Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire jó ez a szülői hozzáállás?

Mire jó ez a szülői hozzáállás?

Figyelt kérdés

Ha a gyerek jó jegyet kap, önként besegít a házimunkába, külön dícséretben részesíti az iskola, szóval valami pozitív eredményt ér el, akkor nem kell megdícsérni, nem kell megjutalmazni, az a jutalma, hogy nem lesz megszidva/megverve. A tökéletes teljesítmény a normális, ha valamiben nem nyújt a maximum felett, akkor selejt.

Ha valamiben nem nyújt maximumot, akkor meg büntetés (egy 3-assért akár fél évre is el lehet tiltani a zenehallgatástól, TV-től, olvasástól).

Sajnos engem is így neveltek. Mindig mondták, hogy felnövök, és majd megértem, de nem értem.

Ha valamiből 32 pont volt a maximum, és én 31 pontosat írtam, ment az ordibálás, hogy miért nem maximum. Ha valamiből maximumot írtam, ment, hogy miért nem maximum, plusz külön dícséret.

Felnőttként most semminek nem tudok örülni. Ha sikerül egy vizsgám, nem hat meg, hiszen ez a "normális".

Ha nem sikerül, hónapokig nem tudok túllenni rajta (akkor is, ha az ismétlőn átmegyek), mert engem nem "ilyennek" neveltek.

Illetve mindig az osztály legproblémásabb gyerekeihez voltam hasonlítva, mindig ők voltak a pozitív példák, apu sokszor mondta, hogy boldogabb lenne, ha az "ötször bukott Marika" lenne a gyereke, mert nálam még az is értelmesebb.



Aki így neveli a gyerekét, mire jó?


Akit így neveltek, láttok ebben bármi értelmet?


.lány.


2019. jan. 25. 20:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem voltam rossz tanuló, kitűnő érettségivel és utolsó évben kitüntetettként (színjeles bizonyítványért) végeztem a gimnáziumot.
2019. jan. 25. 20:07
 2/11 A kérdező kommentje:
Illetve van két nyelvvizsgám, de csak az egyiket szereztem gimiben, a másikat már később.
2019. jan. 25. 20:07
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon nem ez a normalis :( teljesitmeny kenyszeresek a szuleid, talan az o be nem teljesult almaikat varjak/vartak toled. Van egy olyan mondas, issd a rosszat annal rosszabb..ha valamu nem megy szep szoval csunyaval megugyse.
2019. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj h lánynak születtél,eleve selejtnek,a lányokat magyar szülő főleg apa nagyapa annak tartja de sokan még az anyák is... Csak ezt nem szabad kimondani hangosan,mert nincs ám,de így van 90% ban csak körbe kell nézni,de ez kulcsa a dolgoknak.
2019. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Engem is hasonlóan neveltek. Szerintem az az oka, hogy a szüleim nem végeztek egyetemet, és nagyon szeretnék, ha emiatt többre vinném. Azért akarják, hogy a maximumot nyújtsam, hogy minél biztosabb legyen, hogy bejutok egyetemre. Emellett nincsenek tisztában a tananyag nehézségével és mennyiségével, sem a felvételi rendszerrel, csak odáig jutottak el, hogy ,,minél jobban kell tanulni" a legfeleslegesebb tantárgyakból is. Tudom, hogy nem akarnak rosszat, egyszerűen túl sokat gondolnak az egyetemre való bejutásról meg továbbtanulásról.

És nem, nem látok benne semmi értelmet, és nem is jó semmire azon kívül, hogy tönkretegyen lelkileg.

2019. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

33 vagyok, apám ilyen volt, én is így nőttem fel. Nem is tudtam lelazulni egyetem utánig, mikor munkába álltam, hajtottam pár évet, majd kimerüléssel kórházba kerültem. Annyira hajtottam a munkában is az elismerésért, egy jó szóért, bármiért, hogy visszanézve elmondhatom, totál s-egget csináltam magamból és meghunyászkodtam, kinyaltam mindenki sejhaját, és azt se mondták, hogy köszi. Én meg csak jó dolgozó szerettem volna lenni. Még mindig az a tízéves meg tizenéves kis fruska voltam, aki apu elismerésére hajt.

Szerencsére a kórház és a kezelés segített, elgondolkodtam az életemen, bevettem a lesz**rom tablettát és ma már kvázi normális a hozzáállásom: tisztességesen végzem a munkám, de csak addig a határig, ameddig elvárható tőlem, nem teszek meg mindenkinek mindent, lassan, de le is szoktak arról, hogy automatikusan igent mondok.

Szóval én értelmet nem látok benne, a mai napig azt érzem, apámnak nem feleltem meg soha, a mai napig képtelen dicsérni, de ma már legalább átlátom a helyzetet és függetlenedek tőle: külön is élek, nem is látom sokat, így a saját mércémmel mérem a teljesítményem, nem az övével.

2019. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Egy volt osztálytársnőmet és egy barátnőmet is így nevelték (tanulmányi szempontból).

Az osztálytársnőm, ha négyes kapott, zokogva vonult a helyére és végig bőgte az órát.

:S


Barátnőmnek egy négyesre beszóltak, meg mesélt még pár dolgot, csak nem akarja kibeszélni a szüleit. Étellel vigasztalódott durván el is hízott, nehezen fogyott le. Szorong, csomó problémája van, és durva megfelelési kényszere.



"Illetve mindig az osztály legproblémásabb gyerekeihez voltam hasonlítva, mindig ők voltak a pozitív példák, apu sokszor mondta, hogy boldogabb lenne, ha az "ötször bukott Marika" lenne a gyereke, mert nálam még az is értelmesebb." Ilyeneket nekem is mondogatott apám, teljesen leépítve az önbizalmamat.



Inkább örülnének, hogy tanultál, mások gyerekei meg az egész gimnáziumot végig bulizták, piálták...az az eltiltás meg...fuh.

2019. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
"Az a baj h lánynak születtél,eleve selejtnek,a lányokat magyar szülő főleg apa nagyapa annak tartja de sokan még az anyák is... Csak ezt nem szabad kimondani hangosan,mert nincs ám,de így van 90% ban csak körbe kell nézni,de ez kulcsa a dolgoknak" Létezik ilyen jelenség, de ha megnyugtat az öcsémmel is hasonlóan beszélt apám.
2019. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
84%
Engem így neveltek és nem, fikarcnyi értelmet sem látok benne.
2019. jan. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Napsi2019 ***** válasza:
91%
Sajnálom, hogy ilyen szülőket fogtál ki, de nem szabad engedned, hogy az általuk kikényszerített megfelelési kényszer állandósuljon nálad, mert szerintem a felnőtt korodat is tönkreteheti. Próbáld meg elengedni a maximalizmus kényszert és csak annyit teljesíts, ami saját magadnak fontos. A többit meg hagyd figyelmen kívül, már felnőtt vagy saját szabad akarattal. Ebben Isten is sokat segíthetne neked, egy próbát szerintem megérne, hogy tőle kérj segítséget az elengedéshez. Nekem mindig beválik :)))
2019. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!