Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim csak ezzel nehezítik...

A szüleim csak ezzel nehezítik az életem, hátráltatnak?

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom hogy most elhatároztam hogy tovabb szeretnék tanulni egyetemem, erre ők egyből rávágták fel se fognak venni ne is próbalkozzak... venni akarok saját magamnak egy új telefont(iphone) amit a sajat keresetemből akarok megvenni. Erre azt mondták tiszta hülye vagyok. Mikor megvettem a kocsit is arra is aztmondták hülye vagyok. El akarom adni a gépem, akkor is hülye vagyok. Szerintetek ez így normális? Amit megkerestem magamnak az nem az én felelőségem mit csinálok vele?

2019. febr. 3. 23:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, jó hogy államira akarsz menni, de azzal tisztában vagy hogy annak is vannak ám költségei? Maximum akkor kevesebb ha a saját városodban van az adott egyetem, és otthon fogsz lakni továbbra is.
2019. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, a saját városomban is van egyetem szerencsére 🙂. A közösbe nemértem miért kellene beleadnom... akkor elvégre hugom is beleadhatna nem? Azért mert már venni akarok magamnak egy telefont a sajat pénzemből amit én kerestem meg azt nem tehetem meg?
2019. febr. 4. 19:26
 13/19 anonim válasza:

Annyira bírom a sok okost itt, akik úgy tesznek, mintha a gyerek arról tehetne, hogy megszületett. A szülőknek kötelesség a gyereket eltartani, ha már vállalták. (legalább amíg kiskorú és a kérdező is 18 tehát nem valószínű, hogy eltud költözni.) de gondolom itt mindenki aki válaszolt már 18 évesen külön élt, dolgozott meg tanult is, igaz?:D


A szüleidnek pedig nem így kéne vele lenni, hogy úgy se vesznek fel. Nem, ez így nem normális. A saját kereseted pedig arra költöd, amire akarod.

2019. febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A szülőknek kötelesség a gyereket eltartani, ha már vállalták. (legalább amíg kiskorú és a kérdező is 18 tehát nem valószínű, hogy eltud költözni.)


Ugye érzed az ellentmondást az írásodban. Kötelesek eltartani míg kiskorú, de a kérdező már nem az, tehát a te logikáddal élve se kötelező már eltartaniuk.

2019. febr. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%
"Legalább" - ez a szó kerülte el a figyelmedet. Értelmes ember morális alapvetésként evidenciaként addig támogatja a gyermekeit minden lehetséges eszközzel, ameddig úgy látja hogy valóban segít vele, és erre nem nagyon van korhatár, bőven kirepülés után is él a háttér.
2019. febr. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Na igen itt ez a gond hogy ha veszek valamit költözzek albérletbe mert nem vehetek magamnak egy jobb luxusabb telefont,a pénzt pedig én keresem meg rá szóval ennyi erővel simán mondhatnám szüleimnek minek vesznek kocsit, ebben kb ugyanaz a szitu... én se szólok bele hogy ők mit vegyenek... sőt nekem az a vicces hogy a kisebbik testvérem kinyög valamit a száján másnap már kb a kezében. Már mondtam szüleimnek is hogy ez kész röhej. Nagyobbik testvérem is csak lehülyéz, meg hogy úgysem vesznek fel mert nem lesz meg a pont így meg úgy... de nem veszik észre hogy ezzel csak az életemet basszák el. Önállósodni akarok , a gépet se használom mert nincs időm, szeretek fotózni is de a mostani telómmal nem lehet, ezért is vennék egy telefont amibe a kamera is példaértékű. Kisebbik testvérem is úgy mondja mintha az ő pénze lenne..., mondtam szüleimnek majd a kocsimmal karambolozok direkt és akkor legalább nem lennék teher nekik... ezt is leszarják. Kesz vicc ez a család
2019. febr. 5. 08:18
 17/19 anonim ***** válasza:
77%

10!


A kérdezonek futná zoknira, iphonet akar venni. A kettő nem egy kategória, ha nem tűnt volna fel. Momdjuk fogadni mernék, higy a zoknit továbbra is az anyja kell higy vegye

2019. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Pontosan amit a 15-ös írt. És ne tegyünk már úgy, mintha a 18 annyira felnőtt lenne. Csak azért, mert valaki hirtelen 18 lesz, nem jelenti azt, hogy hirtelen megtudja magának teremteni a körülményeket arra, hogy saját magát fenn tudja tartani olyan szinten, hogy eltudjon költözni. Ahhoz azért kell idő. Én akiket ismerek egyetemistákat, nekik is a szüleik fedezik a költségeket, akár albérletet is, pedig dolgoznak mellette és nem szórják el a pénzt, mégse elég (még) arra, hogy egyedül tudjanak boldogulni.
2019. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
83%

A fokozatosságról itt senki nem hallott még? Szép is lenne ha 18 évesen mindenkit kivágnának egy bőrönddel az ajtóba, hogy nagykorú vagy fiam mehetsz eltartani magad.

Sokan 18 évesen még a gimnázniumot se fejezték be, nem azért mert buktak hanem mert mondjuk nyáron vagy ősszel születtek szerencsétlenek, helyből nem végezhetnek 19 éves koruk előtt.

18 évesen igen, valóban itt az ideje hogy önállósodjon a gyerek, de ez nem is hibádzik, a kérdező dolgozik, van keresete, abból akar költekezni.

Viszont nem értem miért kell ezt ennyire fekete-fehéren nézni, hogy ha elég nagy ahhoz hogy telefont vegyen, akkor rögtön a rezsibe is adjon bele és húzzon albérletbe. Majd belead ha már végzettsége, főállása lesz, ha még mindig otthon lakik, addig bőven elég ha a szórakozását meg a nagyobb nem létszükséglet kiadásait fedezi.

2019. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!