Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti haragudnátok ezért a...

Ti haragudnátok ezért a szüleitekre, van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy családod,aki a szüleitől kapott egy felújított házat majd jönnek a gyerekek. A szülők minden pénzt elherdálnak,a gyerekekkel nem foglalkoznak eleget tv elé teszik hogy addig se kelljen vele foglalkozni vagy lepasszolják a nagyszülőkhöz. Ezután olyan szintre jut a pénzelb-ás hogy a ház romokban van se fűtés,se melegvíz se normális nyílászárók nem vesznek a gyereknek ruhákat. Apuka alkoholista mindenki dug mindenkivel és nem megbeszélik egymással hanem máson vezetik le. Aztán te próbálkozol kimászni ebből a fosból úgyhogy egész életedbe megvertek azért is,amiről nem tehetsz és mindenre azt mondták hát ezt ne csináld úgyse fog menni. Belekezdesz egyetemekbe többször is,de sose tudod csinálni mert le kell dolgoznod a negyven órát hogy legyen mit enned akár többet is. Mindegy a lényeg a szülők hibásak azért,hogy nem adtak szeretetet támogatást és egyáltalán semmit sem vagy én vagyok egy gyökér tuskó szerencsétlen? A legrosszabb amikor megkapom a pofámba más szülőktől ismerősöktől hogy hát neked az volt a dolgod hogy tanulj nem igaz hogy még mindig itt tartasz. Így mégis hogy? :( Miért én vagyok a hibás mindig mindenért? Végülis mindegy is mit tehetnék hogy kimásszak ebből eltakarodhassak olyan helyre ahol van fűtés,hogy oldjam meg hogy több fizetésem legyen vagy tanulhassak így? Mert 150 ezer nettós fizetésekből albérletet se lehet fenn tartani érettségivel.
2019. febr. 11. 20:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
miért lennék meleg? vagy egyáltalán ennek mi köze az anyagi helyzetemhez?
2019. febr. 11. 21:33
 12/22 anonim válasza:
Mondjuk szakács az nőies ha tudsz főzni.
2019. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
6%
Férfi aki nőies munkát akar az nem hinném h hetero lenne..
2019. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
senki se mondta,hogy férfi, vagyok nő vagyok félreértettél vagy nem tudom ? főzni nem tudok mert itthon nincs hol gyakorolni mikróba tudok maximum vizet melegíteni teához, de ha ez nem akadály valóban rendesen kitanítanak főzni okj-n vagy hogy lehet ezt elképzelni?
2019. febr. 11. 21:49
 15/22 anonim válasza:
Őszintén megmondom: nem tudom de szerintem utána lehet nézni
2019. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%
Figyelj, attól hogy nő vagy, esetleg kipróbálhatnád a villamos- vagy a trolibuszvezetést. Ha nem pesti vagy, akkor adnak munkásszállást, fizetést már a tanulás idejére is, később viszonylag rendes a fizetés a juttatásokkal együtt. A másik, hogy oké, munka mellett tényleg nem lehet egyetemet elvégezni, de nyelvet tanulni lehet, amíg fiatal vagy, gyorsan vágj bele, mert akkor tényleg van esélyed, hogy külföldre mehess pár évre dolgozni, összeszedd magad anyagilag. Nem mellesleg a diplomához, sőt, jövőre az egyetemi jelentkezéshez is kell nyelvvizsga. A helyedben befizetnék egy tanfolyamra, mellette letöltenék nyelvleckéket a telefonomra, így munkába menet is tudnék gyakorolni. Ha már egy kis alap nyelvtudást szerzel, elvégezhetsz egy hajópincér-tanfolyamot. Ezek csak tippek. Egyébként igen, a szüleid is hibásak, mert óriási előny, ha valakit elindítanak az életben, és láthatólag veled nem ezt tették, de a szüleid hibáztatása most a te helyzetedben nem segít. Én ezeket a fentieket tudnám tanácsolni, hogy kitörj.
2019. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Írtad, hogy esetleg külföldre mennél, de nem nagyon tudsz nyelveken. Szerintem próbálj meg ha van egy kis szabadidőd angolt vagy németet legalább társalgási szintre felhozni, ha van rá módod töltsd le azt az alkalmazást, hogy "Duolingo", ingyenes (ha jól tudom), ezen lehet mindenféle nyelvet tanulni és akár ha van 5 perc üresjárat a napodban, meg lehet csinálni pár gyakorlatot.

