Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hajlandóak szülni a...

Miért nem hajlandóak szülni a magyar nők?

Figyelt kérdés

Miért nem hajlandóak szülni a magyar nők?

Támogatás ide vagy oda, rohamosan csökken a magyar anyák száma.

Miért nem akarnak családot?


Természetesen nem azokról van szó, akik egészségügyi problémák miatt gyermektelenek, hanem a makk egészséges nőkről.



2019. febr. 20. 23:58
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
70%

27 éves nő vagyok.


1. Nincs párkapcsolatom, és nem is vágyom arra, hogy máshoz kelljen alkalmazkodnom.

2. Nem vágyom arra, hogy egy apró valami növekedjen bennem, és tönkrevágja a testem.

3. Albérletben élek.

4. Élni akarok. Nyaralni, moziba és színházba járni stb. Nem kakis pelenkát cserélni.

5. Nincs biztonság.


A fentiek alapján kutya vagy macska való nekem. Beszereztem. Ki nyitja rám az ajtót ha öreg leszek?

A barátaim, mert bizony, míg sok anyuka csak a gyerek popójába van bújva, addig nekem lesz életem és barátaim is.



TISZTELET A KIVÉTELNEK EMBEREK

2019. febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
6%
ne haragudj teged is felnevelt valaki elvezd az eleted,de ha elmultal 40 50 eves rajosz egyedul vagy nincs aki szeresen ,de az elet nem csak bulibol all,baratok hogy melleted lesznek ??? at te csak hiszed,egyedul leszel beszelhetsz a macskadhoz .egyedul elni,mikor elmulik a fiatalsag nagyon rossz,hid el,lesz cariered de nem lesz csaladod akire szamithatsz,joban rosszban,sok sikert kivanok neked a tovabiakban
2019. márc. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
79%

"baratok hogy melleted lesznek ??? azt te csak hiszed"


Érdekes, én elmúltam 60, aztán mégis itt vannak a barátaim, és bármikor számíthatok rájuk. Akkor is, ha csepeg a csap, akkor is ha csak hiányzik a társaság.


Nekem ugyan gyerekem is van, de ő 1000 km-re él tőlem, sehogyan sem tud része lenni a mindennapjaimnak. És a mindennapi problemáimnak.

2019. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
2%
hat nagyon szerencses vagy !! akkorugy fogalmazok nem minden baratra lehet szamitani ,en elmultam 65 ,nekem is van elet tapasztalatom,nekem is van gyerekem ,csak 10000 km-re de az elozo cikket nem te irtad ,szerintem ,en ferfi szemszogbol irtam a hozzaszolast ,bocsi
2019. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
84%
Bírom mikor olyan “érvekkel” jön valaki, hogy Jajj de idős korodra milyen unalmas lesz az eleted, milyen magányos leszel, milyen így-milyen úgy. Aha, csak kérdezném, talán az, hogy gyereked van GARANCIA bármire is?! Akarmire? Azt hiszed azért mert kinyomsz magadból egy gyereket, már egyenesen biztosítva is lesz az örömteli, csodás idős korod? Hát marhára nem! Attól h van gyereked egyáltalán nem jelenti azt, hogy akar csak évente egyszer feletek néz. Egyáltalán nem biztos, hogy jó lesz a viszony, lehet külföldre költözik és több ezer kilométerre fog lakni, lehet meglesz a saját élete és jó ha évente egyszer rátok néz... Azért ne csináljunk már úgy, mintha a gyerek életbiztosítás lenne. Hány olyan családot ismerek, ahol a gyerekek a szülők felé se néznek, néha beszélnek telefonon, aztán ennyi. Oszd be, ahogy akarod. És de, igen is vannak olyan barátok, akikre mindig számíthatsz és akik mindig ott lesznek az embernek! Az hogy valaki ezt soha nem tapasztalhatta meg, még nem jelenti azt, hogy más sem!
2019. márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
38%
sajna az anyagias vilagban ,eltunnek ,a normalis kapcslatok nem a szeretet kotodes egymashoz ,hanem az anyagi jolet az elso,lassan eltunik a szulo gyerek kapcsolat.a gyerekek parancsolnak,de ha a gyerekek is szulok lesznek,akkor mi van?ez a vilag megbolondult
2019. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
81%
Akkor az van, hogy majd hisztériázik a kölök, hogy a szemét szülei nem tartják el őt is meg az ő gyerekét is, mert az neki "jár"
2019. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
51%
A környezetemben azt látom, hogy a pasi anyja szokott kavarni hogy ne legyen gyerek, mert neki alig lesz nyugdíja és jaj mi lesz vele idős korában. Így kinyafogja hogy a fia vele éljen, vagy ha nem is, de mindig neki ugráljon. Minél kevesebb unokát akar és ha lehet minél előbbi válást alkalmi kapcsolatokat gondol ideálisnak a fiának, de senkibe ne szeressen bele, és máris előáll az ideális helyzet számára: a fia már csak az övé.
2019. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
75%

"Miért nem hajlandóak szülni a magyar nők?"

Mondjuk ez a mondat önmagában tényleg egy akkora baromság, hogy nehéz rá válaszolni. Kb mint hogy mit csináljak ma este, szüljek vagy kirándulni menjek. A nők általában szeretnének szülni, nem "hajlandóak", hanem szeretnének.

2019. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 qborka ***** válasza:
64%

39 éves nő vagyok, nincs gyermekem, már nem is tervezek.

22 éves koromban volt egy 3 éves kapcsolatom, ott felmerült, hogy legyen gyerekünk, de szétmentünk, szerencsére nem lett. Én apa nélkül nőttem fel, a gyerekemnek mindenképp apát akartam volna, még ha engem el is hagy, a gyerek számíthasson rá. Bennem sosem volt olyan igazán erős vágy, hogy mindenáron legyen gyerekem. Néha, ciklusomtól függően rámtört, de már ez is elmúlt. A jelenlegi párommal 8 éve vagyunk együtt, ő az anyagiak miatt nem szeretne gyereket, én per pillanat nem érzek magamban elég türelmet magamban egy gyerek felneveléséhez. Azonkívül nem szeretném, hogy mire kb 25 éves lesz, elárvuljon, ne legyen testvére. Valamint, ha ilyen mértékben folytatódik a környezet kizsákmányolása, akkor neki valószínűleg már nem egy drága farmer lesz az álom vagy egy jó munkahely, hanem pl.: hogy jó minőségű és megfizethető legyen a csapvíz Európában, a lakóhelyén.

Erre a világra nem szülök.

Nyilván, ha besikerül, megtartom, de nem célom, hogy szüljek.

Illetve ahogy elnézem a mai fiatalokat, gyakran eszembe jut, hogy milyen jó, hogy nincs gyerekem, mert ha ilyen barátai lennének, azt hiszem meghibbanék tőlük :D

2019. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!