Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért várja el anyám hogy...

Miért várja el anyám hogy sennyit se adjon egy lány a megjelenésre?

Figyelt kérdés

Fogszabályzó minek stb... Kozmetikumok minek... Haj ahogy isten adta...


Ez a mai világban...


2019. febr. 13. 19:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az összetorlódott fogak nem csak esztétikai hibát okoznak. Nehezebb tisztítani őket, könnyebben romlanak. TB-re a fogszabályzás sem drága. Nekem éjszakai fogszabályzóm volt, 50 ezret nem költöttünk rá azalatt a 2-3 év alatt pedig több készüléket csináltattunk.

Aprópénz és nincs gyakorlatilag egymáson a két felső metsző fogam, ja meg a fogaim miatti beszédhibám is javult...

A szüleim vittek el, ahogy tesómat is.



Ha teheted menj el egyedül, az anyagi részbe meg akár nagyszülőket is bevonhatod. Egészségre szívesen költenek.

2019. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen elolvastam.


Kettő volt, akinek nem torlódtak a fogai, de a harapása miatt, meg álkapocs problémák miatt muszáj volt... Egyébkémt fogorvos teljesen egészséges fogazatra nem rak fel dísznek, valamint nem is olyan menő az, sokakat csúfolnak is vele, még a 21. században is...

2019. febr. 13. 20:26
 13/19 anonim ***** válasza:
96%

A fogszabályzó egyáltalán nem csak esztétikai problémát old meg, gondolj csak pl azokra, akik pöszék vagy folyik a nyáluk, mert nemt tudják rendesen becsukni a szájukat. Nem olyan vicces ám ez a dolog...

A kozmetikumok alatt nemcsak a smink értendő, hanem pl olyan szerek, amik a túl száraz vagy épp nagyon zsíros bőrre valók. Meg egyébként kozmetikumnak számít a sampon, tusfürdő, dezodor is, amik nélkül az ember hogy is mondjam...büdi lesz elég könnyen. A szőrtelenítés tiltására meg nem is reagálnék. Az én anyám is ezt csinálta, 7 évesen kezdtem szőrösödni, 12 évesen könyörögtem ki végre, hogy hadd szőrtelenítsem legalább a hónaljam. Az addigi idő alatt folyamatosan megaláztak, cikiztek miatta, szégyelltem strandra menni, soha nem vettem fel ujjatlant még nyáron se stb. Igazán jót tesz egy kislány vagy tinédzser önbecslésének valóban.

A haj, hát itt megértem, ha nem engedi mondjuk a brutál erős szőkítést, mert nagyon káros, de ilyen gondolkodással gondolom, a rendszeres vágást, ápolószerek (természetes anyagokból is megoldható!) használatát sem. Ebben viszont nem látok logikát meg mondjuk abban sem láttam, mikor az iszonyatosan göndör, dús hajú barátnőm anyukája semmi pénzért nem engedte a lánya haját ritkíttatni, pedig szegény csaj iszonyat sokat szenvedett vele, nagyon nehezen kezelhető volt és nem is volt túl szép a frizurája.

2019. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Konzervativok mi?Nekem is szükségem lett volna anno fogszabalyzora.Ahh elmondták a szüleimnek hogy mennyibe kerül soha többet arra se mentünk.Olyan szar fogaim vannak voltak sose nevettem mosolyogtam egy j oizut.Nem hiszem el hogy ne tudták volna kisporolni.Inkább landolt a játék gépben az ára.
2019. febr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem az ilyen szülőket.

Van valaki a hosszú természetes hajtól érzi jól magát a bőrében, míg a másik röviden festett hajjal.

Van akit nem zavar, ha szőrös, amíg mást igen.

Van aki semmit sem sminkel, van aki csak szempilla spirált használ és van aki "maszkban" érzi jól magát.

Van aki szebbnek érzi magát, ha arckrémet használ, van aki feleslegesnek tartja.

Van aki a rövid natúr körmömre esküszik, van aki körmöshöz jár.

Végtelenségig lehetne sorolni.


Nem vagyunk egyformák. Nem hiszem hogy maradandó sérülést szenvedne, ha szőrteleníti a lábát vagy ha kipróbálna egy-két arckrémet.

2019. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%
Sajnálom, hogy nálatok így gondolkodnak ezekről. Figyelj, ha felnősz, akkor szerencsére már magad dönthetsz. A fogszabályzó a legtöbb esetben nem csak esztétikai kérdés, hanem orvosi is. Én úgy látom, hogy egy nő, aki ad magára használ kozmetikumokat is. Nem kell kikent, ízléstelen külsőt csinálni, de egy szolid, ápolt külsőt meg lehet velük teremteni. Szerencsére én ezt láttam otthon, hogy a nők ápoltak.
2019. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nehéz megtalálni az arany középutat... Mert ha lenne gyerekem, nekem is fontos lenne, hogy jól érezze magát a bőrében (nem is beszélve arról, hogy a felsoroltak közül nem minden csak a szépségről szól, a fogszabályzó pl. fontos egészségügyi kérdés is). Ugyanakkor szeretném megvédeni attól is, hogy hasson rá a megfeleléskényszer, nem szeretném, ha azt szokná meg, hogy akik a külsejét bántják, ahhoz alkalmazkodni kell mindenáron, mert fontos a véleményük, és azt se szeretném, hogy ez ahhoz vezessen, hogy tiniként rosszul érezze magát, ha nem modellalkat. Nekem nincs gyerekem, de minden elismerésem azé, aki meg tudja találni ezt a középutat.
2019. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Még mindig áll az idáig megválaszolatlan kérdésem, hogy

MENNYI IDŐS A KÉRDEZŐ?

2019. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
0%
Judit, te vagy az? 😂😂
2019. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!