Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne vesszün...

Mit csináljak, hogy ne vesszünk össze a szüleimmel mindig a szemét-témán?

Figyelt kérdés

Eléggé eltér a véleményünk és a szokásaink hulladék terén.


Én igyekszem környezetkímélő életmódot folytatni és minél kevesebb szemetet termelni. Szelektív gyűjtés alap, amit lehetséges, újrafelhasználok. Csak akkor vásárolok bármit, ami műanyag, ha nincs más lehetőség, komposztálok, amit lehet, magamnak állítok elő, stb.

A szüleim tojnak ezekre, tonnaszám veszik a műanyagot, szerelmesek a nejlonszatyrokba, szelektíven csak a pet palackokat gyűjtik, de akkor is ha előbb megtelik a zsák, mint hogy elszállítanák, akkor bedobják a "sima" szemétbe, vagy elégetik, mondván hogy "nem fogjuk kerülgetni". Szerintük minden "baromság" ami kicsit is környezetbarát. Baromság a vászontáska, baromság a kulacs, baromság a szelektív, baromság ez az egész "múló hóbort". (Addig mondjuk nem volt baromság a szelektív, amíg én rendszeresen elhordtam a gyűjtőbe...)


Én még el is tudnám engedni a dolgot, mert ugyan dühít, hogy SEMMIT nem hajlandóak tenni, hogy akár egy picikét is környezetbarátabbak legyenek (pedig nem kellene nagy erőfeszítés, havonta elviszik háztól a szelektívet, de egyébként a szomszéd utcában van szelektív gyűjtő, jó minőségű a csapvíz tehát nem kéne ásványvizet venniük, vászontáskát már vettem nekik, csak kidobták mert ugye baromság...), de oké, nem lehet őket megváltoztatni, ezt még el is fogadnám.

Az viszont már nagyon zavar, hogy évek óta folyamatosan megjegyzéseket tesznek az én hulladékkezelésemre és életmódomra. Folyamatosan humoros vagy simán csak bántó dolgokat fűznek hozzá, voltam már a sötét bunkótól kezdve nagyvilági hipster pcsán át az őserdei majomig minden emiatt.

ÉVEKIG abszolút nem szóltam bele abba, hogy ők mit csinálnak a szemetükkel, tehát NEM mondhatják, hogy az a bajuk velem, hogy rájuk erőltetnék bármit!


Ezen a témán kívül jó a kapcsolatunk, de ezen mindig összeveszünk. Sokáig csináltam, hogy "meg se hallottam", vagy felálltam és elmentem, ha szóba hozták, de évek alatt se szoktatta le őket a beszólogatásról. Beszélni már többször is próbáltam velük, hatástalanul.


Tudnék még tenni valamit? Van valakinek bármi tippje?


2019. febr. 7. 10:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem olvastam el az egészet,de csak 2 dolgot tehetsz:elköltözöl(ha velük laksz),nem beszélsz velük.Megváltozni ebben nem fognak.
2019. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Én biztos, hogy leültetném őket 1-2 film erejéig, ahol végignézhetik a szennyezést, sőt, adnék kis olvasnivalót az égetés rákkeltő hatásairól, biztos, hogyha kedvesen kérnél tőlük erre 2 órát egy hétvégi délutánon, rád szánnák az időt és meghallgatnának. Volt is egy ilyen fotó, hogy "Nem rajtam múlik...." mondta 2 milliárd ember.
2019. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1.

Már elköltöztem tőlük bő 10 éve.

Inkább megoldani szeretném a problémát valahogy, nem pedig megszakítani velük a - máskülönben jó - kapcsolatot egy ilyen miatt.


2.

Ja, ismerem azt a fotót, ők is lelkesen osztogatják facebookon, nem érzik úgy, hogy rájuk vonatkozna, hiszen a kukába dobják a szemetet, nem csak úgy el, és ezzel részükről el is van intézve.

A rákkeltő hatásokat meg szintén baromságnak tartják, mindketten láncdohányosok, úgy vannak vele, hogy "úgyis minden káros, akkor már mindegy, nem pont ettől fogunk meghalni".

2019. febr. 7. 11:27
 4/21 anonim ***** válasza:
12%
Elköltöznék és megmondanám,hogy fel fogom jelenteni a műanyagégetésüket,ha nem fejezik be. De minimum,hogy nem viszem a majdani unokámat a közelükbe,hogy a műanyagfüstöt szívja. Drasztikus,de az én családomban bevált. Volt egy kis sértődés és nagyjelenet,de nem érdekelt.
2019. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
27%
jaj de utálom az ilyen embereket. kidobja a a vászonszatyrot mert baromság... ekkora hisztis bunkó barmot
2019. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonymousreview60 ***** válasza:
59%

1-2 hulladékos, klímaváltozásos filmet le kellene vetíteni nekik.

Néha én is látok ilyen embereket, és legszívesebben azt mondanám, remélem nincs unokája, akire így ß@rik tkp.

2019. febr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Unokája nincs, és nem is lesz.

A környezetszennyezés náluk kimerül abban, hogy szanaszét dobálja valaki a szemetét. Azzal, hogy ők a kukába helyezik, nem az út mellé meg az erdő közepébe, szerintük ők kellően környezetkímélőek, ezen túl bármi egyéb csak sznob baromság. :(

2019. febr. 7. 12:06
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
Na, az olyan ember is egy nagy senki lehet, aki képes lenne a saját anyját feljelenteni.... hallod, még jó, hogy nem az ötvenes években éltél, ritka szemét ügynök lett volna belőled.
2019. febr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
4-esnek szólt
2019. febr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudod őket megváltoztatni, más generáció, és semmiben nem hisznek, csak amit a Hírekben hallanak. Intelligenciát és nyitottságot sajnos nevelni is kellett volna beléjük annak idején, de sokaknak ez nem sikerült a más szellemiség miatt, akkor ezeken a problémákon még nem gondolkodtak.

Annyit tudsz tenni hogy a fiatalokat próbáld meg máshogy nevelni és a saját generációdra hatni.

És vannak kivételek. Tehát elnézést attól az idősebb korosztályba tartozóktól akikbe beleszorult a korral való haladás.

2019. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!