Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszélhetném le anyámat...

Hogy beszélhetném le anyámat a költözésről?

Figyelt kérdés

Én még gyerek vagyok, a testvérem méginkább, de még is látom, hogy abszolút előnytelen lenne anyagilag!


A hitelünk miatt akar anyánk költözni, hogy azt kifizesse... Viszont amiért NAGYON nem éri meg, az az hogy csak önkormányzati lakás bérleti jogot venne.

Ugyan fizetnének még 4 milliót nekünk, de így sem jó.


Ugyanis a lakáshitelünk még 3 millió forint, a havi törlesztő 30000 Ft alatt van valamivel.

Az önkormisnál viszont a havi bérleti díj magasabb lenne! Ez a fő érvem, így teljesen egyértelmű, hogy rossz döntés lenne.


Az önkormis lakás amúgy sokkal kisebb, 46 m2, a mostani 65.

Az önkormis ugyan budapesti, a mostani meg az agglomerációban van, de sokkal jobb állapotú mint a Bp.-i.


A probléma gyökere, hogy anya egyedül nevel minket, és nem igazán szeret dolgozni. 70%-ban a szülei tartanak el minket, a mostani lakást pedig a nagymamájától örökölt ingatlan árából vette, ugye hitellel kiegészítve...


Azt hiszi, hogyha most kifizeti a hitelt akkor "tisztalappal" kezdhet... Csak olyan mintha nem értené, hogy a bérleti díj fizetéséhez még jobban kell dolgoznia, mint jelenleg, mivel több mint a hitel törlesztője...


Valamint arra a problémámra sem mond semmilyen elfogadható választ, hogy az a lakás soha nem lesz a tulajdonunk, illetve hogy a hitellel ellentétben örökké fizetni kell.

Sőt a jövőben sokkal könnyebb lesz elveszíteni.


Kérlek ne mondjátok, hogy semmi közöm hozzá, mert egyrészt az anyámról van szó, másrészt az öcsém jövőjéről is (a sajátomról nem is beszélve).


Mit kéne mondanom?


Ugye egyetértetek, hogy ez nagy butaság lenne?


2019. febr. 4. 11:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%
Jéééé, itt is megjelentek a lepontozók meg az ellenségképkeresők. Gratula.
2019. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A költségvetési részt mások megírták.


A szöveged alapján meglehetősen intelligens embernek tűnsz. Nem tudom mennyi időd van az egyetemi felvételiig, de ha nekidurálod magadat, akkor 1-2 év alatt behozhatod az elmaradást. Ne mulaszd el!

Másrészt nem kötelező 18 évesen egyetemre menni. Rájőve, mi tetszik, mehetsz levelezőre is.

2019. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat is.


"Tudod, ha kamutortenenet írsz, nem árt tisztában lenni a tényekkel. Ha valaki nem dolgozik, nem jár tappenz"


Nem kamu! Akkor nem tudom, hogy hogyan nevezik, de az szokott lenni, hogy felveszik próbaidőre, Ő bejár még az első hónapban ilyen pár nap hiányzással, majd a következőben már több hetet hiányzik, az utolsóban pedig rendszerint 1-2 napot megy be végig. És elmegy orvoshoz, ami ad neki igazolást vagy táppénzt, vagy nem tudom mit, de azért kap pénzt, csak sokkal kevesebbet, mintha bejárna.


Aztán természetesen nem veszik fel így, mert nem hülye a munkáltató.

Aztán kezdődik elölről, de van, hogy hónapokig nem is keres munkát.

2019. febr. 4. 13:54
 14/15 Karena26 ***** válasza:
100%

Ha sűrűn rászorultok a nagyszülők segítségére, tényleg rossz döntés lenne távolabb költözni tőlük, bár pesten több a munkalehetőség, van miből "ellövöldözni".

Nagyon sok történetet hallottam, hogy az önkormányzat csak úgy kipaterolt családokat, felajánlva nekik elfogadhatatlan állapotú másik lakást. Ilyen esetekben sajnos a jog az önkormányzatok mellett áll...

2019. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Miert nem probalja meg akkor eladni a lakast es venni egy kisebbet.A vetelar kulonbozetebol visszafizetne a hitelt, es megis a sajatotokban maradhatnatok.
2019. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!