Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan gondolkodnak így a mai...

Sokan gondolkodnak így a mai fiatalok közül, hogy amíg nem muszáj (nem küldik őket), addig otthon lébecolnak?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm haverja mesélte, hogy ő az anyjánál és a mostoha apjánál él. A mostohaapja utálja és már próbálta kidobni, de nem sikerült, mert nem tud máshova menni. Dolgozni nincs kedve, iskolába nem jár.

Az anyja mondta keressen albérletet, majd ő fizeti csak költözzön el végre. A srác erre nekünk mondja, hát ő nem fog igyekezni, amíg lehet marad otthon nem érdekli mit mondanak neki.

Ezt azonban olyanoktól is hallottam, akiknek munkájuk és pénzük is van, de jobb szeretik, ha otthon eléjük teszik az ételt, nem kell házimunkát végezni. Ez most az általános trend?


2019. jan. 20. 20:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%
Tényleg van(nak) olyan(ok), akiket baromira nem zavar, hogy egy család kellős közepén élnek, és k...vára zavaró tényezők. Ha mi nem hoztunk volna össze egy komplett tetőtéri lakást (külön bejárattal) saját pénzen, akkor a feleségem fiát a büdös életben le nem vakartuk volna. Mindezt úgy, hogy harmincon felüli, engem bevallottan utál (kölcsönös amúgy), és kb. tizen-milliója van a bankban (örökség a másik részről).
2019. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

"Neked miért fáj ha vkit támogatnak,szeretnek otthon?"


Te miről beszélsz? A kérdező témájában nem arról szól a dolog, hanem arról, hogy nagyon is zavaró tényező, de azért sem költözik el. (Hogy már nem tanul, és nem is dolgozik, az sem mindegy.) Nagy különbség.

2019. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

",sajnos egyeseknek már a szülő gyerek közti jo viszony is fáj,nem h támogatás ,mert nekik köszönö sincs..."


Te nagyon ostoba vagy és korlátolt. Ez (amit Kérdező írt), akkor lenne támogató, jó viszony, ha a hülyegyerek dolgozna, szülőkkel megbeszélve otthon lakna, és közben félretenne pénzt, hogy közelebb jusson egy lakásvásárlás önerőjéhez. Ez viszont nem az, ez színtiszta lébecolás, és szülő kihasználása. Nem csoda, hogy a mostohaapja kivágná, mint macskát szarni.

2019. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
45%

Te miről beszélsz? A kérdező témájában nem arról szól a dolog, hanem arról, hogy nagyon is zavaró tényező, de azért sem költözik el. (Hogy már nem tanul, és nem is dolgozik, az sem mindegy.) Nagy különbség.


Magyarcsaládban a gyerek eleve zavaro tényező,max vmi érdek hozadék. :(

2019. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb fiatal, akit ismerek, a fél karját adná, hogy mielőbb szabadulhasson otthonról.

Az a baj, hogy manapság rohadt nehéz megoldani a lakhatást, sokszor a teljes munkaidőben dolgozó felnőtteknek is, nem még részmunkaidőből, ha esetleg továbbtanulna az illető... :/

Konkrétan két embert ismerek, aki jelenleg 25 körül, vagy az alatt van, és el TUDOTT költözni a szüleitől külön. Mindketten örököltek.

Az én környezetemben inkább az a probléma, hogy mindenki nagyon szívesen elköltözne "otthonról", de esély se látszik rá, hogy ez megoldható lesz a következő 5-10 éven belül.

2019. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Az albérlet drága, meg a világ legnagyobb pénzkidobása. Én azért lakok otthon mert nincs komoly kapcsolatom, meg egyedül egy albérletet fizetni, lakást fenntartani nem érné meg, mert semmi pénzem nem maradna. Így hogy otthon lakok könnyebben tudok spórolni, így talán lesz annyi pénzem hogy tudjak venni valami lakást 2-3 éven belül, és talán nem kell hitel, mert az is baromi kockázatos és szintén pénzkidobás a magas kamat meg thm miatt.

