Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyelnem kéne azt, hogy...

Szégyelnem kéne azt, hogy huszonéves korom ellenére még mindig otthon lakom?

Figyelt kérdés

Egyrészről meleg vagyok, így pedig nehéz olyan társat találni, aki hosszabb távra tervez, vagyis az összeköltözés sem opció.

Másrészről, albérletet kivenni pedig egyszerűen nem éri meg Pesten. Akkor minden hónap végén gyakorlatilag 0-ra jönnék ki. Pesttől 35 km-re lakunk, 40 perc tőlünk busszal a metróvégállomás. 15 éves koromtól, mindig is itthonról jártam be gimibe, aztán az egyetemre, nem mentem koliba. 2 éve diplomáztam, azóta dolgozom, így havi 40 ezret a szüleimnek adok a fizetésemből. (Nem kérték, de szerintem így fair). Szoktam segíteni a házimunkában is; porszívózok, mosogatok, mosok, nyáron füvet nyírok, néha még főzök is. Nem is tervezem, hogy pár éven belül elköltözzek, inkább csak akkor szándékozom, amikor már megspóroltam annyi pénzt, amiből egy kis lakás kijön (sajnos ez a jelenlegi emelkedő árak miatt még plusz több évnyi spórolást követel)

Társadalmilag mennyire "elfogadható" ez az életmód? Sokszor megkaptam már az anyuci pici fia jelzőt, meg azt hogy a mama hotelben lakom. Szerintem még mindig jobb a saját családoddal élni, mint egy lakóközösségben idegen emberekhez alkalmazkodni. Inkább élek így 40 éves koromig, a napi 2 óra ingázást is megéri.



2019. jan. 22. 21:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem gáz.

Én is itthon lakom, 26 éves létemre.

Az a helyzet, hogy nem keresek annyit, hogy magamnak ki tudjak fizetni egy albérletet (párom jelenleg nincs.)

Tehát így sem, úgy sem tudnék egyedül élni, max lakótársakkal.

Akkor meg már inkább a szüleimmel lakom együtt, mint random idegenekkel.

2019. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy azok fikázzák ezt a helyzetet akik

a.) rossz kapcsolatot ápolnak a családjukkal ezért leléptek

b.) kénytelenek voltak elmenni otthonról (ilyen olyan okok miatt)

a lényeg mind a kettőnél az, hogy nagyon irigyek és próbálják a többieket is belekényszeríteni egy nehezebb helyzetbe, gondolván, hogy nekik ettől könnyebb lesz. Vagy legalábbis a másiknak is rossz lesz. (ha megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is)

2019. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!