Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez durva “büntetés”? Ti...

Ez durva “büntetés”? Ti milyen szankciókat hoznátok?

Figyelt kérdés

Kamasz fiú, 13 éves, eléggé rossz bizonyítványt hozott haza. Matek, nyelvtan, fizika 2-es többi se sokkal jobb. Már iskolakezdéskor leültünk vele megbeszélni, hogy csak akkor lesz iphone és ps4, ha jól tanul, tehát olyan 4-es átlag körül.

Büntetésként iphone helyett kapott egy nyomógombos Nokiát és playstation is max este 10-ig lesz. Nagyon kiborult, ma ment a hiszti rendesen, hogy ez nem korrekt és mit kell Őt szivatni.



2019. febr. 8. 18:29
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
86%

Itt csak az a kérdés, hogy te mit láttál abból hogy ilyen lett a bizonyítvány. Láttad a gyerekedet tanulni? Vagy hazament,ledobta a táskáját, aztán lekaksizta az iskolai dolgokat. Mert ha próbálkozott, de esetleg egyedül nemm ment neki, akkor ezt a büntetést nem érdemelte meg. Különben sem lehet elvárni a drasztikus javulást, ha eddig nagyon nem mentek ezek a tantárgyak..

A telefonnal nem az a baj, hogy nem ájfon, hanem az, hogy ilyen telefont már ovisoknak sem vesznek. Ezzel nagyon égni fog a gyereked az iskolában. Tudod milyenek a mostani 13 évesek? Ezzel a majdjólmegbüntetem dologgal,kifogják szekálni az iskolából. Inkább ne vettél volna semmit.

2019. febr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
41%

# 30/31 ma 23:03

A spirituális nem azt jelenti, hogy túlzottan engedékeny.

Egyébként meg kikérem magamnak, hogy bármié' hibáztassál.

Totál nem jól látod énszerintem a dolgokat. Egyébként egyszer kitöltöttem egy tesztet, hogy milyen lehet a politikai beállítódásom, majdnem ott volt a közepénél a grafikonnak a pöttyöm; tehát , aki középről szemléli a dolgokat, de a ballib metszéspontban volt még, tehát nem full középen, az origóban, de majdnem ott:)

2019. febr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
69%

"se tévé, se internet, se számítógép amíg nem viszi hármas fölé az átlagát, "


Ez már túl sok szankció, akkor mivel töltődne fel a koránkelés, és a sok óra agyleszívás után? Akkor mivel tudna kikapcsolódni, és kicsit saját magával is foglalkozni, azt, ami ő maga. Azt megélni? Ha nem tudna pihenni, kicsit regenerálódni, kicsit azzal foglalkozni, ami őt érdekli, megélni önmagát. Szóval ha nem tudna kicsit pihenni, szórakozni, akkor lehet, hogy még romlanának a jegyei. Saját magát mikor ismerné meg, meg mikor találná ki, hogy mi akar lenni, ha nagy lesz, és mivel foglalkozna szívesen; meg hobbi is, amivel kikapcsol... Meg még vki a barátokkal való találkozást is megvonná; na az már azért talán lehet, hogy nekem pl undorító lenne. :S:S:S

