Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok kezdeni anya homofób...

Mit tudok kezdeni anya homofóbiájával azon túl, hogy nem figyelek?

Figyelt kérdés

Néha random elkezdi szidni a melegeket. Szóba sincs, de elkezd dumálni arról, hogy undorítóés természetellenes. Semmilyen észérvvel nem lehet maghatni. Ő csak utálja. De igazából bárkire rá tudja húzni a bármikyen negatív jelzőket.

Ha a tévében lát valami LGBTQ témát rögtön ott izél, hogy miért nézem, meg egyáltalán minek mutogatnak "undorító bzikat"

Ráadásul amióta tudja, hogy én vele ellentétben elfogadóan állok a témához, mindig magyaráz, hogy miért helytelen. A nagy indok természetesen a "mert csak" és a sértő kommentárnál megakad, illetve én meg biztos fiú akarok lenni lány létemre és stb....

Igazából bárkit tud utálni indokolatlanul. Azokat az embereket is le tudja szólni, akiknek csak pl falfehér a bőrük, nem úgy oltoznek, ahogy neki tetszik.(igazából nem ez a főkérdés lényege, de gondoltam leírom)


Szerintetek mit kezdjek vele?


2019. jan. 21. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Megváltoztatni nem tudod, sajna csak az marad, hogy figyelmenkívül hagyod.


Az enyém is homofób, csak legalább ő elrejti úgymond. Egyszer megkérdeztem mi a véleménye a melegekről, azt mondta szerinte természetellenes és nem egészséges. Nah, ott esett le, hogy homofób.

2019. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy a melegeknek jogaban all melegnek lenni, ugy anyukadnak is jogaban all utalkozni ( es ezaltal mellesleg utalatosnak lenni is). Nekem nincs bajom a melegekkel, de azzal se, ha vki utalja oket. Ha rakezdi, hagyd ott egyszeruen es kesz.
2019. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Mondd neki, hogy ez téged sért, és ne értékeljen le másokat előtted.

Amúgy lehet valami személyes sérelme, pl. apukádról 15 év után kiderült, hogy homoszexuális.

Összeköti más dolgokkal a homoszexualitást, amivel az nem tartozik össze.

2019. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
háát, figyelj, azonkívül h lesz rod, nem nagyon van mit tenni... inkább örülj h nem nyilvánosan csinálja, én pl. utaztam a párizsi metrón apámmal, és az egyszercsak tök hangosan benyögi, hogy úristen, milyen csúnya az a lány, fúj, hogy nézhet így ki! hát ott sült le a bőr a pofámról, hogy egy ilyen alakkal kell együtt közlekednem. szóval ja, ne vegyünk róla tudomást és költözzünk el gyorsan. szerintem ezekre az emberekre nincs más megoldás.
2019. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

#4es: Epeszu, egeszseges ember soha nem utne ki 2 embert csak azert, mert a masik nemet szeretik.

En annyira nem ertem a homofobokat. Csak az van, hogy uristen a masik nemhez vonzodnak. Es ha valamelyikotoknek meleg lesz a gyereke? Mert az siman megtortenhet. Akkor ti is peldaszulok lesztek akik kivagjak oket otthonrol, mert a masik nemet szeretik?

Es amugy, mar bocs de ha a heterok csinalhatjak publikusan a melegek miert nem? ez csak egy szexualitas istenem...

Hidd el amugy az is undorito amikor a vonaton, metron, buszon fiu meg a lany kb otthon erzi magat es sz€xelnek.

Amugy meg ha nem akarsz melegeket latni, ne jarj ki az utcara. Mindenkinek joga van boldognak lenni.

(btw, hetero vagyok es nem homofob. egyszeruen elegem van, hogy nehany ember mennyire konzervativ es rasszista meg homofob)

2019. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
(Tudom itt nem volt rasszizmus, csak homofobia, de elegem van hogy ha kimegyek az utcara ilyen szuklatokoru emberekkel futok ossze mint egyesek)
2019. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

"Anya, értem, hogy ez a véleményed és már megjegyeztem, mert többször is elmondtad. Megtennéd, hogy nem ismételgeted többet sem okkal, sem ok nélkül? Sajnos nekem elég fárasztó ezt hallgatni, és szívesebben beszélgetnék veled érdekesebb dolgokról, például arról hogy..."


Én ezzel próbálkoznék. Olyan témát hozz fel, amiről szívesen beszél, de neked is érdekes. Ha más ötleted nincs, akkor mondasd el vele a családfát, mi volt a felmenőitek leánykori neve (sokan még a nagymamáik leánykori nevét se tudják), hol laktak, hogy éltek, mit dolgoztak, hogy élték át a háború(ka)t. Neki valószínűleg meséltek erről, szóval fogja tudni.

2019. jan. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

A leírtak alapján, abból hogy instant, "ok nélkül " is szóbakerül, illetve hogy zavarja a Te toleranciád, bizony a drága mama erősen attól tart, hogy nehogy Te is "más " legyél.

Egyszerű szülői féltés, egy kicsit túlreagálva. :)

2019. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

A véleményformálás mindenkinek alapjoga, ugyanakkor nem erőltetheti másra.


Ez kb olyan, mint amikor faterom elkezdi a politizálást, ő is fröcsög az egyikre, mindenfél "mäcskäs" szemét mocsoknak és alávaló söpredéknek elhordja a számára nem szimpatikus oldalt, míg a másiknak a szara se büdös. Elengedem a fülem mellett. Ha rámkérdez, hogy "de nem?" akkor azt szoktam mondani, hogy nem ismerem annyira egyiket sem, hogy megalapozottan állást tudjak foglalni, nem is érdekel, így nem foglalkozom a dologgal.

Nyilván a szexuális orientáció, mint témakör, mégtöbb embert (azaz mindenkit) érint, így itt kitérni nem lehet.

Apám is szokott néha búúúúzizni, én ennyit mondok neki:

Apu, ez senkinek sem a tudatosan választott tulajdonsága, senki nem kérte, hogy ilyen legyen. Így én nem is ítélkezem efelett. Különben is, a szexualitás a legintimebb magánügye egy embernek, tehát nem foglalkozom vele. Vagy: amíg úgy csinálják, hogy nem látom, hadd tegyék. Stb stb stb.

2019. jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4%
Fóbia = irtózik, fél valamitől. Ha valaki undorodik, vagy fél valamitől, a "pofájába mondással" és a letorkollással csak megerősíted a félelmét és az undorát, mert támadod.
2019. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!