Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hajlandóak szülni a...

Miért nem hajlandóak szülni a magyar nők?

Figyelt kérdés

Miért nem hajlandóak szülni a magyar nők?

Támogatás ide vagy oda, rohamosan csökken a magyar anyák száma.

Miért nem akarnak családot?


Természetesen nem azokról van szó, akik egészségügyi problémák miatt gyermektelenek, hanem a makk egészséges nőkről.



2019. febr. 20. 23:58
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
52%
Én speciál csak azért nem mert nincs normális párom. Én szeretnék majd gyereket várok 2-3évet és, ha akkor sincs megfelelő párom akkor vállalok efyedül.
2019. febr. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
94%

De leírom még egyszer. Vannak akik jól érzik magukat gyerek nélkül. Élvezik az életet, utaznak, a munkàjukban sikereket érnek el, barátokkal vannak, háziállataik vannak stb, nem érzik szükségét gyereknek, teljes az életük. Vannak akik nem is szeretik a gyerekeket.

Míg sokan vannak, akik szeretnének gyerekeket, de nincsenek meg a megfelelő feltételek, körülmények. Nincsen hozzá megbízható férj /barát. Nincsenek meg az anyagiak stb..

Illetve mint a másik kérdésnél sokan leirtak, nőként megvan a kockázat, hogy egyedül maradsz a gyerekkel. Rengeteg férfi hagyja el a terhes vagy épp frissen szült feleségét /barátnőjét. Így alapból a gyerek és magad eltartàsa is problémás lesz és lehet segítséged sem lesz. A nagyszülők általában dolgoznak, messze élnek stb.. Nehéz egyedül megoldani a kis gyesből.. Ez is hozzatesz, hogy sokan egyszerűen nem merik bevàllalni.

Vagy félnek a szulestol stb.. Annyi oka lehet, de így szép a világ, hogy nem vagyunk egyformák :)

2019. febr. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
94%

Támogatás???

Te most arról a pénzről beszélsz, amit bármikor megvonhatnak az embertől erre-arra hivatkozva? Szépen hangzik ugyan, hogy ennyi meg annyi gyerek után x összeget kap valaki, de ez még nem számít motivációnak. Aki csak a támogatás összege miatt szül gyereket, az olyan szülő is lesz. Itt természetesen nem azokra célzok, akik már eleve tervezték és ez egy kis lökést adott számukra ahhoz, hogy bele is vágjanak. Leginkább azokra él a dolog, akik csak emiatt akarnak gyereket. Bár, olyan nemigen lesz, engem legalábbis ebben a pénz egyáltalán nem motivál.


Amúgy pedig, mindig azt mondom, hogy senki semmilyen magyarázattal sem tartozik azért, hogy miért nem szül. Magánügy.

2019. febr. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim válasza:
55%
Szerintem meg senki ne szüljön, ameddig az intéztekben is vannak örökbefogadàsra vàró gyerekek...
2019. febr. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
97%

A kérdés úgy állítja be, mintha kizárólaga nőkön múlna, hogy mennyi gyerek lesz. Kell ahhoz egy férfi is :) Ha a férfi nem akar gyereket, akkor a nő hiába veri az asztalt.


Egyébként ez a fejlett országok sajátossága, mindenhol csökken a gyerekevállalás, de magyarországon épphogy a legmagasabbak közé tartozik a gyerekválallási KEDV.


Hogy ennek ellenére miért nem születik elég gyerek, annak elsősorban az az oka, hogy az egziszetncia kialakítása sokkal tovább tart. 20-25-30 éves korunkig tanulunk, mire lesz egy stabil karrierünk, már 35-40 évesek vagyunk, és ebbe a korba már nem fér bele a kettőnél több gyerek, de még a kettő se.

2019. febr. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
93%

Ezt a kérdést 20000.alkalommal is fel fogod tenni, nem volt elég a legutóbbi 150válasz?

Elmagyarázom a te szinteden, hogy megértsd:

-SEMMI KÖZÖD HOZZÁ! Racionálisan gondolkozva egyébkènt is rájöhetnél, hogy a keresetek miatt, senki nem akarja a gyerekét egy tálban fürdetni, vagy csak is kizárólag hasznalt cuccokban járattatni (nincs baj a használttal, nem azèrt írom, de pl cipőből, alsóneműből nem szivesen venne a többség használtat), vagy éppenséggel gyógynövényekkel tömni, ha beteg.

Gondolkozzál már, te agytröszt😊😊

2019. febr. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
94%
Mert sok az ilyen beteg agyú pasi, mint te, kinek szüljenek?
2019. febr. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen férfiaknak? Akik annyira ösztönlények, hogy már a terhesség alatt mással szexelnek, mert a párjuk nem tudja kielégíteni minden vágyukat? Vagy mert a nő bomba teste szülés után átalakult és neki már nem tetszik? Vagy csak simán megunta és fontosabb számára, hogy új nőt hajkurásszon minthogy a családja mellett maradjon?

Tény, hogy nem minden férfi ilyen, de csak az ismerősi körömben rengeteg ehhez hasonló sztori van.

2019. febr. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
98%

Senki nem azért szül, hogy te vagy a kormány boldog legyen. Mert semmi közötök hozzá.

Én szeretnék majd gyerek(ek)et, de mivel az életemet külföldön tervezem, ezért valószínűleg a gyerek is ott fog megszületni és felnevelkedni. Bánom? Nem.

A nővérem utálja a gyerekeket, ezért nem fog szülni? Van joga ehhez? Természetesen.

Már egy gyerek is sok pénz, hiába a sok támogatás. Putriba pedig senki nem akat gyereket.

18/L

2019. febr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
96%

Én hajlandó vagyok szülni és akarok családot.

Veszel nekem saját házat, lakást? Vagy legalább kifizeted az önrészét?

Mert ha lesz hova, akkor szülök nagyon szívesen, támogatás nélkül is. Addig viszont a fővárosban élve cirka 150ezer megy el lakhatásra, egy pici garzonra, ahol nem fér gyerek, viszont ekkora kiadás mellett sajátra félretenni sem lehet.


Várom a megoldási javaslataidat. :D

2019. febr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!