Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyomozzam ki, honnan van...

Hogy nyomozzam ki, honnan van a lányom számláján több, mint 500 ezer forint?

Figyelt kérdés

20 éves, egyetemre jár. Pénzt mindig mi adunk neki, a rezsijét is fizetjük, eddig 2-3 hetente elmentem hozzá, televásároltam a hűtőt, kamrát. Otp Junior kártyája van, még gimis korában csináltattuk neki, így tudtam a PIN kódot, meg a netbankos belépéshez szükséges dolgokat. Igen, néha ránéztem, hogy mire költ, ami szerintem normális dolog. Decemberben még nem volt rajta ekkora összeg, pár tízezer volt rajta. Utána januárban megváltoztatta az azonosítót és a jelszót is, és hiába kértem, hogy adja meg majd, azóta is halogatja. Most itthon volt hétvégén, és rendet akartam rakni az asztalán, ott volt egy halom blokk és papír, gondoltam kidobom őket. Előtte megnéztem, mik azok, és volt egy bizonylat, hogy pénzt vett le, és még mennyi maradt a számlán... Kérdeztem, hogy mennyi pénze van még, mennyit adjunk, ha megy vissza Pestre, mondta, hogy elbulizta most, nincs a számláján sok. Szóval hazudott. Legutóbb is volt egy kiakadása, mert belenéztem a pénztárcájába, és hogy mit kutatok én a cuccai között, fejezzem be azonnal. Pedig csak rendet raktam benne, sorba rendeztem a kártyákat, egy helyre tettem az aprót.


A bankba hiába mennék be, semmire nem mennék, mert a lányom elmúlt 18. A telefonja, gépe jelszavas. A pesti barátnőit nem ismerem, az itthoniakkal már kb egy éve nem tartja a kapcsolatot.



2019. febr. 18. 17:09
1 2 3 4 5 6
 21/57 kovpet ***** válasza:
88%

"Igen, néha ránéztem, hogy mire költ, ami szerintem normális dolog"


Nem, nagyon nem az, sőt, konkrétan bűncselekmény, amit a netbankba való belépéssel elkövettél ellene.

2019. febr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egyénkémt rájött, hogy kutakodsz utána...


Monfom, az enyém az öcsémet állította rá, telefonba, gépbe, mindenhova, feltörette, figyelő programok...


De a legundorítóbb dolog az volt, hogy be mertem menni egy gyógyszertárba egy nyamvadt fájdalomcsillapítóért és lejelentette... Pedig ritkán járok oda, normálisan köszöntem... Mert után az a gondjuk, egyiknek köszöntem, hogy "jó napot, helló", mert a lányával volt, másnak megaláztatott, hogy én letegezem...

2019. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
89%
Húú vazze...anyám még 12 évesen se kutakodott a pénztárcámba, és tini korom óta nem kutatott a cuccaim között. Nem normális amit csinálsz, a lányod nagykorú, nem kutakodhatsz a cuccai között.
2019. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
85%
Ha volt pofád kutakodni a cuccaiban, akkor legyen pofád eléállni és rákérdezni. Csak aztán ne csodálkozz, ha megjön az esze és elfelejt ezentúl hazalátogatni vagy akár felvenni neked a telefont.
2019. febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
88%
Szegény lehet titokban dolgozik h végre levállhasson a pénzétekről,mert h szeretet nincs az fix csak zsé,meg kutatakodás mert amugy fingotok nincs rola,nem csoda hisz csak a pénzt adjátok azt is azért h függjön tőletek..
2019. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ne kutas a cuccai után, ennél undorítóbb nincs a világon. Teljes kontrol mert adsz neki pénzt. Gondolom ebből lett nagyon elege, igy lehet dolgozik vagy nyerte a lottón vagy bármi más.

Semmi közöd hozzá, nem a tulajdonod. Ha veled ezt tenné a ferjed biztos nem tetszene.

2019. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon nem normális amit a felnőtt lányoddal csinálsz. Ne nyúlkálj a cuccai között, mert semmi közöd nincs hozzá. Ha nem állnál le, én a helyében haza sem mennék. Megérdemelnéd.


Az is lehet, hogy diákhitelt vett fel vagy nyert valamilyen szerencsejátékon. Nem kell rögtön illegális dolgokra gondolni.


Utáltam, amikor az anyám kutakodott, meg rendezkedett a cuccaim között az engedélyem nélkül. Felnőtt nő, szállj le róla!

2019. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
90%
A telefonja, gépe jelszavas. Nem csodálom,ott is kutatnál.. Megszakitotta az otthoni barátnőivel a kapcsolatot,tuti miattad, mert sejti h őket is lenyomozod,faggatod és nem akarja h rajtuk keresztül szerezz infot,de ez a te szegénységed h nyomozni kell,ert előled jelszo kell mindenre,meg lakat,vedd már észre h menekülne előled és azon van h mindent felégesen és eltünhessen.. Csak meg ne lepődj mikor már a cime se lesz jo v telefonszáma. Én is igy tüntem el mikor már meguntam h anyámék a fejembe is chipet tennének felnőttként...
2019. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem kutatnál a cuccai között, lehet hogy megbízna benned és nem titkolózna...
2019. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
20%

Már hogy ne lenne köze a szüleinek ehhez, ha egyszer ők tartják el, velük él.

Kiakasztó, milyen válaszok jönnek, komolyan.

Nekem nagyon jó a viszonyom anyukámmal, mindent megbeszélek vele úgy is, hogy 5 éve külön élek, lehet, azért nem értem.

Mondjuk ő sosem szokott rakodni a dolgaim közt, ha otthon vagyok, vagy ha ő van nálam, de nem hiszem, hogy rossz néven venném, ha rákérdezne a pénzügyeimre, ha hirtelen elkezdene nekem is "jól menni", nincs takargatnivalóm.

A kérdező lányának nyilván van. Lehet, nem a legjobbak a módszerei, de joga van aggódni.

Aztán ha meg valami bajba kerül a lány, akkor majd anyuka legyen köteles kihúzni belőle, mert akkor már hirtelen nem is olyan felnőtt.

2019. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!