Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya le akar beszélni a...

Anya le akar beszélni a teniszezésről, fogadjam meg a tanácsát?

Figyelt kérdés
Apával ma egy teniszpályán jártunk, csak úgy éppen útba esett és betekintettünk, hogy milyen. Mivel úgy is keresni akarok magamnak egy sportot, apa beiratott holnap déltől 1-ig egy kis órácska edzésre, csak megnézni milyen. Egy alkalomról van szó. Viszont anyának a reakciója teljesen negatív volt. Kiakadt, hogy hogyan gondoltam ezt. Azt mondja, hogy 120 kilósan egyből tönkreteszem a térdemet. A másik, hogy elfelejtettük megkérdezni mennyibe kerül, és ha ilyen 5000 ft körül van a pálya, az pénzkidobás. A harmadik, hogy nincs sportcipőm, és ha a sima utcai sportcipőmbe megyek be a salakpályára, azt dobhatom ki a fenébe (szerintem nem lesz semmi baja, de hagyjuk). Aztán meg hogy busszal nincs közel a pálya, ezért apa vinne be autóval, ami megint csak benzinkidobás. És még ezer mini dolog, ami miatt amúgy sosem engedett sportolni, és nem engedi az egész családot, ezért van majdnem mindenki 100 kg felett a családban, mert visszahúz minket. Ő is 120 kg, apa 180 körül, húgom 9 évesen 65kg (nem vicc, múltkor mértük!). Szerintetek megfogadjam a tanácsát?

2019. jan. 24. 20:07
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
61%
Te csak a kifogásokat keresed. Dolgozhatnál és akkor vehetnél egészséges kaját magadnak. Vagy mondjuk egyél kevesebbet és ne nassolj. Ahogy nem volt motivációd a szobabiciklihez úgy nem lesz a kondihoz, a teniszhez, a diétához. Mert neked így kényelmes.
2019. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Hiába álltok neki mozogni, ha továbbra is nyomod a szar kajákat, semmivel nem leszel előrébb.


Kezdésnek bőven elég lenne magadra főzni, és elkezdenének lemenni a kilók. Én is csak étrenddel kezdtem, semmit nem mozogtam az elején, és fogytam.

2019. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

TApasztalatból mondom, fogadd meg a tanácsát.


Én is nagy túlsúllyal mentem el az első órára. Hiába volt végtelenül jó az oktató, kb semmit nem lehetett csinálni... egy életre elment tőle a kedvem. Dobj le pár kilót (jópárat) és menj el akkor, ne akarj csalódást.

2019. jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Hány cm magas vagy?
2019. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
79%

Ha anyagi okai vannak, az érthető.

Viszont aki teniszezni akar, az nem léphet utcai cipőben a pályára. Nemcsak az utcai cipőd megóvása miatt, hanem

a pálya megóvása miatt sem.

Sportolni a sportágnak megfelelő sportcipőben kell, éppen azért is, hogy megkíméld a bokádat, a térdedet.

Ezen kívül sportmez, sportnadrág. Ha nem is a legdrágább, de nem fekete klottgatyában és öltönyhöz való zokniban teniszezünk.

Kell a megfelelő ütő, amit rendszeresen karban kell tartani. Mindig kell legyen nálad egy jobb fajta labda csomag is. (Ki véve, amikor tanuló vagy ,mert azt az edződ biztosítja.) Tenisztáska, melyben a sportruhádat, törülközőt, tisztálkodó eszközöket tartasz. A tenisz nem "grundfoci", fel kell venned egy minimális öltözködési stílust. Klottgatyás, utcai cipős partnert senki sem fogad el. De az edző sem engedi meg.

Párhuzamosan, orvosi felügyelettel erősítő edzéseket sem árt tartanod legalább heti egyszer.

A tenisz nem csak ütögetés, hanem folyamatosan mozgásban vagy, futsz-szaladsz.

Az első időkben nem ez nem jellemző, statikusabb,

mert a labdakezelést, helyből visszaütögetést, iskolázást gyakorolod.

Bármilyen sportba kezdesz, a futás szinte mindegyiknél elkerülhetetlen.

Édesanyád kishitű, ez az egyik.

Viszont a tenisz nem olcsó sportág, ez való igaz.

2019. jan. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem legelőször teljesen hagyj fel az üdítőkkel. Hiába iszod a zérót, sokszor a cukormentes, 0 kaloriás dolgok egészségtelenebbek a hagyományos cukros valtozatnál a sok szintetikus anyag miatt.

Drasztikus életmódváltásra lenne szüksége az egész csaladodnak, az elhízás rengeteg betegségnek jelentheti a kialakulását. Esetleg keress cikkeket a túlsúly káros hatásairól, vagy egy orvos beszélhetne anyukáddal.

Nagyon jó, hogy szeretnétek sportolni, de így rögtön nem fog menni. Én teniszezem, es volt túlsúlyos edzőstársam, nem volt brutálisan kövér, de egy fekvőtámaszt nem tudott megcsinálni, mert a karja nem bírta el a saját testsúlyát. A térded valóban tönkremenne, és sajnos teljesen élvezhetetlen lenne számodra a tenisz, mert esélyed se lenne elérni a labdákat.

Először, miután áttertek az egészséges étkezésre, az is jó, ha csak sétálsz pár km-t minden nap. Az úszást en is javasolnám amúgy. Utána mehetnél kondiba erősíteni, majd futni, és aztán jöhetne a tenisz.

2019. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

A 120 kg-hoz hány cm vagy ? Mindenestre ha 20+ kiló túlsúlyod van,tényleg nem a legjobb kezdésnek a tenisz .

A kajádat kéne rendberakni először ,már ettől is fogynál valószínüleg,mindenféle mozgás nélkül ,utána tempós séta + kondi az egy járható útnak tűnik. DE fokozatosan kell hozzászokni a mozgáshoz ,a tenisz elég keményen nyírja az izületeket,nem ajánlott ilyen ugrabugrálós sport nagy súlyfelesleggel . Persze én most nem egy alkalomról beszélek,hanem rendszeresen,heti többször.

2019. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!