Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám meghalt számomra....

Az anyám meghalt számomra. Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy kiskoromtól fogva sokmindent eltűrtem attól a nőtől. De most kialakult az a helyzet, hogy elegem van belőle és az érzelmi szorulásából.


Kiskoromban el kellett tűrnöm, hogy semmi másra nem képes csak kritizálni, sértegetni, fenyegetőzni. De soha nem képes semmiféle közelségre vagy biztatásra, és segítségre sem. Ma már ez nyilván nincs, mert nagyobb vagyok, és mint olyan meg tudom védeni magamat.


De az továbbra sem múlt el később, hogy csak azt hangoztatta, hogy mire nem vagyok jó és képes, és, hogy belőlem csak azt nézi ki, hogy majd a szart fogom lapátolni valahol, habár arra sem vagyok képes. Nem hitt abban, hogy felvesznek egyáltalán egy nyomorult középsuliba. Ennek ellenére felvettek, méghozzá egy elég neves katolikus iskolába. De ez sem volt elég, ha nem ment a tanulásban valami természetesen jött őle aminek jönnie kellett. De ha jól ment, és az iskola honorált az neki nem hogy természetes, inkább jelentéktelen volt.


Nem hitte, hogy felvesznek egyetemre, persze felvettek. És így vagy úgy de elvégeztem. A helyzet az, hogy most hihetetlenül boldog voltam, hogy sikerült legalább egy része annak amit elterveztem, de ő nem hagyott három percig sem örülni. Azonnal talált valami hibát és a tetejébe meg akarja mondani, hogy hol és miként dolgozzak a végzettségemmel.


Sokminden kikívánkozott már belőlem, például az, hogy fogadjon örökbe olyat akivel elégedett lehet, vagy az, hogy nem volt kötelező vállalni, abortusz is van a világon, kicsit drága de megkímélt volna mindkettőnket.


Lehet, hogy velem van a baj, de eljutottam egy ponthoz, miszerint: na eddig és nem tovább. Besokalltam. Egész életemben elviseltem a savanyúságát és a keserű véleményét, azt, hogy semmi másra nem képes csak megerőszakolni az önértékelésemet, persze én marha mindig törekedtem a béketűrésre és a harmokikus viszonyra kettőnk közt, de most, hogy elértem valami fontosat legalábbis számomra, annyit képtelen kiizzadni magából, hogy "ez igen, fiam!" Nekem ebből elég volt. Lehozhatnám a csillagokat is és akkor azt mondaná, hogy most meg sötét van ez égen. Úgy döntöttem, hogy mostantól nem létezik a számomra. Addig kibírjuk egymást amíg feltétlenül szükséges utána fel is út le is út. És tartok tőle, hogy nem fogom keresni. Soha nem kértem semmit, nem adtam rá okot, hogy szégyenkezzen miattam, vagy arra, hogy távol tartsa magát tőlem. Nem igényeltem volna soha sokat, én azt hiszem.


Egyébként nem egyszerű ez, hogy meghalt a számomra. Nem akartam így, de ő nem tett ez ellen semmit. Hiányozni fog de ez van. Igenis fáj, de nem akarom már visszacsinálni. Elég volt a pitizésből.



Velem van a probléma? Túlérzékeny vagyok?



2019. febr. 20. 10:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
74%

Anyád a kisebbségi komplexusát és a frusztrációját rajtad vezeti le.

Beteg.


Menj amikor tudsz, hátra se nézz.


Ha megint kezdi a szövegelését csak nézz rá mint egy beteg emberre és mosolyogva bólogass.

Majd nézd meg hogy megfog lepődni.

Terveidről ne nagyon beszélj neki, csak ami már megtörtént és muszáj tudnia róla.


Egyébként valószinű senki se néz ŕá fel és így akar uralkodni.


Szót sem érdemel csak egy félmosolyt.

2019. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
51%
Lépj túl a dolgon. Ő miatta alakult így. Ne járj úgy, mint én 60 éves vagyok és még mindig keseríti az életem. Napi szinten kiszolgáltatja magát (nem együtt lakunk) és semmi sem jó.
2019. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
59%

Azt tudod az ilyen örök elégedetlen, kritizáló, lehúzó nyomorultak a saját elcseszett életük miatt ilyenek másokkal?

