintot, én ebből bőven kijövök, de azt hozzá kell tenni, hogy nem ebből fizetem sem az utazást, sem az esetleges egyetemi étkezéseket, emiatt ennek a legnagyobb részét félre is teszem.


Elsősorban attól függ, hogy mit kell az illetőnek a zsebpénzéből megvennie, és mit fizetnek neki a szülők ezen felül, adott esetben el tudom képzelni, hogy ez is mind elmenjen egy hónapban.

2019. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!