Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek az alábbi helyzetbe...

Mit tegyek az alábbi helyzetben? Féltem a kapcsolatot köztünk!

Figyelt kérdés

Apai nagyszülők neveltek, de az utolsó jónéhány évbe már csak a Nagymamám.


Édesapámmal is jó kapcsolatot ápolok.


Mindenféle régi, kiskorom alatt történő összeveszések (illetve néhol komoly mentális betegségek) miatt mára ketten maradtunk Apámmal.

Ő is egyedülálló, én is.

Egymásra számíthatunk csak.

A Nagyimtól megörököltem a lakást, amit ugye Apám kapott volna egyeneságon, tehát ajándékozás történt. Ezért kicsit függőnek érzem magam tőle. Támogat is pénzben, nem lenne rá szükségem, bár jól jön.

Ha szerelés kell, ő tudja elvégezni, én nőként, egyedül nem.


Mostanában sokat találkoztunk. Mindketten magányosak vagyunk és egymásra szorulunk.


Az eltérő gondolkozásmód a gond.


Ő felelőtlen, nem tudatos, nem egészségtudatos, nem spórol (sőt, az enyémhez képest majdnem dupla pénzből hitelkeretre költ). Vannak betegségei is és szerintem agyilag se ok minden. Viszont az a felfogása, hogy mindenképp dolgozz, ha rossz is, dolgozz, minimum 8 órában dolgozz és kuss. Ne várd, hogy szeresd a munkád. Dolgozz.

Nem volt jó élete, jó munkahelye, de egy normális, legalább 10 évig tartó kapcsolata se.


Itt kezdődnek a bajok.


A munkához való hozzáálláson összevesztünk legutóbb. Igazából évekre visszamenőleg az összes veszekedés és vita erre a témára vezethető vissza.


Jelenleg irtózatosan szenvedek a munkahelyemen, és leginkább Apám miatt maradok ott.



Mit tennétek?


2019. febr. 6. 13:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy támogat, ezt nem véletlen írtam többször is.


Ugyanakkor nem ezt nevezném annak, hogy mindent a seggem alá rak. Úgy gondolom, igyekszem felelősen élni, képzem magam, céljaim vannak, félreteszek, intézem a lakás ügyeit....

2019. febr. 6. 14:30
 12/16 anonim ***** válasza:
Én gorombáskodás meg kioktatás helyett azt javaslom, hogy mindenképpen keress másik munkahelyet. Egy rossz munkahely súlyos egészségügyi problémákhoz vezethet. A veszekedést elkerülendő nem kell apukáddal rögtön közölni, ráérsz később, amikor már váltottál és megszoktad az új helyet.
2019. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Megtudhatja már csak a munkája miatt is.

Meg néha eljár ott, ahol lakom. Kommentálni is szokta a redőnyt. Növényeim vannak, mert imádom őket, némelyik örökség, némelyik már saját. Viszont a redőnyt néha leengedem valamennyire, mert élhetetlen meleg van nálam télen-nyáron.

Na erre kapok megjegyzést a növények miatt. Meg a függönyre. :D


Az "agybaját" úgy értem, hogy kezd feledékeny lenni, mindenre rosszul emlékezni, persze senkinek se hisz.


Rengeteget iszik is, hétköznap 2-4 sör, hétvégén folyamatosan, megvan napi 8 is.


Tehát aggódom érte, a kapcsolatunkért is.

2019. febr. 6. 14:54
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem állk ki magadért és ne kérj engedélyt, nem 16 éves vagy. Ha szar a meló válts, ha szereted a virágot mondd meg meki, hogy szerinted igenis jól néz ki és tetszik. A fejedre fog nőni, ha engeded és majd a párkapcsolatba is beleszól, meg a gyereknevelésbe. Persze, tisztelettel beszélj, de határozottan.
2019. febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

A virágot ő is szereti, pont félti - az én virágomat az én redőnyömtől. Nekem pedig legyen melegem...



Az a gond, hogy vagy nyuszi módjára beszélek, vagy amikor határozottan, akkor tiszteletlennek érzik.

2019. febr. 6. 16:28
 16/16 anonim ***** válasza:

Felnőtt vagy gondolom,oda mész ahova akarsz dolgozni..

A pasidat is ő fogja kinézni?

Na én ezért nem fogadtam el semmit családtól(kártevők)mert az eredménye h le kéne menni cserébe kutyába.. :(

2019. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!