Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyomozzam ki, honnan van...

Hogy nyomozzam ki, honnan van a lányom számláján több, mint 500 ezer forint?

Figyelt kérdés

20 éves, egyetemre jár. Pénzt mindig mi adunk neki, a rezsijét is fizetjük, eddig 2-3 hetente elmentem hozzá, televásároltam a hűtőt, kamrát. Otp Junior kártyája van, még gimis korában csináltattuk neki, így tudtam a PIN kódot, meg a netbankos belépéshez szükséges dolgokat. Igen, néha ránéztem, hogy mire költ, ami szerintem normális dolog. Decemberben még nem volt rajta ekkora összeg, pár tízezer volt rajta. Utána januárban megváltoztatta az azonosítót és a jelszót is, és hiába kértem, hogy adja meg majd, azóta is halogatja. Most itthon volt hétvégén, és rendet akartam rakni az asztalán, ott volt egy halom blokk és papír, gondoltam kidobom őket. Előtte megnéztem, mik azok, és volt egy bizonylat, hogy pénzt vett le, és még mennyi maradt a számlán... Kérdeztem, hogy mennyi pénze van még, mennyit adjunk, ha megy vissza Pestre, mondta, hogy elbulizta most, nincs a számláján sok. Szóval hazudott. Legutóbb is volt egy kiakadása, mert belenéztem a pénztárcájába, és hogy mit kutatok én a cuccai között, fejezzem be azonnal. Pedig csak rendet raktam benne, sorba rendeztem a kártyákat, egy helyre tettem az aprót.


A bankba hiába mennék be, semmire nem mennék, mert a lányom elmúlt 18. A telefonja, gépe jelszavas. A pesti barátnőit nem ismerem, az itthoniakkal már kb egy éve nem tartja a kapcsolatot.



2019. febr. 18. 17:09
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
88%
Hasonló okból nem akartam 18 éves koromig mobiltelefont, már öcsémnek és a szüleimnek is volt, mire nekem lett. Nem lett volna szabad ennyire a lányod nyakán élősködnöd, akkor talán őszinte lenne veled és nem titkolózna.
2019. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
33%
"Mindigis kapott pénzt, nem dolgozott soha. Amit akart, arra kapott. Szóval sosem volt az, hogy megszorult volna anyagilag." - Aha, mondjuk egy lakást is ki tudnátok fizetni neki, ha arra kérne? :-) Valószínűleg nem akar örökké veletek élni (főleg így, hogy kutakodsz utána). Nekem beletelt nagyjából 10 évbe egy önerőt összehozni, ha a szüleimen múlt volna, sose lett volna saját lakásom, és nyomoroghatnánk a kis 1+2 félszobás panelban 3-an (vagy öcsémmel együtt 4-en) a végtelenségig... Szó se róla, panelba költöztem, de felnőttként már nem a gyerekszobámban akarnék élni. És a lányod sem. Dolgozik, vagy ösztöndíja van, vagy bármi, felnőtt, 20 éves, semmi közöd hozzá, ha nem nyomozgatnál, őszintén el is mondaná, de érthető, hogy nem teszi meg magától. Hagyd élni, és szokj hozzá, hogy felnőtt, és ne rendezgess utána, az is az ő dolga felnőttként.
2019. febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
88%
A pofam is leszakadna ha a felnott lanyom osszes cuccat atneznem, penztarca, banki kivonat, sot kovetelnem is, hogy adja meg a banki belepesi adatait. Hihetetlenul gerinctelen lepes valakinek a sjaat gyerekevel szemben...
2019. febr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim válasza:
81%
Áh velem is megteszi anyám, ugyanez plusz az utolsó plrszemet is átkutatja... A csajnak annyi a szerencséje, hogy Pesten lakik... Bár gyanítom az én számlámhoz is hozzáfér valahogy, akkor nem voltam 18. Miért a belvárosban vettél kávét, akkor még órád volt...
2019. febr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
84%
Engem összevertek egy buszjegyért,tök jo h vizsgán voltam.. Csodálkoztok h a hálátlan kölykök eltünnek..
2019. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
79%
Na kiderült már honnan van? Lassan éhenhalok, kéne a megoldás. Te leszel a hibas, ha ez bekövetkezik. Nyitva hagyom az oldalt.
2019. febr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
47%
Az nem tűnik fel senkinek, hogy 2 hónap alatt lett neki 500e feletti megtakarítása? Ez mellett gondolom nem kislábon él, ha csak úgy (már bocs a kifejezésért) benyögi, hogy elbuliztam a pénzem, adjatok többet. Diákhitelből se tudott volna ennyit felvenni ilyen rövid idő alatt, más hitelt meg fix nem kap kereset nélkül. Fix, hogy csúnya dolog amit a szülő is tett, hogy kutakodott a lánya dolgai között, de ha belegondoltok, ő az aki finanszírozza, csak jó lenne tudnia, hogy mire is megy el az a rengeteg lóvé, nem?
2019. márc. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!