Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya le akar beszélni a...

Anya le akar beszélni a teniszezésről, fogadjam meg a tanácsát?

Figyelt kérdés
Apával ma egy teniszpályán jártunk, csak úgy éppen útba esett és betekintettünk, hogy milyen. Mivel úgy is keresni akarok magamnak egy sportot, apa beiratott holnap déltől 1-ig egy kis órácska edzésre, csak megnézni milyen. Egy alkalomról van szó. Viszont anyának a reakciója teljesen negatív volt. Kiakadt, hogy hogyan gondoltam ezt. Azt mondja, hogy 120 kilósan egyből tönkreteszem a térdemet. A másik, hogy elfelejtettük megkérdezni mennyibe kerül, és ha ilyen 5000 ft körül van a pálya, az pénzkidobás. A harmadik, hogy nincs sportcipőm, és ha a sima utcai sportcipőmbe megyek be a salakpályára, azt dobhatom ki a fenébe (szerintem nem lesz semmi baja, de hagyjuk). Aztán meg hogy busszal nincs közel a pálya, ezért apa vinne be autóval, ami megint csak benzinkidobás. És még ezer mini dolog, ami miatt amúgy sosem engedett sportolni, és nem engedi az egész családot, ezért van majdnem mindenki 100 kg felett a családban, mert visszahúz minket. Ő is 120 kg, apa 180 körül, húgom 9 évesen 65kg (nem vicc, múltkor mértük!). Szerintetek megfogadjam a tanácsát?

2019. jan. 24. 20:07
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
66%
Olyan kamuszagunak tunik ez a kerdes a multkori utan...
2019. jan. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
77%
A hamburgerben semmi egészségtelen nincs. A zsemle nem egészségtelen, a hús sem, a zöldség sem. A mennyiségre kell csak figyelni. Még az a pici paradicsomszósz vagy majonéz sem árt, és nem is hizlal. Csak nem 5-öt kell belőle megenni egy ültő helyünkben, hanem kettőt.
2019. jan. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
80%
Haver, muternak nem mindig van ám igaza!
2019. jan. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
16%

Kamu, a 'mindig más a hibás' esete.

Láttál már - ha csak pár pillanatra is a TV-ben - tenisz meccset?

Teniszezők között hány túlsúlyost láttál?

Te - a sülyoddal - tudsz úgy ugri-bugrizni, ahogy a teniszezéshez kell?

.

Különben igaza van apádnak is, neked is. Az az egy órácska teniszezésnek nevezett valami teljesen jó, hogy a szokásosnál jobban megéhezz és ne kettő, hanem több hambi csússzon le ebédre(?)!

2019. jan. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
83%

A teniszezni is el lehet kezdeni ízületkímélő módon, csak beszélj az edzővel.

A fogyás érdekében pedig a legegyszerűbb, ha az adagok méretét csökkented. A saját tapasztalatom az, hogy lassan, apránként kell csökkenteni. Nekem az vált be, hogy nagyjából hetente csökkentem egyszer az adag méretét, mindig csak annyival, hogy ne legyek éhes de tudnék enni még. Mire jön az újabb adag csökkentés, ezt a méretet már megszokom. Próbáltam egyszerre radikálisan változtatni, pár hétnél tovább soha nem bírtam és végig szarul éreztem magam. Így meg csak figyelni kell kicsit, nem vagyok éhes, nincsenek falási rohamok, stb.

2019. jan. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
87%
Hát sajnálom nagyon. Azèrt itt igenis elsősorban anyuka a hibás. A nevelés kérdése az egész. Lehet mondani,felnőtt..de aki ilyen közegben nőtt fel..tele lehet komplexusokkal. Alkoholizmust én is ismerem..anyum is az volt. Szerintem is menj teniszezz..ha nem tetszik mást is kipróbálhatsz. De ekkora súlyfeleslegnél figyelni kell a fokozatosságra. Ajánlom a Bakker lefogyok csopotot. A húgoddal kapcsolatban csodálom,h nem szóltak az iskolában.
2019. jan. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
15%

"Nem kövér vagyok, csak erős a csontom"

[link]

2019. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
15%

Ha már kamuzol, akkor az adatokon változtass kicsit.

Persze, most véletlenül teniszpálya mellett jártatok. Amikor az előző kérdésben már leírtad, hogy te mindenképpen teniszezni akarsz.

Egyébként meg a képzeletbeli anyukádnak igaza van, a tenisz nem neked való. Inkább orvoshoz menjetek, az egész család. És fogyjatok le.

2019. jan. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


Van egy műsor a TLC csatornán Élet 250 kg felett. Igaz ti nem vagytok annyik, de akiket a műsorban mutatnak van olyan aki több, mint 300 kg is volt. Ha megnéz egy részt, akkor szerintem megfog változni a véleménye a dologról.

2019. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
2%

Az az 1 órácska valóban nem fogja tönkre tenni a térdedet, a gond ott van, hogy utcai cipőben nem fognak felengedni a pályára!! Kell a torna-cipő, vagy mindenképp egy olyan cipő, amelyiknek nincs sarka!!


Másrészt, amíg nem adsz le a súlyodból, nem igazán fogod élvezni a játékot, mert képtelen leszel akár egyetlen labdát is elérni, így az egészből csak futkosás lesz ide-oda.


Akkor már sokkal olcsóbb, ha elindulsz te magad naponta futni, és azzal leadni jó pár kilócskát.


Én imádtam teniszezni, nagyon szép sport, sok örömet adott!

2019. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!