Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénz ideális egy...

Mennyi zsebpénz ideális egy 19 évesnek, aki tanul?

Figyelt kérdés

Szerintem kb 40 ezer esetleg 45 amiből kényelmesen ki tud jönni. Anno én is ennyit kaptam, mikor még nem dolgoztam. Néha mondjuk jól jött volna több is, de összességében elvoltam.

Szerinted?


2019. jan. 19. 20:28
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
#20 én felpontoztalak most.
2019. jan. 19. 23:03
 32/42 anonim ***** válasza:
55%
Havi 50et kapok albérlet mellett (+1-2 extra) ebből fizetem a kaját telefont bérletet stb. Nem sok, de muszáj beosztanom
2019. jan. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
50%
én 19 évesen havi 1500at kaptam
2019. jan. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
63%

Azért a diákmunkáról ne beszéljünk úgy, mint ördögtől való dologról.

Szerencsére nem vagyunk rossz anyagi helyzetben, mindig kaptam egy havi fix zsebpénzt, emellett mentem el önként diákmunkára. És nem azért maradtam másfél évig mert korbáccsal vertek ha nem megyek el. :)


#3

2019. jan. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
21%

Hát ez kb egy normális összeg

Fiam szeptemberben kezdte az egyetemet. Itthon lakik bejárós ez jobban kijön anyagilag mint a koli.

Havi 6700+3900 a bérlet. Étkezés mikor ott eszik a "menzán" 1200ft

Ha nem.érik el a buszt a vonathoz akkor taxi 3000ft ezt osztják két részre.

Jegyzetek, könyvek idáig 60 ezer.

Nem akarom hogy dolgozzon így napi 2.5-3 órát utazik

2019. jan. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
13%
Előző te jo szülő vagy,sokan a 16 17 18 évest dolgozni kuldik és 40 50 ekekkel v teljes fizuval lehuzzák őket. Én is inkább elmentem munkás szállora mint h anyámnak finanszirozzam a piát körmöt,velneszt,mert mig apám élt ő belőle élt aztán belőlem ohajtott volna meg a kiskoru tesombol őt is később magamhoz vettem,és sok ilyen nő van sajnos..
2019. jan. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem annyi, amennyire szüksége van. Ki kell számolni a költségeket, ami nyilván eléggé változó és meg kell beszélni, hogy mire mennyi kell és mire mennyi jut. Szerintem amúgy ez az összeg rendben van. Ha otthon él, akkor ugye nincsen lakbér, koli, rezsi stb., hanem max. közlekedésre, kajára, szórakozásra, hobbira vagy plusz dolgokra (pl. ruha, cipő, ékszer, könyv stb. ami éppen megtetszik )kell költeni és szerintem erre elég is lehet.


Az én lányom pl. most koliban lakik, az havi 20.000 forint (mikor albérletben lakott, akkor az volt egy százas+rezsi), az utazásra elmegy havi 10.000-15.000 forint, a kaja kb. havi 25.000-30.000 körül van, illetve plusz, ha vesz magának valamit vagy elmegy valahová, de ez nem rendszeres költség. Ha valaki otthon él és esetleg ott is tanul, akkor azért sokkal olcsóbb, viszont ugyanígy lehet akár sokkal drágább is.

2019. jan. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
65%

Ha a szülő sem gondolja soknak, (anyagi) tehernek, miért ne?

Két gimis barátnőm is hasonlóan van, mivel kolisok is az egyetemen, a szakjuk nehéz, nem tudnak mellette dolgozni.

Én ugyan havi 150-160ezerböl gazdálkodok, de ezt persze munkával szerzem meg. Mivel van kocsim, havi 15ezer a benzin, kaja és egyéb 20ezer (még otthon lakok) Szóval reális ennyi idősen ennyi, ha nem is benzinre költi (ami esélyes), az elmegy tanszerek, tananyaghoz szükséges dolgok stb.

2019. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
76%

Miért vannak lepontozva a normális szülők aki igenis támogatják a gyerekeiket, mert van miből, és mert van szeretet..

Egyértelmü a tedd id dobd oda keserü "albérlő Fejős tehén gyerekek" és a "csoró proli szalagmunkás szülő gyerek páros pontozza le az igenis tisztességes normális szülőket..

58N

2019. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
82%

Egyetemen kollegista voltam, majd amikor megemeltek a dijat, elmentem alberletbe.

-20-25.000 koli/albi (de ezt, 90%ban en fozettem az osztondijambol)/ho


-jegyzetek,fenymasolas 3000/ho

-konyvek, volt, amit meg kellett venni (pl mert a tanar irta) valtozo, volt hogy 25-30.000/felev, volt, hogy semmi. Mondjuk, 3000/ho


Heti kiadasok:

Utazas:3000

etel, koltopenz:5000


ez kb 40.000/ho (szallas nelkul) viszont en 300 kmre laktam otthonrol.

Kijottem belole, de teny, hogy bulizni, moziban, koncerten, barmilyen szorakozason, ami penzbe kerul, 5 ev alatt max 3-4* voltam.


Amugy, nem azert kaptam "csak" ennyit, mert nem tamogattak volna tobbel, hanem azert, mert ezt is kb csoda volt, hogy eloteremtettek.

Es en ezert orokke halas leszek.

(TTKra jartam, olyan szakra, ahol a reggel 7-este 9 kozti egesz napos orarend teljesen normalis volt, igy dolgozni nem igazan tudtam.)

2019. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!