Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénz ideális egy...

Mennyi zsebpénz ideális egy 19 évesnek, aki tanul?

Figyelt kérdés

Szerintem kb 40 ezer esetleg 45 amiből kényelmesen ki tud jönni. Anno én is ennyit kaptam, mikor még nem dolgoztam. Néha mondjuk jól jött volna több is, de összességében elvoltam.

Szerinted?


2019. jan. 19. 20:28
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

#17 attól még neked nem lesz jobb mert másnak rosszabb.


Többieknek köszi.

2019. jan. 19. 21:51
 22/42 anonim ***** válasza:
77%

17-es


Tudod, én sem voltam eleresztve anyagilag. Sajnos nehezen telt dolgokra, de a szüleim a sulin nem spóroltak, ahová szerettem volna menni, oda mehettem.

Apám nem volt egy túl eszes ember, emiatt mindig voltak összetűzéseink, mert Ő azt hitte, hogy okos én meg tudtam, hogy nem. Felnőttként jöttem csak rá, mikor benőtt a fejem lágya, hogy apám nem járhatott suliba, mert nagyon korán el kellett mennie dolgozni, nekem viszont volt lehetőségem a tanulásra. Így utólag restellem a dolgot, mikor egyszer a fejéhez vágtam mérgemben, hogy lényegesen több eszem van, mint neki. A mostani eszemmel bocsánatot kérnék és megköszönném , amit kaptam, amire lehetőséget biztosítottak.

2019. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
#22 ez egy nagyon szép gondolat, tőlem ment a zöld!
2019. jan. 19. 21:59
 24/42 anonim ***** válasza:
38%
Mar eleve az hogy nem otthonrol visz kajat, szamold ki ha napjaba ezret elnyom kajara akkor mennyi marad. A tobbit mar gyerekjatek elverni. Otthonrol vinne nehany szendvicset es nem a boltban venne meg (gondolom ugyan azt) akkor rengeteg penze maradna,vagyis maradhatna mert nemigen maradna inkabb masra koltene
2019. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
47%
17-es, és ezáltal 5-ször frusztráltabb is lettél mint az átlag. :D Micsoda nyomorék gondolkodásmód, hogy, ha neked nem jutott, másnak se adjanak a szülei, ha megtehetik. Lehet tehetős vagy, de belül megmaradtál egy szánalmas kis senkiházi prolinak.
2019. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó komment nyolcasnak szólt, nem a tizenhetesnek.
2019. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
7%
#20-as vagyok, valaki esetleg felvilágosítana, hogy pontosan miért kerültem lepontozásra?
2019. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
36%

Pont annyit, amennyit magának megkeres ösztöndíjjal. Vagy veheti fel a diákhitelt. Én is így végeztem el az egyetemet, és ez is hozzájárult, hogy mostanra az átlagnál ötször jobban keresek.

Én is igy voltam,mert nem szerettek otthon téged se,a a gyerekeim én viszont szeretem ezért voltak támogatva és nem lettek mégse mama hotelesek, te viszont igen proli maradtál hiába van sok pénzed,önző lettél, aki ugyam ugy fogja a mintát követni a gyereked 14 től küldöd a gyárba.. :(

58N

2019. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim válasza:
19%
Először is... nem mondtam egy szóval sem,hogy rossz dolog az ha a szüleik a gyereküket tàmogatjàk.Ennek ez a rendje.Nekem ez a "luxus" nem adatott meg.Ez van.Nem is vagyok irigy ,rosszat sem kívànok senkinek sem.Én tudom azt,hogy milyen ha nincs,egyesek meg keveslik azt,amit kapnak.Nekem ez egy kicsit idegesítő.A "prolizó" vàlaszolónak meg annyit,hogy tanulj meg egy mondatot és a mögötte lévő dolgokat értelmezni.Aztàn vàlaszolj kultúràltan.Bàr szerintem a kultúrànak semmi köze hozzàd,a megnyilvànulàsod alapjàn.
2019. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim válasza:
11%
17-es voltam.Most látom,hogy nem nekem akarta a "prolizós" válaszoló.Bocsánat akkor.
2019. jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!