2019. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
29%
Ne vedd el a tini-éveit, hadd legyen még egy kicsit gyerek; amúgy engem még direkt pont pluszban, extrán zavarna; ha ott lihegne a nyakamba az anyám, még kevésbé tudnék tanulni, odafigyelni, még ha tényleg nagyon igyekszem adott esetben koncentrálni, akkor is. A tananyag felmondása meg még fölösleges; mert az is a gyereknek a drága, értékes szabadidejéből megy, amikor építhetné magát, magával törődhetne. Amúgyis,mennyit használ az ember az általános/középiskolai tudásából? Fölöslegesen erőltetnek az emberbe bele annyit , annyi tananyagot; már simán kinézi a netről, vagy megnézi egy könyvben. Jó, mondjuk a 7. osztály még tényleg nem durva; ott ami kicsit nehezebb lehet, az a kémia meg a földrajz, a többi már túlélhető; de mondjuk asszem, már egyben van (természettudomány), és akkor pl a fizika + biológia -részével, ami könnyebb, azzal tudja kompenzálni a nehezebb földrajz-részt, meg kémiát. Meg amúgy lehet, hogy pl tudatosan állította magát a gyerek 'energiatakarékos'-módra. Mert tudja jól, hogy ezeknek a nagy részét úgy sem fogja használni, és akkor másban hasznosítja az értékes kapaciátásait. Meg, na, az van, hogy láttam pár éve egy videót, ami arról szólt, hogy rosszul használjuk a könyveket; a könyvek nem azért vannak, hogy bemagoljuk/ják a tartalmát, hanem ,hogyha kell belőle valami, akkor fogod, azt' lekapod a polcról, és akkor az agyadat/agyunkat tudjuk mindenféle kreatív dolgokra használni, mert nem terheli le fölöslegesen, nem kellő információ a kapacitásait. Lehet, hogy a gyerek nem egy fizikus-zseni, de akkor nem is az lesz az ő útja; lehet, hogy valami tök másban meg híres és sikeres lesz. Lehet, hogy a matek pl teljesen nem is az ő asztala, nem is érdekli, nem is nagyon konyít hozzá esetleg; de akkor valszeg majd nem abból fog megélni, nem azt a tudását fogja kamatoztatni majd életében, ami nincs. Leeht, hogy másban meg majd esetleg kiemelkedő lesz. Szóval nem kellene talán letámadni őt a rossz jegyei miatt; remélem, kiabálás az azért nem volt, meg ilyesmi, ugyanis ő magának tanul; de ezt is még sajnos olyan sértődötten, hisztisen, felháborodva tudják mondani a szülők. De ha önmagának tanul, akkor meg mit kérik rajta számon? De mondjuk azért jó lenne, ha legalább a törekvés meglenne a gyerekben, hogy amennyire csak tudja, legyen jó, hozza ki magából a lehetőségekhez képest a maximumot; tehát amennyire kapacitása; hogy ideje meg energiája van, azt talán beleadhatná, úgy, hogy persze pihenésre, kikapcsolódásra, a nap levezetésére is maradjon, jusson idő.
2019. febr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
96%

*Ha a gyerek tudja, hogy ő már tudja, minek felmondani?

Kell oda némi bizalom is.

2019. febr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
15%

00.00

00.36


Na látom megjöttek a tinikék, hülyeségeket írogatni. Nem kéne még aludnotok?

2019. febr. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
64%
Nem nevezném durvának, de én nem a telefont vetten el volna. Akárnilyen nehéz nekünk felfognunk, ennek a generációnak már egy nagyon fontos dolog a telefon az életükben, már csak a közösségi média miatt is, ahol sokszor beszélgetnek már inkább, mint eloben tarsalognak. Ez van, el kell fogadni, a gyerekemtől biztos nem vennén el ezt a lehetőséget, azért mert én egy prűd konzervatív pi*csa vagyok, nehogymár azért ne éljen a gyerekem szociális életet. Nem vagy normális kerdezo.
2019. febr. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
37%
Rákéne jönnöd a mi gyerekeink már másvilagban élnek, mondjuk pont az ilyen retkek miatt depressziós a fiatalok 80%, nevelni nemtudó szülők miatt, akik semmit nemtudnak csak azt hogy az elektronos kutyuk rosszak, barom.
2019. febr. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
77%
Tipikusan olyan semmirekello szulo vagy, aki lesz@rja a gyerekét de azert elvárja legyen jó mindenben. Ilyen lenne az anyám én már felkötöttem volna magam a fiad helyében, ilyebkor orulok , hogy nem banok igy a gyerekeimmel.
2019. febr. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik válaszoló vagyok, de azt hozzátenném, hogy nem a büntetéssel, hanem ösztönzéssel többre mennétek. Gondolok itt arra, ha 2-3 jobb jegyet hoz haza mint 2-es, akkor kap valamit, mondjuk egy ps játékot, és itt ne több tízezer forintra gondolj. Mikor kicsi voltam, 20 ft elég volt egy csokira, apu mindig megnézte az ellenőrzőm, ha jó jegyet kaptam, akkor egy 20 Ft-ost adott.
2019. febr. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!