Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyomozzam ki, honnan van...

Hogy nyomozzam ki, honnan van a lányom számláján több, mint 500 ezer forint?

Figyelt kérdés

20 éves, egyetemre jár. Pénzt mindig mi adunk neki, a rezsijét is fizetjük, eddig 2-3 hetente elmentem hozzá, televásároltam a hűtőt, kamrát. Otp Junior kártyája van, még gimis korában csináltattuk neki, így tudtam a PIN kódot, meg a netbankos belépéshez szükséges dolgokat. Igen, néha ránéztem, hogy mire költ, ami szerintem normális dolog. Decemberben még nem volt rajta ekkora összeg, pár tízezer volt rajta. Utána januárban megváltoztatta az azonosítót és a jelszót is, és hiába kértem, hogy adja meg majd, azóta is halogatja. Most itthon volt hétvégén, és rendet akartam rakni az asztalán, ott volt egy halom blokk és papír, gondoltam kidobom őket. Előtte megnéztem, mik azok, és volt egy bizonylat, hogy pénzt vett le, és még mennyi maradt a számlán... Kérdeztem, hogy mennyi pénze van még, mennyit adjunk, ha megy vissza Pestre, mondta, hogy elbulizta most, nincs a számláján sok. Szóval hazudott. Legutóbb is volt egy kiakadása, mert belenéztem a pénztárcájába, és hogy mit kutatok én a cuccai között, fejezzem be azonnal. Pedig csak rendet raktam benne, sorba rendeztem a kártyákat, egy helyre tettem az aprót.


A bankba hiába mennék be, semmire nem mennék, mert a lányom elmúlt 18. A telefonja, gépe jelszavas. A pesti barátnőit nem ismerem, az itthoniakkal már kb egy éve nem tartja a kapcsolatot.



2019. febr. 18. 17:09
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem qválkodik.
2019. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

Ha még így is lenne (amit kétlek, mert nagyon szeret költekezni), akkor sem tudott volna kb másfél hónap alatt több, mint fél milliót félretenni.


Undorító, vagy sem, másfél éve még velünk élt, itt volt minden nap. Most meg 200 km-re innen él, naponta 10 percet beszélünk és ennyi. Szerintem természetes, hogy aggódom érte.

2019. febr. 18. 17:22
 13/57 anonim ***** válasza:
87%

Tudod ez nem aggódás. Nem természetes, hogy ránézel mire költ.


Az igazság az, hogy ha ezeket a dolgokat nem tetted volna, akkor a lányod sosem hazudott volna neked.

2019. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
91%

Anyám is ugyanze, én is elmúltam 20...

Ha kimegyek fürödni egyből nekiesik a cuccaimnak és kutakodik. Telefon, tablet, kémprogramok, öcsémet szokta megbízni...

A boltban, gyógysuertárban emberei vannak neki, akik lejelentik, hogy mit veszek... Szemeetes átkutatva, még azt is ellenórzi, hogy a saját magam által megvásárolt tamponból mennyi fogy...


Ugyanilyen az anyám, én sem mondanám meg neki...


Az egyik legundorítóbb dolog...

2019. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
89%
Ne turkálj a lányod magánéletében! Komolyan, mintha egy ovis írta volna ki.
2019. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
86%
Jézusom, térj már magadhoz! A lányod húsz éves, felnőtt nő, nem 12 éves tini! Semmi közöd nincs hozzá, hogy mennyi pénze van és honnan! Miért lenne kötelessége neked beszámolni róla? Ha normális lenne a kapcsolatotok és nem rendezkednél a cuccai között meg kutakodnál, biztos el is mondaná, hogy honnan van. Millió dolog van, ami miatt lehet ennyi pénze, ez nem egy hatalmas összeg. 20 éves koromban én is kb. ennyit tettem be megtakarítási számlára, ennyi gyűlt össze akkor nyári diákmunkákból meg kisebb-nagyobb összegekből, amit ballagásra, szülinapra, karácsonyra kaptam. De az is lehet, hogy kapott valami ösztöndíjat az egyetemtől vagy eladta valami drágább értéktárgyát. De ezzel a nyomozgatással sürgősen állj le, az, hogy ti pénzelitek, nem jelenti azt, hogy a magánügyeibe beleszólhattok vagy mindent jogotok van tudni.
2019. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
92%

Off:

"Igen, néha ránéztem, hogy mire költ, ami szerintem normális dolog." - Nem az.

"Most itthon volt hétvégén, és rendet akartam rakni az asztalán..." - Nem a te dolgod, nem kisiskolás már.

"...belenéztem a pénztárcájába" - Megértem, hogy kiakadt.


Brutális, hogy egynéhány szülő miket meg nem enged magának.


On:

Szerintem ne nyomozd ki, ha már belekutakodtál a cuccaiba, akkor vállald fel, és kérdezd meg, honnan van 500000 Ft-ja. Ha megmondja, szerencséd van, de szerintem ki fog akadni, és akkor se mondja meg, ha legális úton van.

Egyébként akár kaparóson is nyerhette, vagy lehet, felvett diákhitelt, vagy valami ösztöndíjból gyűjtötte össze. Nem kell feltétlenül "arra" gondolni.

2019. febr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
87%
De beteg vagy, hányok. Az én cuccaimba sose túrkáltak ennyire... Ha nem kutakodnál, most valószínűleg tudnád, mert elmondta volna.
2019. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
31%
Sok egyetemista lány keres magának sugar daddy-t. Ehez a részéhez semmi közöd. A hazugságot én sem tolerálnám, én leülnék vele beszélni. Mondja el, hogy mi a helyzet, ellenkező esetben te úgy ítéled meg, hogy nincs szüksége pézre, ezért nem adsz neki többet. Ezt megteheted. Viszont semmi jogod ellenőrizgetni. Nem is értem, hogy jön valaki ahoz, hogy más pénztárcájában rendet rakjon. Honnan tudod, hogy mi szemét? Miért kellene az aprókat rendezgetned? Onnantól kezdve, hogy x összeget odaadsz neki, azzal azt csinál amit szeretne, semmi közöd hozzá, hogy mire költi. Ha ez nem tetszik akkor pedig nem kell neki adni.
2019. febr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
95%

Azokkal értek egyet, akik azt javasolják, hogy állj elé, vállald fel, hogy kutakodtál és kérdezd meg egyenesen.

Vagy próbáld meg elfogadni, hogy nem tudsz róla mindent.

Én megértem, hogy az ember aggódik a lánya miatt, mert mostanában elég hajmeresztő dolgok történnek, de reménykedj benne, hogy elég okos és tud magára vigyázni.

Szóval, ha nem tudod türtőztetni a kíváncsiságodat, kérdezd meg.

2019. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!