Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti se szeretnétek találkozni,...

Ti se szeretnétek találkozni, barátkozni a vérszerinti apátokkal ezek után?

Figyelt kérdés

Mikor anyu velem volt várandós, akkor a vérszerinti apám magára hagyta, elhagyta egy másik nőért. Mikor megszülettem, nemsokkal utána anya megismert egy másik férfit, ő a mai napig a férje, sajátjaként nevelt, úgy szeretem mintha az igazi apám lenne, nem tett különbséget sose köztem és a kistestvéreim között, akik tényleg az övéi voltak. Én őt tartom az igazi apámnak.

A vérszerinti apám kb évente rámnézett, sose voltam jóban vele, nekem ő egy idegen. Most vagyok 19 éves, de a fater találkozgatni akar már velem, meg akar ismerni. Vicces, megismerni a saját gyereket 20 év múlva. Anyukám szerint azt csinálok amit akarok, de én nem akarom megismerni, nem akarom, hogy közöm legyen hozzá.

Ti mit tennétek? Adnátok esélyt?


2019. febr. 1. 14:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%

Én is hasonló helyzetben voltam, vagyok.


Anyukámnat elvileg el akarta venni az "apám", de amikor terhes lett velem anyám, akkor megőrült, meg elvileg egy másik nő is volt a képbe. Felmondta az esküvőt, az is az anyja (mamám) által, még ahhoz se volt pofája, hogy ő tegye meg. Utána magára hagyta anyám. Igaz ugyan, hogy amikor még totyogtam, akkor párszor "meglátogatott" minket, de ez még bőven 4 éves korom előtt abbamaradt.


A nagyszüleimmel viszont okés a kapcsolatom, sokszor voltam náluk (meg ők is nálunk), egy időben mikor még szintén kicsi voltam, akkor "apám" még ott élt, meg utaztam is vele egy autóban. Sohse szólt hozzám egy szót se, pedig volt, hogy egy asztalnál is ültünk.


Pár éve meg összevesztünk a nagyszüleimmel (ők képzeltek be valamit, elmúltam 18 éves és nem járt gyerektartás - megjegyzem sohse fizetett rendesen, de nem voltunk rászorulva sohse a piszkos pénzére-, az apám meg azt hitte, hogy akarunk tőle pénz, aztán a nagyszüleim beetette). Később felhívott egy ismeretlen szám, az meg az "apám" volt, én meg nagyon durván elküldtem a francba, de a durva az volt, hogy volt képe "FIAMNAK" szólítani a telefonba miután leráztam.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy soha nem volt melletted, nem érdeklődött felőled, és ahogy mondtad: ő egy idegen. Akkor mégis mit vársz? Eddig kellett volna melletted lenni, nem 20 év múlva apát játszani.


Szerintem téged minősít, ha ezek után lepacsizol vele. De te tudod. Én biztos nem asszisztálnék ilyenhez.

2019. febr. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szerintem felébredt a lelkiismerete. A döntés a tied. Anyudnak nagyon korrekt a hozzáállása.
2019. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen meghallgatnám apám verzióját is!!
2019. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!