Ha megvan egy társalgási szint, onnan már simán ki lehet jutni külföldre akár mosogatni amit írtál, akár szobalánykodni. Kemény meló, de mondjuk pár hónapra vagy 1 évre kibírható és addig félre lehet tenni pénzt. Sok hotel van külföldön (direkt nem írok országot, mert én pl Skóciában dolgozom most egy ilyen helyen, de ki tudja most hogy alakulnak a dolgok Brexit miatt, de akár Ausztriát is meg lehet próbálni, több ismerősöm is szintén hotelben dolgozik így bentlakásosan, kaját is kapnak).

Még ami eszembe jutott, az az Aupairkedés, ha esetleg szereted a gyereket. Több oldal is van neten, ahol egy csomó országba aupaireket keresnek, ugye ott is kapsz szállást és kaját, meg fizut is, bár ott azt hiszem nen olyan sokat, de az mondjuk nyelvtanulás szempontjából tök hasznos lehet, meg legalább annyiból, hogy kicsit kiszakadnál innen kiszellőztetni a fejedet.

Milyen sulikba kezdtél amúgy bele, s mi az az érdeklődési kör, amiről írtál?


Nem vagy gyökér tuskó szerencsétlen. Nagyon nehéz kimászni egy ilyen helyzetből és a semmiből (fizikailag ÉS lelkileg is) építeni valamit. Persze nem jó, ha másokat teszünk felelőssé a helyzetünkért, de azért igenis ők voltak a felelősek, hogy neked milyen volt az életed gyerekként. A jövő viszont a te kezedben van! Írták, hogy ne mutogass másra, lépj le, stb. Az, hogy magad mögött tudd hagyni a múltat s el tudd kezdeni a saját életedet, nem megy mindig egyik napról a másikra. Légy türelmes magaddal, még ha veled soha senki nem is volt az. Nagyon nehéz, nekem is alkoholista az apám, bár talán egy fokkal jobb volt a helyzet nálunk, de még így is nagyon nehéz sokszor, hogy ne "szippantson" magába az, ami otthon volt, pedig már nem élek ott, már eltűntek azok a mindennapok. De igyekszem erős lenni s mióta eljöttem és a magam lábára álltam, egyre jobb, kívánom, hogy Neked is sikerüljön továbblépned!

2019. febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
11%

Hol éltek ti baralangban h még tüzhely sincs agyam eldobom kik vállalnak és hova gyereket..

58N

2019. febr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha más szülők/ akárki pofáznak neked, hogy csak a tanulás volt a dolgod, stbstb, ereszd el a füled mellett. Ők nem jártak a te cipődben, kívülről könnyű okoskodni. Ugyanúgy, ahogy gondolom te sem szólsz be másoknak, hogy miért úgy csinálják a dolgaikat, ahogy, k.vára nincs köze másoknak ahhoz sem, hogy te miért úgy csinálod, ahogy. Ebben az esetben legalábbis nagyon nem. Fel a fejjel!

(17-es voltam)

2019. febr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
16%

Többszörösen irreveláns amit írsz.


1: Otthon laksz, főállásban dolgozol, hova megy el a pénzed? Mert így a 150e elég sok...simán lehet belőle félre tenni. Ha meg

anyádék elveszik is a felét,

akkor ugyanott lennél mintha albérlet szobára adnád a fizud felét csak normál körülmények között.

Szóval ez feltehetőleg kamu, értelmetlen...


2: Bőven van esti/levelezős egyetemi képzés és OKJ, ami mellett 99%ban mindenki főállásban dolgozik. Tehát ez se jött be...;)


3: Ha ilyen rossz gyerekkorod volt, a gyámügy rég megtalálta volna a szüleidet...


4: Nőként is lehet menni katonának, rendőrnek, gyárba dolgozni mindegyikhez VAN szállás HA annyira ROSSZ a helyzeted minden mindegy lenne csak mehess onnan...de te válogatsz. Tehát nem lehet olyan rossz.


5: Összegezve a storyd erősen sántít, pláne ha otthon laksz NEM kell a főállású pénz, hogy adhass anyádéknak. Elég hétvégi részmunka ami melett nappali egyetemet bőven ellehet végezni vagy bármilyen nappali képzést, mert ugye ez a mániád. De ha elmúltál 25 amúgy is csak esti/levelezős képzés játszik.


Szóval totálisan kamu troll vagy, vagy ennyire buta életképtelen, jól mondják az ismerőseid! Arról nem is beszélve, hogy sokan vannak csak érettségivel és mégis életképesek.


További jó hisztizést!;)

2019. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!