Meg alapból itthon elvégzem a házimunka rám eső részét, főzni az főz itthon aki ráér, hol anyám, hol apám, sokszor én is főzök amikor pihenős vagyok a munkahelyemen. Amikor dolgozok akkor alapból bent kajálok. Meg alapból nagy a szülői ház, simán elférünk és nem zavarjuk egymást.

2019. jan. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Utálom az ilyen undoritó, általánosító kérdéséket. Nem kéne a léhűtő p*rasztokat a normális fiatalokkal összevonni.


Amit az elején írtál az egy rohadt kis praszt. Nem AKAR semmit se csinálni csak az anyján lóg.


A többi esetben pedig: Figyelj, aranyom. Ha valakinek a SZÜLEI azt mondják neki hogy eltartja őket ha normálisan tanul akkor miért is költözne el? Ha pedig közben még pénzt is keres akkor néha fizeti a számlákat, nagy bevásárlást tart (mint én) a többi pénzt pedig félre teszi. Ha valaki így cselekedik miert nem lakhatna a szuleinel?


Az mivel jobb, ha elkoltozik valahova es ott is 100%-ban a szulei fizetnek mindent? Az jobb?? Undoritó, hogy mennyi gyűlölet árad belőled.

2019. jan. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
24%
Azért mert a te szüleid elüldöztek otthonról, ne légy féltékeny azokra, akiknek a szülei, megengedik, hogy addg spóroljanak amíg tudnak...
2019. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
A mai öregek miért egy féltékeny, általánosítók?
2019. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Koszonom az értelmes válaszokat. Aki meg nem tud szöveget értelmezni menjen vissza olvasás órákra az általános iskola alsó tagozatba.

A kérdés konkrét és arra vonatkozik az, amit kifejtettem a magyarázatban az most egy általános trenddé kezd-e válni vagy már az vagy csak én tapasztalom.

Elég egyértelműen fogalmaztam, hogy a példaként említett srácot ÚGY akarják elküldeni otthonról, hogy FIZETNÉK helyette az ALBÉRLETET. Leírtam Ő nem dolgozik es nem is tanul. Leírom akkor még érthetőbben: mindezt AZÉRT nem teszi, mert NEM AKAR. (Nincs kedve tanulni, lusta dolgozni és nem zavarja, hogy még utálják is (a mostoha faterja)).

És a srác "még érthetőbben" csak azért is maradni fog, amíg ki nem dobják (de nem fog otthon se házimunkában segíteni vagy hasonlóak!).


És igen én (de ez én vagyok, nem más és nem mindenki), egyre több helyről hallottam azt, hogy azért nem költöznek el, mert nekik így kényelmesebb.

És én erre kérdeztem rá, hogy ez most általános trend-?

Itt ha sokan írnak véleményt és tapasztalatot, akkor a kérdésemre kapok választ. Mert ha sokan írják azt ó igen 20 barátomból 2 csóró 18 viszont élvezi a mamahotelt, akkor sajnos ez trend. Ha többen írják azt, hogy azért nem mennek vagy akiket ismernek mennek külön, mert úgy nem tudna albérletet/hitel törlesztőt fizetni vagy nem jutna ételre, de otthon belead a rezsibe és természetesen segít a szüleinek, akkor tudni fogom ez nem általános, hanem más a trend.

Attól, hogy valaki feltesz egy kérdést itt valaki, nem kell mögé képzelni nem létező érzelmeket.


A szüleim nem üldöztek el :-). Ezt se írtam.

Egyébként ok, akkor nem a lébecolás a tipikus (általános), hanem inkább az, hogy olyan alacsonyak a fizetések, hogy nem lehet, nem éri meg külön költözni. (Az itt válaszolók szerint.)

2019. jan. 22. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!