Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám meghalt számomra....

Az anyám meghalt számomra. Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy kiskoromtól fogva sokmindent eltűrtem attól a nőtől. De most kialakult az a helyzet, hogy elegem van belőle és az érzelmi szorulásából.


Kiskoromban el kellett tűrnöm, hogy semmi másra nem képes csak kritizálni, sértegetni, fenyegetőzni. De soha nem képes semmiféle közelségre vagy biztatásra, és segítségre sem. Ma már ez nyilván nincs, mert nagyobb vagyok, és mint olyan meg tudom védeni magamat.


De az továbbra sem múlt el később, hogy csak azt hangoztatta, hogy mire nem vagyok jó és képes, és, hogy belőlem csak azt nézi ki, hogy majd a szart fogom lapátolni valahol, habár arra sem vagyok képes. Nem hitt abban, hogy felvesznek egyáltalán egy nyomorult középsuliba. Ennek ellenére felvettek, méghozzá egy elég neves katolikus iskolába. De ez sem volt elég, ha nem ment a tanulásban valami természetesen jött őle aminek jönnie kellett. De ha jól ment, és az iskola honorált az neki nem hogy természetes, inkább jelentéktelen volt.


Nem hitte, hogy felvesznek egyetemre, persze felvettek. És így vagy úgy de elvégeztem. A helyzet az, hogy most hihetetlenül boldog voltam, hogy sikerült legalább egy része annak amit elterveztem, de ő nem hagyott három percig sem örülni. Azonnal talált valami hibát és a tetejébe meg akarja mondani, hogy hol és miként dolgozzak a végzettségemmel.


Sokminden kikívánkozott már belőlem, például az, hogy fogadjon örökbe olyat akivel elégedett lehet, vagy az, hogy nem volt kötelező vállalni, abortusz is van a világon, kicsit drága de megkímélt volna mindkettőnket.


Lehet, hogy velem van a baj, de eljutottam egy ponthoz, miszerint: na eddig és nem tovább. Besokalltam. Egész életemben elviseltem a savanyúságát és a keserű véleményét, azt, hogy semmi másra nem képes csak megerőszakolni az önértékelésemet, persze én marha mindig törekedtem a béketűrésre és a harmokikus viszonyra kettőnk közt, de most, hogy elértem valami fontosat legalábbis számomra, annyit képtelen kiizzadni magából, hogy "ez igen, fiam!" Nekem ebből elég volt. Lehozhatnám a csillagokat is és akkor azt mondaná, hogy most meg sötét van ez égen. Úgy döntöttem, hogy mostantól nem létezik a számomra. Addig kibírjuk egymást amíg feltétlenül szükséges utána fel is út le is út. És tartok tőle, hogy nem fogom keresni. Soha nem kértem semmit, nem adtam rá okot, hogy szégyenkezzen miattam, vagy arra, hogy távol tartsa magát tőlem. Nem igényeltem volna soha sokat, én azt hiszem.


Egyébként nem egyszerű ez, hogy meghalt a számomra. Nem akartam így, de ő nem tett ez ellen semmit. Hiányozni fog de ez van. Igenis fáj, de nem akarom már visszacsinálni. Elég volt a pitizésből.



Velem van a probléma? Túlérzékeny vagyok?



2019. febr. 20. 10:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Nincs veled semmi probléma. Az ő élete nem sikerült úgy ahogy azt szerette volna és ezt rajtad vezette le, mert te voltál a legközelebb hozzá. Most meg azt nem tudja elviselni, hogy te sínen vagy egy boldog élet kapujában. Jogos amit érzel, azt tudom javasolni, hogy ha még nem tetted meg, minél előbb költözz el és kezdj új életet, vele meg szakítsd meg a kapcsolatot. Lehet ezért most lepontoznak, hogy dehát az anyja, meg család... Naés? Egy mérgező kapcsolatot akármennyire is fájdalmas, meg kell szakítani.
2019. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonymousreview60 ***** válasza:
60%

A leírtak alapján megalapozottan haragszol édesanyádra. Nagyon valószínű, hogy 1. ő mérgező szülő, és 2. nem vagy túlérzékeny.

Ennek ellenére a neked megfelelő lépést nem szabad innen a gyakoriról kiolvasni. Szánd rá az időt, pénzt, és keress fel egy terapeutát.

Lehet, hogy sikerül normalizálni vagy legalább takaréklángon fenntartani a kapcsolatotokat olyan módon, ami mindkettőtöknek hasznos. Persze a terápiának is lehet az a vége, hogy mégis meg kell vele szakítanod a kapcsolatot.

2019. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
35%

" Hiányozni fog de ez van. Igenis fáj, de nem akarom már visszacsinálni."


Nem olvastam végig, csak átfutottam.

SZámodra nem halt meg, csak most haragszol rá. De majd megbékélsz.


Én 17 évesen elköltöztem, minden szívfájdalom nélkül, vissza se néztem. Most 35 éves vagyok, életem legjobb döntése volt, hogy akkor elindultam, soha egy pillanatra nem bántam meg, soha nem hiányzott egy kicsit sem.

6 éves fiamnak természetes, hogy nincs nagymamája, soha nem emlegetem, és bármikor elmehetnék hozzá, de soha nem jut eszembe. Mert számomra ő nincs. Érzelmeket sem vált ki, akkor 17 évesen meg csak megkönnyebbülés volt, hogy nem kell oda többé hazamennem.


Szóval nem lennél akkor sem rossz ember, ha hátat fordítanál, de te nem tudod őt elengedni, bármilyen is.

2019. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Dehogynem, épp ezt mondom. Isten lássa a lelkem, nem akartam, hogy így legyen ez igaz. De most elengedtem. Túl régóta haragszok, és túl hiába. Viszont nincs kőből az én szívem sem.
2019. febr. 20. 11:26
 5/28 anonim ***** válasza:
67%
Jól teszed,nem érdemel mást....
2019. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
14%
Hát a leírtak alapján... én biztos elküldte volna már jó rég a p...-ba. Egyébként egyrészt te is hibás vagy,hogy hagytad magad.
2019. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
29%
Oke igazad van de nezzuk mas szemszogbol... te megkerdezted barmkor hogy anya mi a baj? Miert vagy ilyen? Stbstb... nem hiszem. Oke hogy most nagyon ugyi vagy de nem hiszem hogy te erdeklodtel volna 1x is fele
2019. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Tudtam mi a baj. Az apám volt a baj aki szétitta az agyát, meg apám családja akik kitagadták. Én sem vagyok vak és süket. És mindent megtettem, hogy enyhítsem ezt. Törődtem vele, ott voltam vele, plusz azt akartam, hogy legalább engem értékeljen. És ez volt a hála. Pedig nem én tehettem ezekről.
2019. febr. 20. 12:30
 9/28 anonim ***** válasza:
25%

"Az apám volt a baj aki szétitta az agyát"


Azaz az apádra fogta az összes baját, aki valószínűleg anyád miatt ivott!

Gondolom, hogy te nem ittál, de mégsem voltál elég jó neki.

Apád az italba menekült, te meg "szakítottál" anyáddal.

Vicaverza.

2019. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
33%

Neked egy normális gyerek-szülő kapcsolatra volna szükséged.Neki pedig nem.Azért ne húzd le a rolót teljesen,de legyél mértéktartó vele szemben.Nekilegyen egy idő után ünnep

ha keresheti a társaságodat.Eljön ez is ne félj,mert senki sem fiatalodik.

Még te sem😊

2019. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!