Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyomozzam ki, honnan van...

Hogy nyomozzam ki, honnan van a lányom számláján több, mint 500 ezer forint?

Figyelt kérdés

20 éves, egyetemre jár. Pénzt mindig mi adunk neki, a rezsijét is fizetjük, eddig 2-3 hetente elmentem hozzá, televásároltam a hűtőt, kamrát. Otp Junior kártyája van, még gimis korában csináltattuk neki, így tudtam a PIN kódot, meg a netbankos belépéshez szükséges dolgokat. Igen, néha ránéztem, hogy mire költ, ami szerintem normális dolog. Decemberben még nem volt rajta ekkora összeg, pár tízezer volt rajta. Utána januárban megváltoztatta az azonosítót és a jelszót is, és hiába kértem, hogy adja meg majd, azóta is halogatja. Most itthon volt hétvégén, és rendet akartam rakni az asztalán, ott volt egy halom blokk és papír, gondoltam kidobom őket. Előtte megnéztem, mik azok, és volt egy bizonylat, hogy pénzt vett le, és még mennyi maradt a számlán... Kérdeztem, hogy mennyi pénze van még, mennyit adjunk, ha megy vissza Pestre, mondta, hogy elbulizta most, nincs a számláján sok. Szóval hazudott. Legutóbb is volt egy kiakadása, mert belenéztem a pénztárcájába, és hogy mit kutatok én a cuccai között, fejezzem be azonnal. Pedig csak rendet raktam benne, sorba rendeztem a kártyákat, egy helyre tettem az aprót.


A bankba hiába mennék be, semmire nem mennék, mert a lányom elmúlt 18. A telefonja, gépe jelszavas. A pesti barátnőit nem ismerem, az itthoniakkal már kb egy éve nem tartja a kapcsolatot.



2019. febr. 18. 17:09
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
36%
Mivel a szülők fizetik a lányuk kiadásait, joguk van számon kérni, hogy mire költi azt. A kutakodás azért szerintem is túlzás, de az aggodalom korántsem az. Én is aggódnék, ha egyik napról a másikra ekkora összeg lenna a számláján. Az is lehet, hogy évekig félretette, aztán eldöntötte, hogy biztonságosabb ha a számlán tartja a pénzt. Egy időben én pl. a bátyámnál tartottam a pénzem, majd amikor összegyűlt egy nagyobb összeg, akkor fogtam és betettem a számlámra. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, de azért valahogy mégis tisztázni kellene ezt az egészet.
2019. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
83%

KAMU

Nekem is otp juniorom van. Netbankban nem elég a jelszó, kell hozzá a telefonra elkuldott kód, ami 5 pedig érvényes. Pont ezért, hogy más ne tudjon belépni.

Ahogy megprobalsz belépni jó jelszóval, megy az sms a telefonjàra..

2019. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
90%

Gyüjti a dobbanto pénzt szerintem..

36N

2019. febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehet hogy mégse költ el mindent hanem gyűjti pár éve?

mennyi pénzt szoktatok neki adni?

2019. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
34%

30,31-es válaszát osztom. Azért gondolkozzatok már ne csak irogassatok! Nem a kutatáson van a hangsúly. Ha a 20 éves gyermeketek számláján egyszercsak fél milliót látnátok, ti nem csodálkoznátok rá? Persze ha hidegen hagy a gyereked sorsa akkor megértek mindenkit aki azt irta hogy a gyerek dolga honnan van pénze.

De a kérdező válaszaiból úgy szürtem le hogy normális a kapcsolata a gyerekével, vagyis ha nyert volna vagy kapta vagy felvette volna, azért normális viszonyban az ilyet egy gyerek megosztja az anyjával.

Ha titkolózik akkor meg nyilván egy anya elkezd aggódni!

Kérdező, mondd el a lånyodnak hogy véletlenül megláttad a szla kivonatot, kérdezz rá honnan van. Ha megbiztok egymásban elmondja, ha takargatni valója van, hazudni fog. De a lényeg hogy ne nyomozz/kutass hanem szegezd neki a kérdést.

2019. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
59%

Most lehet szemétnek tartotok majd, de szerintem az is lehet, magamból kiindulva, hogy nem is iskolába jár, hanem dolgozik helyette/mellette. Én ezt csinálom, így valahogyan kibírom és nyáron költözhetek... Szerintem nála is ez a helyzet. Bocs.


"Utána januárban megváltoztatta az azonosítót és a jelszót is, és hiába kértem, hogy adja meg majd, azóta is halogatja"


Mi?? Nyilván azért változtatta meg,hogy majd megadja újra, jézusom...


Mondjuk neki legalább azt megengedték, hogy Pestre menjen tanulni, vagy bulizni...


Nekem is OTP van, nem küld a telefonomra semmit, mert nincs beállítva...

2019. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
13%

És kedves utolsó, a te anyukåd tudja hogy dolgozol? Mert a kérdező gyereke semmit se mond el. Titkolózik, ezért gyanus.

A szülők ezt teljesen más szemszögből látják, mint a gyerekeik. Az anyák részéről ez aggódásból elkövetett nyomulás, a gyerek részéről meg bacogatás meg zaklatás.

Az ide irogatók 70%ának gyereke sincs, vagy háborgó kamasz. Olyan anyák irogassanak akiknek van kamasz gyerekük és átélt már hasonlót.

2019. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
84%

Egy 20 éves már nem KAMASZ, hanem felnőtt ember és nem kell ilyen szinten átkutatni...


Nem azt mondom, hogy semmit se mondjon el, de ez beteges, hogy megy a jelszó után, mimden apró fecnit átkutat, a lánynak ebből lett, jogosan elege, különben 30 évesen is ez menne, muszáj felnőni, ha anyuka nem jutott el eddig, neki kell tenni valamit.


Ha kérdezne és nem kutatna, mert most is "nyomozni" akarna, nem beszélgetni.

2019. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
15%
Gyanakszom h itt 13 17 évesen is kutatni kelett anyukának..
2019. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
38%
Sehogy. Pont semmi közöd nincs hozzá.
2019. febr. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!