Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire van joga...

Szerintetek mennyire van joga a gyereknek vendéget fogadni a szülők házában?

Figyelt kérdés
Néha olvasok itt olyan véleményeket tizenévesektől, mintha legalább a szobájukat megvették volna x millióért, annyira jogokat követelnek maguknak minden téren. Joguk van kérdezés nélkül áthívni bárkit, joguk van egy éjjeli bulin összeszedett idegent hazavinni, joguk van az otthoni nemi élethez, és ahhoz hogy a "párjuk" ott aludjon minden hétvégén. Sőt sokan azzal érvelnek, hogy a szülők is kérdezés nélkül áthívják a szomszédot meg a barátaikat. Szép dolog az elnyomás mentes, liberális nevelés, de azért ez már mégis csak túlmegy egy határon. A gyerek igenis egy átmeneti szívességi lakáshasználó, aki nem dönthet abban, hogy milyen csempe lesz a fürdőben, vagy milyen legyen, az új konyhabútor. Így abban sincs döntési joga, hogy kit hív át, és kit fogad éjszakára. Kicsit durvának tartom ezt, hogy 16 évesek felnőttesdit játszanak a szülői házban, anélkül hogy legalább a rezsiköltségbe beszállnának.
2019. febr. 3. 19:11
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
50%

Óriási bajok vannak veled fejben... Nem lennék a gyereked!


23 éves lány vagyok, és naponta jönnek fel hozzám barátnők, barátok és a párom is persze. Volt egy időben egy kis nézeteltérés köztem és anyám között még évekkel ezelőtt, de belátta, hogy a gyereknek joga van szociális életet élni, és joga van a párkapcsolatához is. Már egy jó ideje beletörődött, bár igaz, már nem is itt lakik, azóta Ő maga cuccolt el, mert közben új élettársa lett.



Az egészséges mentális fejlődés igenis, megköveteli, hogy ilyeneket NE TILTSON senki a gyerekének! Szerintem amíg saját magának és/vagy másnak a gyereked nem árt sem testileg, sem lelkileg, azt csinál a szobájában amit akar!

2019. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
48%

Ja és még valami: átmeneti szívességi lakáshasználó? Ezt te komolyan gondoltad? Milyen Anya vagy te? Nem szégyelled magad?


Inkább védekeztél volna és most nem lenne ilyen problémád, undorító vagy ezzel a kijelentéseddel, remélem, majd ha idős leszel, a gyereked is épp ugyanígy fog hozzád állni te rosszindulatú banya!

2019. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező:

neked van gyereked és úgy írod ezeket a hülyeségeket vagy nincs?

2019. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen megértelek. Micsoda bunkó gyerekek! Én igazából a magzattól is pénzt hajtanék be, pofátlan gyerek, hogy még meg sem született, de már az anyján élősködik!


Viccet félretéve, remélem minden oké veled, mert kicsit aggódom, hogy nincs.


Az oké, hogy ne vigyen haza valakit mondjuk éjszakára anélkül, hogy szólt volna. Ne rendezzen semmilyen bulit, ha nincs előre megbeszélve és megengedve. De könyörgöm, soha, de soha ne vállalj gyereket, ha szerinted a gyerek tényleg egy "átmeneti szívességi lakáshasználó". :DDDDDD

2019. febr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Mindenki megnyugodhat nincs gyerekem, 28 éves vagyok, és nem is tervezem hogy legyen, látva a mai felfogást.
2019. febr. 3. 21:45
 26/45 anonim ***** válasza:
84%
Fellélegeztünk, hogy nem fogod a boldogtalan gyerekek számát gyarapítani!
2019. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
33%

Egyértelmű.


Hívhasson barátot, szexpartnert, de előtte kérdezzen meg, és fixáljuk a szabályokat.


Ha drogozni vagy piálni akarnak, ellopnak valamit, vagy alantas létforma az akit idehoz, akkor kirakom őket, a gyerekem meg többet nem hozhat senkit!


Én nem fogok libsiskedni. Igen, az én házam, a gyerekem csak ott lakik, majd ha ráhagyom, akkor az övé lesz, de addig enyém az utolsó szó!


Ennyi!

2019. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
83%

28 évesen érzelmi analfabéta vagy de gondolom otthon is szivességből kaptál tejet és most jön ki agysejtjeidben. :(

58N

2019. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
68%
Lehetséges, hogy nálunk vannak problémák és a mi családunk egy rakás sz*r, de nálunk ilyen gondok soha a büdös életben nem merültek fel... Szinte mindent megbeszéltünk egymással a családban és, ha nem is a miénk gyerekeké volt az utolsó szó, mindig kikérték a mi véleményünket is. Ha a saját dolgainkról volt szó pl. szoba, akkor kiválaszthattuk, hogy mi tetszik jobban, mit szeretnénk stb. és ezt a szüleink figyelembe is vették, később pedig már a nagyobb, közös kérdésekbe is bevontak minket pl. igen, a fürdőszoba csempéjének a kiválasztásába is. Ugyanígy, már kisgyerekként is átjöhettek a barátaim, ott is aludhattak nálunk és később a páromat is szívesen fogadták a szüleim. Nálunk ez teljesen természetes volt és sosem értettem azokat a szülőket, akik ezt tiltják vagy ellenzik. Egyrészt, nem értem, hogy akkor mégis hol máshol találkozhatnának a barátaikkal vagy a párjukkal a gyerekek/tinik, ha nem otthon... rendben, jó időben működik a szabadtéri program is és el lehet menni moziba, kávézóba stb., de nem biztos, hogy egy gyereknek erre van pénze rendszeresen és ugye a szülőket sem szabad "lehúzni". Másrészt pedig az én szüleim kifejezetten örültek annak, ha találkozhattak a barátaimmal és megismerhették őket,illetve ugyanígy a páromat is szívesen fogadták és szintén beszélgettek, ismerkedtek, mert egyszerűen kíváncsiak voltak és tudni akarták, hogy kik a fontos emberek a lányuk életében. Soha egyetlen egyszer nem merült fel semmi olyasmi, hogy "nem akarok itt kerülgetni egy idegent" vagy "ne hozd ide a nyakamra" stb., egyáltalán nem teherként vagy zavaró tényezőként élték meg. Nyilván ehhez az is kellett, hogy tekintettel voltunk egymásra és mindig szóltam előtte, hogy XY ekkor és ekkor átjön hozzám vagy, ha tudtam, hogy valami miatt nem alkalmas, akkor nem hívtam senkit és normális, rendes társaságom volt.
2019. febr. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
75%

Előző ti család vagytok,a kérdező féle meg az albérlő család..

58N

2019. febr. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!