Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszélhetném le anyámat...

Hogy beszélhetném le anyámat a költözésről?

Figyelt kérdés

Én még gyerek vagyok, a testvérem méginkább, de még is látom, hogy abszolút előnytelen lenne anyagilag!


A hitelünk miatt akar anyánk költözni, hogy azt kifizesse... Viszont amiért NAGYON nem éri meg, az az hogy csak önkormányzati lakás bérleti jogot venne.

Ugyan fizetnének még 4 milliót nekünk, de így sem jó.


Ugyanis a lakáshitelünk még 3 millió forint, a havi törlesztő 30000 Ft alatt van valamivel.

Az önkormisnál viszont a havi bérleti díj magasabb lenne! Ez a fő érvem, így teljesen egyértelmű, hogy rossz döntés lenne.


Az önkormis lakás amúgy sokkal kisebb, 46 m2, a mostani 65.

Az önkormis ugyan budapesti, a mostani meg az agglomerációban van, de sokkal jobb állapotú mint a Bp.-i.


A probléma gyökere, hogy anya egyedül nevel minket, és nem igazán szeret dolgozni. 70%-ban a szülei tartanak el minket, a mostani lakást pedig a nagymamájától örökölt ingatlan árából vette, ugye hitellel kiegészítve...


Azt hiszi, hogyha most kifizeti a hitelt akkor "tisztalappal" kezdhet... Csak olyan mintha nem értené, hogy a bérleti díj fizetéséhez még jobban kell dolgoznia, mint jelenleg, mivel több mint a hitel törlesztője...


Valamint arra a problémámra sem mond semmilyen elfogadható választ, hogy az a lakás soha nem lesz a tulajdonunk, illetve hogy a hitellel ellentétben örökké fizetni kell.

Sőt a jövőben sokkal könnyebb lesz elveszíteni.


Kérlek ne mondjátok, hogy semmi közöm hozzá, mert egyrészt az anyámról van szó, másrészt az öcsém jövőjéről is (a sajátomról nem is beszélve).


Mit kéne mondanom?


Ugye egyetértetek, hogy ez nagy butaság lenne?


2019. febr. 4. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Végre egy okos, értelmes fiatal. Öröm volt olvasni a kérdést.

Vannak viszont dolgok, amiket nem számoltál bele a kalkulációdba. Az egyik az, hogy egy kisebb lakásnak kevesebb a rezsije, például olcsóbb fűteni. A másik az, hogy ha anyukád Budapesten dolgozik, az agglomerációból bejárni többe kerül, mint helyből. Legalábbis ha autóval jár. Ha tömegközlekedne, a munkahelyen lehet kérni, hogy fizessék ki a helyközi bérlet 86%-át. Ettől függetlenül én maradnék, egy nagyon fontos ok miatt. A lakás ahol most laktok a tiétek, ha letudjátok a hitelt a tiétek marad, senki sem fog zargatni. Ha viszont bérlitek lehet, hogy az önkormányzat előbb-utóbb elzavar onnan, a pénzetek meg ugye rámegy a hitelre és mehettek az utcára. Ez egy nagyon fontos tényező, ezt kellene megértetned vele.

2019. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Magyarul sikerült egy saját tulajdonú örökségből egy bérleményig eljutni...nagy karrier! Mond is meg neki!
2019. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Mindneképpen a hitel törlesztőt éri meg fizetni továbbra is, az albérleti díj, kidobott pénz, és valóban semmilyen tulajdonotok nem lesz benne soha, nem is értem anyukádat. A két lakás rezsijében valóban csak a fűtés költség a különböző, hiszen a villany víz számla fogyasztás arányosan jön ki. Remélem meg tudod győzni anyukádat, hosszabb távon mindenképpen a hitel törlesztése a jó döntés.
2019. febr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Amikor a gyerek érettebben gondolkodik, mint a szülő.

A jövőtökkel játszik a lusta mutter.

2019. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Ha a nagyszülők tartanak el titeket, akkor velük beszélj, és ők beszéljenek anyukáddal. Talán rájuk hallgat.
2019. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

Fogalmam sincs, hogy mik a feltételei a önkormányzati lakásnak, de.

Ha nem eladná, csak kiadná, akkor abból tudná fizetni a banki hitelt, és a lakása is megmaradna a saját tulajdonban.

2019. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg lehet, anyagilag a legjobban az érné meg, ha beadná állami gondozásba az(oka)t a gyerekeit, aki így nyilvánosan azt a véleményt formálják róla, hogy "nem igazán szeret dolgozni".
2019. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A nagyszüleimmel majd próbálok beszélni, csak sajnos már elég idősek és Ők sem fogják feltétlenül érteni...



Amúgy nem szeret dolgozni, ez az igazság.

Nincs sajnos használható végzettsége, érettségin túl csak olyan szintén középfokú végzettsége van amivel nem talál munkát.

Nyelvet nem beszél.

Általában csak gyárba és postára, meg ilyen helyekre vennék fel, csak már a probaidőn sokat szokott táppénzen lenni, így nem veszik fel...


Volt egyszer egy irodai munkája még régen, oda valamivel többet bejárt, de amikor anyagi okokból el kellett küldeni 1 embert, akkor nem volt kérdés, hogy kire esik a választás, mert sajnos nem rendelkezik hasznos, értékesíthető tudással.

Ettőlmég az anyám és szeretem, de a valósággal nem tudok mit kezdeni, ez a helyzet.


A jelenlegi állás szerint az sem várható, hogy nyugdíja legyen majd, mert nem fogja elérni a 20 év munkaviszonyt kb. soha...


Attól félek nagyon, hogy mire 18 leszek olyan helyzetbe kerülünk hogy nem tudok majd tovább tanulni.

Valamint sajnos most sem a legjobbak a jegyeim, ami többek között az itthoni helyzet és a gyermekkori szocializálásom is az oka. De ebbe nem akarok most belemenni, illetve teljesen hárítani sem a felelőséget.

2019. febr. 4. 12:47
 9/15 A kérdező kommentje:

Meg a nagyszüleim sem gazdagok, bár ha csak magukra kellene költeni a pénzüket, akkor kvázi azoknak lennének mondhatóak.

Ők értelmiségiek, de elég furán nevelték anyukámékat, nem csodálom, hogy olyan lett amilyen, meg a testvére is...


Viszont idős korukra nagyon megenyhűltek és szinte feltétel nélkül megadnak amit csak tudnak, csak anyukám nem mindenben őszinte velük. Pl. volt, hogy hónapokig azt mondta nekik, hogy van munkája, amikor nem volt.


Mi meg itthon csak a családiból éltünk, meg amit a papáék adtak... Ami időszak nekem egy elég meghatározó élmény volt, mert nehezen bírtam, akkoriban az ételen is spórolni kellet, volt hogy úgy jártam be az iskolába hogy egésznap csak azt ettem ami az iskolai kaja volt...

Tudom mondjuk, hogy Magyarországon sokan vannak így, de többnyire ezek a gyerekek nem is viszik sokra.

A gyerekkori szociális helyzetük megpecsételi a felnőtt kori sorsukat is.

2019. febr. 4. 12:56
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, ha kamutortenenet írsz, nem árt tisztában lenni a tényekkel. Ha valaki nem dolgozik, nem jár tappenz
2019. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!