Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan gondolkodnak így a mai...

Sokan gondolkodnak így a mai fiatalok közül, hogy amíg nem muszáj (nem küldik őket), addig otthon lébecolnak?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm haverja mesélte, hogy ő az anyjánál és a mostoha apjánál él. A mostohaapja utálja és már próbálta kidobni, de nem sikerült, mert nem tud máshova menni. Dolgozni nincs kedve, iskolába nem jár.

Az anyja mondta keressen albérletet, majd ő fizeti csak költözzön el végre. A srác erre nekünk mondja, hát ő nem fog igyekezni, amíg lehet marad otthon nem érdekli mit mondanak neki.

Ezt azonban olyanoktól is hallottam, akiknek munkájuk és pénzük is van, de jobb szeretik, ha otthon eléjük teszik az ételt, nem kell házimunkát végezni. Ez most az általános trend?


2019. jan. 20. 20:20
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

18-aska? Engem hol uldoztek el? Ismerjuk egymast?

Nezd ezt irtam: "En elmentem egyetemre, kollegium, utana dolgozni es azota se lakom otthon. Egyreszt messze van, ott nem lenne munka. It"

Tehat messze van onnan, ahol egyetemista voltam es ahol kialakitottam a barati köröm az eletem egy jo reszet, masreszt ott nincs munka ertsd munkalehetoseg. Azaz mehettem.volna haza es eltarthattak volna a szüleim, mint munkanelkulit vagy elmegyek bolti eladonak vagy takaritonak a diplomammal. Ehelyett en a szakmamban talaltam munkat es ahol talaltam ott alakitottam ki az eletem. Most akkor engem eluldoztek es masokra irigykedem, hogy ők otthon lakhatnak? Elég nyakatekert gondolatmenet.

2019. jan. 22. 18:03
 22/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező te meg tanulj meg fogalmazni. "Ez most az általános trend?" = szépen általanosítottál. Tehat jogos volt az összes támadás amit kaptál, mert 1-2 lusta praszt látván általánosítani kezdtél, mint egy besavanyodott vén nyanya.


Illetve te se tudsz olvasni tehát te is visszamehetnél az említett iskola padba, ugyanis a kérdés úgy hangzott hogy "az mivel jobb hogy a gyerek elköltözik de ugyanúgy a szülő fizet neki?" Nem érted a kérdést vagy direkt nem akarsz rá válaszolni???


A saját példádat meg inkább hagytuk. Ugyanis muszájból mentél el. Vajon akkor is elköltöztél volna ha a háztól 5 méterre kapsz munkát?? Az meg hogy nem a szüleid üldöztek el, most ezt írhatod, de ki tudja mi az igazság...

2019. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Itt ha sokan írnak véleményt és tapasztalatot, akkor a kérdésemre kapok választ."

Jaj, már nagyon véded magad. Foggal-körömmel magyarázkodsz... Kell is. Ugyanis teljesen más a kérdésed és a válaszod. A válaszod egy értelmes demográfiai kérdés, amit feltehettél volna normálisan és talán normális választ kapsz.


A kérdésed pedig semmi másból sem áll, csak abból hogy szidsz (amúgy teljesen jogosan) egy lusta léhűtő senkit, aztán undórító utálatos módon kivetíted arra hogy "minden mai fiatal ilyen?". Ezért támadtak ennyien. Mi tudunk szöveget értelmezni de te nem. Sőt még fogalmazni sem.

2019. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!