Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire jó ez a szülői hozzáállás?

Mire jó ez a szülői hozzáállás?

Figyelt kérdés

Ha a gyerek jó jegyet kap, önként besegít a házimunkába, külön dícséretben részesíti az iskola, szóval valami pozitív eredményt ér el, akkor nem kell megdícsérni, nem kell megjutalmazni, az a jutalma, hogy nem lesz megszidva/megverve. A tökéletes teljesítmény a normális, ha valamiben nem nyújt a maximum felett, akkor selejt.

Ha valamiben nem nyújt maximumot, akkor meg büntetés (egy 3-assért akár fél évre is el lehet tiltani a zenehallgatástól, TV-től, olvasástól).

Sajnos engem is így neveltek. Mindig mondták, hogy felnövök, és majd megértem, de nem értem.

Ha valamiből 32 pont volt a maximum, és én 31 pontosat írtam, ment az ordibálás, hogy miért nem maximum. Ha valamiből maximumot írtam, ment, hogy miért nem maximum, plusz külön dícséret.

Felnőttként most semminek nem tudok örülni. Ha sikerül egy vizsgám, nem hat meg, hiszen ez a "normális".

Ha nem sikerül, hónapokig nem tudok túllenni rajta (akkor is, ha az ismétlőn átmegyek), mert engem nem "ilyennek" neveltek.

Illetve mindig az osztály legproblémásabb gyerekeihez voltam hasonlítva, mindig ők voltak a pozitív példák, apu sokszor mondta, hogy boldogabb lenne, ha az "ötször bukott Marika" lenne a gyereke, mert nálam még az is értelmesebb.



Aki így neveli a gyerekét, mire jó?


Akit így neveltek, láttok ebben bármi értelmet?


.lány.


2019. jan. 25. 20:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmire, és én meg közepkorúan is szenvedek tőle.

Én amikor a 4-esek miatt sorra letolást kaptam, hogy egy darab sz*r vagyok, onnantól mondjuk nem erdekelt, problemas kamasz lettem es elmentem otthonrol, majd 18 evesen vissza.

Soha nem ereztem hogy szeretnenek.

Küzdöttem sokat, de soha nem voltam elég jó.

Mhelyen hosszú ideje hónap dolgozója vagyok megsem vagyok elégedett, hiaba dicsérnek -nem tudok mit kezdeni vele! Ha vki odajön hozzam kérdezni, rögtön az ugrik be hogy vmit elrontottam és le akarnak cseszni. A gyomrom görcsben...

Én pont emiatt nagyon laza vagyok a gyerekeimmel, naluk pechemre maguk miatt maximalistak es kiborulnak ha nem 5-öst kapnak hiaba kérem hogy ne görcsöljenek ezen, nem ez számít.

2019. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!