Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám teljesen ránk...

Édesanyám teljesen ránk szállt. Ez normális amit csinál?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok (lassan töltöm a 18-at),barátom 21. Pár hónapja ide költözött hozzánk és édesanyám, nagymamám azóta teljesen elkattantak. Azt hozzá kell tenni, hogy Ők előző páromat sem igazán tudták elfogadni. Főleg mamám (vérbeli frontinos évek óta). Anyukám barátomnak is mindent meg akar mondani mit csináljon, este 10-kor beül még a szobába. Ha elmegyünk valahova az a baj, ha itthon vagyunk akkor az. Párom pénzét akarja számon tartani, nekem van amikor oda sem adja az ösztöndíjamat (közös kártyánk van muszájból). Ha valami nem úgy megy ahogy szeretné, megy és nagymamámnak elpanaszkodja, kibeszélnek, aztán 3 nap hiszti, szidás, kibeszélés után jön és nyalizik. Neki áll velem random ordítozni, meg próbált kibeszélni barátomnak is. Édesapámra nem lehet számítani (elváltak) nagyívben figyelmen kívűl hagy. Próbáltam már szólni neki nem ment a dolog. Anyuval is próbáltunk, de folyamatosan mindenhol mindennel megaláz (olyan dolgokkal is aminek nincs valóság alapja), tanárok elött, bárhol ahol lehetősége van. Pénzt kér tőlünk kölcsön, nem adja vissza és utána minden utolsó irigynek elhord minket. Mindenben keresi a rosszat, nagymamámmal a szobánkat kutatják fel hátha találnak valami olyat amibe bele köthetnek és mehet a hiszti. Múltkor például ki találták, hogy tele van cigi csikkel a szekrény és ha haza érek takarítsam el onnan mindet. Eközben mikor haza értünk kiderült, hogy szó sincs cigicsikkről csak ki borult a magnézium tabletta. És ehez hasonló dolgok. Szerintetek? Mit lehet csinálni vele? Még arról sincs szó, hogy semmit nem csinálunk mert én sulizok és dolgozok, barátom pedig dolgozik.
2019. jan. 31. 14:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%

Jelen esetben még a csákónak szerencséje, hogy fater muter elváltak, mert még egy ilyen puskacsöves sztereotíp arrogáns agresszív tipikus "LÁNYOSAPUKA"-val is meg kellene küzdenie...


Tudjátok erre korlátoltságra gondolok:


[link]

2019. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak akkor lesz normális életetek, ha elköltöztök. Spóroljatok!!
2019. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Taknyos 17 éves vagy, mit keres ott nálatok a barátod? :D Én ennyi idősen örültem, ha találkozhattam a barátommal, nemhogy együtt éljek vele a szüleim nyakán. OMG.
2019. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%

Kérdezö: a "párod" mennyit fizet be a rezsibe meg a kajára?

HA - ahogy gondolom - semmit, akkor teljesen jogos, ha anyádnak nem tetszik a dolog, mert az ö fizetéséböl nem elég, hogy téged eltart, de még egy idegent is.

Az ösztöndíjat NEM arra van, hogy te el tudd költeni, hanem hogy a te megélhetési költségeidet csökkentse otthon - azaz a rezsire/kajádra.

Anyádnak nem "kölcsön" kellene kérni pénzt töletek, hanem KÉRNI, a költségeitekre.

Mit lehet csinálni?

Elöször is kifizetni, amibe kerültök, másrészt a barátod szépen befogja a száját és megpróbál alkalmazkodni, ha meg nem tetszik, akkor megvárod, amíg betöltöd a 18-at és utána elköltöztök kettesben albérletbe!

2019. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
El kell menni dolgozni,és azután albérlet.Anyukád nem köteles a kanodat etetni.
2019. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%
"Kölcsön" kér pénzt mi? Ti meg nyilván fizetitek magatokra a kaját rezsit, mosó-és tisztítószereket igaz? Vagy "kölcsönbe" el vagytok tartva? Élő példa vagy rá mennyire el tudnak szállni maguktól a kis libák csak mert valaki farokvégre kapta őket....
2019. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%

Ubazzeg, néha elhűlök, hogy micsoda lelki defektussal rendelkező emberek a GYK törzsközönsége.


Ugyanis az hagyján, hogyha van egy eltérő vélemény, az le lehet írni kulturáltan is. De az ilyen ellenségképkereső, rosszindulatú válaszok mindig a válaszoló pillanatnyi mentális állapotát tükrözik.


Ahogy a 12 buddhista alapelv is mondja:

"Ha valaki rosszul bánik veled, emlékezz: Vele van valami baj, nem Veled. Egészséges emberek nem pusztítják el egymást."


Úgyhogy aki a belső nyomorát rád projektálja, kérdező, mindig gondolj arra, hogy neki szarabb lehet egy testben élni azzal a valamivel.


Amúgy én egy tisztességes párkapcsolatot, ha minden szabály le van fektetve és ezek be is vannak tartva, nem tartok annyira ördögtől valónak. Én pl anyua helyében örülnék, hogy a lányom nem eljárkál és húzzák meg minden 7vgn másik diszkó mögött a bokorban. HA a srác is kiveszi a részét a lakhely fenntartásából, illetve ha vagy ad a közös kajába, vagy külön oldjátk meg, akkor teljesen korrekt. Anyukának nyilán szokatlan, hogy pici lánya már nem egy barbibabázós kisgyerek, hanem testileg teljesen felnőtt nő, lelkileg is alakul, jogilag meg nemsokára az lesz. Az elköltözés nyilván jó dolog tüneti kezelésre (mint az égő háztól elszaladok, nem perzsel, igaz, a tüzet nem oltotta el senki) illetve okafogyottá teszi a triviális civakodásokat. De akkor meg az lenne, azon lehetne lovagolni, hogy ott lett hagyva szegény muter, kirepült a gyerek stb. Szóval ha muternak magával vannak bajai, belső békétlenségben szenved, akkor semmi sem lesz elég jó. Ellenben ha mosolyogva, de nagyon határozottan meghúzod a határokat, azaz számszerűsítitek, hogy mivel kell hozzájárulni és ezt be is tartjátok, akkor onnantól tényleg csak projektív* kötekedés.


*Projekció. Kivetítés. A pszichoanalízis terminológiájában arra vonatkozik, hogy saját elfogadhatatlan tudattartalmainkat „átruházzuk” valaki másra.


Szerintem anyudban ez van. A saját tehetetlensége, a helyzet újdonsága, a kisebbségi érzésekkel vegyes féltékenység, némi nárcisztikus aspektussal fűszerezve, erre utalnak a manipulációi.

Én azt mondom: le kell fektetni a szabályokat és akkor van is mit, és be is kell tartani.


A többieknek: lányok/fiúk! Nem vagyunk egymás ellenségei. Ez egy segítő fórum, mi pedig csak ötletelünk, beszélgetünk.

2019. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
18%
Nekem azon akadt meg a szemem, hogy mi az hogy muszájból egy bankkártyátok van? El nem tudom képzelni mi az a tényező ami lehetetlenné teszi a családban két bankkártya birtoklását. Szerezz egy sajátot sürgősen.
2019. febr. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
39%

Anyám még most se engedné, hogy odaköltöztessem a pasimat, ha volna, nem, hogy 17 évesen.


Nem azért, de ha eleve így laktok anyuddal, meg mamáddal, a francért kell oda költöztetni még 1 csávót is?

A helyedben érettségi után húznék hajóra, mert ennél még az is jobb.

2019. febr. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!