Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tippek hogyan költözzek el?

Tippek hogyan költözzek el?

Figyelt kérdés

Most vagyok 19 éves,nem rég végeztem egy szakmát.

Borzalom az együttélés a szüleimmel.

De van egy 2 éves fiam is.

Bejárni nemtudok dolgozni sehova mert anyám kijelentette ha vigyáznia kell a gyerekre akkor rendőrt hív

Bölcsöde a legközelebbi városban van 35kmrre de egyetlen egy busz van be a városba ,reggel,vissza fele meg délben.

Itt helyben lenne dajkai állásom, de mit mondtam nem engednek dolgozni.De ez meg semmi.Mindennap megy a kötözködés, a beszólogatás.Erőmőn felül mindent megcsinálok amit lehet. De ez sem jó nekik.

mindenfèle jöttmentnek elmondanak.

Nagyon nem szeretek itt élni velük

Azt ne irjatok hogy segitsen a gyerek apja mert nem elek vele,mas csaladja van ,peresked



2019. febr. 13. 18:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, hogy faluban laksz. Nincs olyan idős néni, vagy más kisgyermekes anyuka aki 1-2 hónapra bevállalná a gyerekedet napközbenre, hogy tudj dolgozni? Te meg cserébe pl kitakarítasz nála, vagy jön a tavasz, rendezed a kertjét stb, és ha összejön a pénz, költözöl a gyerekkel a városba.
2019. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
sajnos nem igazan van, eleg rossz maju a falu ,menne a kibeszeles meg tuti piszkalnanak a gyamhatosaggal is
2019. febr. 13. 23:41
 23/26 anonim ***** válasza:
76%

"sajnos nem igazan van, eleg rossz maju a falu ,menne a kibeszeles meg tuti piszkalnanak a gyamhatosaggal is"

1. A "kibeszélés" legfeljebb anyádnak lenne kellemetlen, hogy nem képes az unokájára vigyázni, amíg te pénzt keresel. Az, hogy te doglozol, semmi esetre sem rossz rád nézve, ezért téged senki nem piszkálhat.

2. A gyámhatósággal meg miért piszkálnának? Ha te a gyereket megbízható helyen hagyod, az ellen semmi kifogásuk sem lehe, ha meg doglozol, az szintén csak pozitív a szemükben.


SZóval ez böven megoldható lenne, de egyelöre azt látom a válaszaidból, hogy csak kifogásokat keresel arra, hogy miért nem kezdj el önállósodni és dolgozni!

2019. febr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
59%

16!


Pedig igazam van. A sok kis tini szül a semmire, aztán csodálkozik, hogy nem habostorta az élet.


Mit segítsek neki? Anno nem volt kész térve, amikor az anyja elé állt, hogy terhes és még akarja tartani a gyereket? Értelmes ember ugyanis ezzel indit. Bár eleve nem értelmes, hiszen továbbra is gyerekként, a semmire vállalta.

Kapja össze magát, induljon dolgozni. Azt írta, "Pesten lenne meló meg lakas". Akkor menjen Pestre. Kérjen előleget, gyereket bölcsibe adja és meg van oldva. Nem tetszik? Akkor adja a gyereket átmeneti nevelésbe, menjen dolgozni, gyűjtsön össze anno pénzt, amennyi elég a költözéshez, aztán hajrá, magához veheti a gyereket és még is van oldva

"Tesped" az anyja otthon. Az ő dolga. Mégi s abból eszik a gyerekkel, abból van hol laknia, lévén draga felelős kérdezőnk csak gyest és csaladipotlekot kap, miből tartaná el magukat? Evidens, hogy valamivel azért neki is hozza kell járulnia a család életéhez, ha már anyagilag nem megy.

2019. febr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Coffelia ***** válasza:

Ha te dolgozni szeretnél, valamiből eltartani a gyereked, az egy felelős döntés. Nekem férjem van, 31 évesen szültem, és mégis segítenek a szüleim, hogy fokozatosan állhassak vissza dolgozni, tehát ha munkám van, a férjem épp szintén dolgozik, de megszervezhető, akkor szívesen vigyáznak az unokájukra. Egyszerűen azért, mert nekik is fontos, hogy élő kapcsolatuk legyen és ismerjék őt. Én is így fogok tenni a saját unokámmal, és ebből kiindulva a szüleid nem támogatóak, jobban jársz, ha elszakadsz tőlük.

Neked 19 évesen kevés lehet az állami ellátásod, megértem, ha ez egy nyüglődés, főleg, ha azóta már gyes van csak. A helyedben telefonon felhívnám a legközelebbi nagyobb város állami szociális tanácsadóját. Ez itt a budapesti, de minden megyében vannak kirendeltségek:

[link]

Mondd azt, hogy a gyereked érdekében szeretnél továbblépni, és neki való környezetet biztosítani a számára, dolgozni és saját lábra állni. És kérdezd meg, hogy milyen alapon kaphatsz rövid ideig átmeneti szállást a leendő munkahelyed közelében. Dajkának lenni egy nagyobb varosban is lehet, több a lehetőség vannak magánovik is... keress munkát, és ahová felvennének, annak a városnak a szociális támogatásaira kérdezz rá. Menj el a faluból, akkor lesz csak vége az otthoni mérgező légkörnek.

Nehéz lesz, de muszáj a lábadra állni a gyerek érdekében.

2019. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mi változott azóta? le merném fogadni hogy semmi.... Még midig anyád nyakán vagy porontyostól, és kifogásokat keresel hogy miért nem dolgozol.
2019. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!