Engem sem dicsértek soha semmiért, pedig okos, iskolázott, szép és sikeres ember vagyok.

De én már leşzarom.

2019. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
46%

Anyád rosszul nevelt, nem volt jó. Elhagyod, rendben. Nem vagy "rossz ember", de az életben a további konfliktusaid ne ezen a módon próbáld megoldani - hogy halálát kívánod az ellenségednek.

"Addig kibírjuk egymást amíg feltétlenül szükséges" - nem szükséges,felnőtt férfi/vagy nő vagy, menj az utadra. Mire is várnál??


mivel csak te tudsz lepontozni -és fogsz is- én meg elmondom, mi süt az írásodból:

"sokmindent eltűrtem attól a nőtől"

a megfogalmazásod, ahogy az érzéseid elmondod, arra utal, hogy nem túlérzékeny vagy, hanem egy érzéketlen, felszínes, otromba tuskó. sorry

2019. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Nem pontozlak le, ami azt illeti mindenki zöldet kap. Mondd el nyugodtan a véleményedet.


Lehet, hogy amit kiemeltél tuskóság volt. Eddig bántam volna, de mostantól nem.

Előfordult már kisebb koromban, hogy az anyám tartott egy magas hangvételű, pajzán előadást aminek a lényege csak annak a gyűjteménye volt, hogy miért vagyok haszontalan, béna, 'sajnos idióta vagy', a világon semmit sem érek, stb stb. Szómenés aminek a tárgya, hogy mennyire jelentéktelen vagyok a számára. Minden szó olyan volt mint a belém vágott kés. És úgy 30 perc után kicsúszott a számon valami... Valami olyan, persze suttogtam. Meghallotta, természetesen tűnjek a szeme elől. Mondjak valamit? Azt hiszem ekkora megaláztatás még soha nem ért. Rólam bármit lehet gondolni, az én szemebe bármit lehet mondani, de egyébként nekem kuss a nevem. Ez a szülőség? Akkor én nem kérek belőle. És az a helyzet, akkor bántott a lelkiismeret. Valóban, szégyelltem magam, ahogy illik. Na. Ennek vége. Soha többé. Mostmár nem tudnám, tudom, hogy ez most durva, de igaz.


Hiszed vagy sem én nagyon szerettem volna ha mi ketten jóban vagyunk, olyan normális szülő-gyerek kapcsolatban. De ő megfosztott a méltóságomtól, és egyszer minden pohár betelik.

2019. febr. 20. 15:00
 16/28 A kérdező kommentje:
Ja és elismerem erről az esetről, hogy nem volt szép dolog, az anyánkkal nem beszélhetünk akárhogy. De mostmár vállalom.
2019. febr. 20. 15:01
 17/28 anonim ***** válasza:
39%
Én anyám se hitte el, hogy felvesznek egyetemre. Számomra is halott.
2019. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
67%

Én anyámmal 6 éve nem tartok semmilyen kapcsolatot, elbánt az egész családdal és lelépett. Úgy gondolta majd időnként visszajárogat....menjen a jó büdös.....

Nem érdekel hogy ki mit gondol, nem is magyarázkodok senkinek. Számomra ő már nem létezik.

2019. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
81%

Amikor apukám annak idején válást kezdeményezett, anyám úgy gondolta mindenki összeesküdött ellene. Borzasztó számonkérő, követelőző, fenyegetőző viselkedésbe kezdett és folyamatosan veszekedett velem. Egy darabig türelmesen tűrtem és próbáltam segíteni, de betelt a pohár. 10 éve semmi kapcsolat nincs köztünk, a kisfiam nem is ismeri.

Csak az hiányzik, hogy nincs egy normális anyám, de a döntésemet nem bánom.

2019. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen megértelek. Nálunk ugyanez volt. Folyton azt hallgattam hogy mennyire hülye vagyok, elmondott mindennek. Soha nem tudott velem örülni, ha boldog voltam, sőt gyorsan keresett valamit, amivel belém köthet. Ráadásul keverte a sz. rt hazudozott a családról össze - vissza a városban.

Minden kapcsolatot megszakítottam vele, a legjobb döntésem volt.

2019. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!