Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hajlandóak szülni a...

Miért nem hajlandóak szülni a magyar nők?

Figyelt kérdés

Miért nem hajlandóak szülni a magyar nők?

Támogatás ide vagy oda, rohamosan csökken a magyar anyák száma.

Miért nem akarnak családot?


Természetesen nem azokról van szó, akik egészségügyi problémák miatt gyermektelenek, hanem a makk egészséges nőkről.



2019. febr. 20. 23:58
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
93%

Én speciel egyszerűen nem szeretem hosszú távon a gyerekek közelségét. Egy-egy napra, akár egy hétvégére is imádom áthozni magamhoz például az unokahúgomat, kisbaba korától szeretek vele foglalkozni, de 1-2 nap után mindig rám jön az érzés, hogy elég volt, most már szeretnék csendet és nyugalmat. Ha évekig szünet nélkül egy gyerekkel kellene egy fedél alatt laknom, szerintem begolyóznék. :) Így meg tök jó, én időről időre babázhatok-gyerekezhetek, tesómék meg el tudnak menni programokra, hétvégére, tökéletes így mindenkinek.

Emellett nem gondolom magamról, hogy jó anya lennék, rossz anyának pedig nem lenne szabad kitenni egy gyereket se.

2019. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
94%

22-es vagyok

Még annyit, hogy eleve nem érzem úgy, hogy kényszeresen világra kellene hoznom egy újabb embert, így is túl sokan vagyunk.

Mellesleg globálisan egyre rosszabbul néz ki a nem túl távoli jövő, arra biztosan nem fogok szülni, hogy 10-20 év múlva éhezzen.

2019. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert a hideg kiráz még a gondolatától is. Egyszerűen nem szeretem a gyerekeket, idegesítenek, rengeteg gond van velük, nagyon sokat bömbölnek, 0-24-ben készen kell állnod, nem tudsz egy normálisat aludni, mert a gyereknek éjszaka jut eszébe visítozni. Napi szinten látom az utcán, buszon, vonaton, boltban, hogy milyen sok szófogadatlan, szemtelen kölyök van, aki csak azért sem csinálja azt, amit az anyja kér tőle, földhöz veri magát, ha nem kap meg valamit stb. Kisgyerekes barátaink úgy néznek ki mint az élőhalottak, elmondták hogy 3 órát nem tudnak egyhuzamban aludni a gyerektől. Nem bírnék és nem is akarnék kibírni egy terhességet, sem egy embertelen fájdalmas szülést! Nem tudnék évekig otthon csücsülni 1 gyerekkel, egész nap figyelni rá, óránként pelenkát cserélni + mosni-főzni-takarítani. Szeretem a spontán dolgokat, ha kedvek kapok este 10-kor ahhoz hogy elmenjek a barátnőimmel találkozni, akkor megyek. Szeretem a munkám, szeretek utazgatni és hál istennek a férjem ugyanez, csak férfi kiadásban. Ráadásul rengeteg pénzbe van, amit sokkal jobb helyre is tudunk tenni. Szóval eszünkben sincs ezt az életet feladni egy olyan dologért, amit egyetlen egy porcikánk sem kíván. És ehhez továbbra sincs senkinek semmi köze. Ez csak és kizárólag a MI döntésünk, magánügy, ennyi.
2019. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
94%

Már megint itt vagy? A tegnap törölt kérdésednél kaptál nagyjából 150 választ, amiből persze csak azt voltál hajlandó elfogadni, ami a te beszűkült látókörödet igazolta, mindenki más hülye volt. Remélem ezt a kérdést is törlik, felesleges vitageneráló, úgy sem érdekel, hogy ki miért nem szül, téged csak az izgat, hogy beleköthess mindenkibe, aki nem ért veled egyet.

És továbbra sincs semmi közöd ahhoz, hogy ki mit tesz a SAJÁT életével és méhével, ez magánügy! Ideje lenne megtanulni mit is jelent ez.

2019. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
94%

Hagyjuk már, hogy a magyar nők nem szülnek, a fejlett világba tartozó országokban alacsony a gyermekvállalási kedv, szal ez nem csak a magyar nőkre vonatkozik.. Férfiként azt mondom, egy pár annyi gyermeket vállaljon, amennyit szeretne, meg amúgy is, ez magánügy!


Sok tényezőtől függ a gyermekvállalás. Kell hozzá egy ház/lakás, stabil párkapcsolat, jó anyagi helyzet, pozitív jövőkép, jó oktatási rendszer. És még ezernyi különféle dolog, ami motiválhatja a fiatal párok döntését.


Az nem válasz amit eddig hablatyoltál, hogy keressen jobb palit, jobb munkát, váltson szakmát. Ezeket nem könnyű meglépni, élethelyzettől függ, kívülállóként könnyű más életébe beleugatni.


A másik dolog, meg ne mi, fiatalok hozzuk már helyre amit nagyanyáink elrontottak! 1950-es években legálissá vált az abortusz hazánkban, volt olyan év (1969), amikor majdnem 200 ezer abortusz volt, és 130 ezer élveszületés. A bevezetés óta legálisan 5-6 millió abortusz történt itthon, szóval a nagy demográfiai többlet meg sem született, amiből lehetett volna esetleg egy jobb demográfiai helyzetet kihozni.

Persze jobb így, ha nincstelenségbe születtek volna ezek a gyermekek az se lenne jó.


Az utolsó érvem, hogy nézd meg Nyugat-Európát. Kiszámíthatóbb élet, jobb anyagiak, és mégsem érik el a szükséges 2,1-es értéket! Franciaország is próbálkozott egy radikális családtámogatási rendszerrel, lett is eredménye, de így sem érték el a társadalom újratermeléséhez szükséges 2,1-es gyermekszámot. 1,66-ról emelkedett 2,0-ig, jelenleg fokozatosan csökken ismét...


Több részmunkaidős állás kellene, illetve a távmunka lehetősége. (Hollandia)


Jaaa, és én nekem sem lesz gyermekem, mert a párommal nem minősülünk családnak, nem férünk bele a keresztény család eszményképbe, mivel LMBT táborba tartozunk.


30/F

2019. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
85%

Sokféle oka lehet ,hogy valaki nem vállal gyereket,de ez senki másra nem tartozik,főleg nem az államra .

Az államnak az lenne a feladata,ha megakarja hozni az emberek kedvét a nagycsaládos életmódhoz,hogy megteremtse a megfelelő lehetőségeket ehhez . Az határozottan nem megfelelő pl,hogy a munkáltatók kényük kedvük szerint rughatnak ki,vagy fel sem vesznek,mert "szülni fogsz" ,több gyerekkel meg hagyjuk is az esélyeket ..

Albérletek 90%-nál KIZÁRÓ OK ha gyereked van,mehetsz híd alá. Saját lakásra meg nem mindenkinek telik a magyar átlagfizetésből (nem abból az átlagból,amit az állambácsi statisztikája mutat ,hanem az igazi átlagfizetésből) . Szerintem a legtöbben ezért nem "hajlandóak" itthon gyereket vállalni,inkább elhúznak külföldre családalapítás előtt ,mert itt létbizonytalanság van . Aztán nem mindenkinek annyi az igénye,hogy legyen vajaskenyér meg ne fagyjunk meg télen és jöhet a gyerek .

Persze vannak olyanok is,mint jómagam , aki egyáltalán nem akar gyereket szülni ,belőlem egyszerűen hiányzik mindenféle anyai ösztön ,számomra elképzelhetetlen,hogy valakinek ez örömet okoz,nekem örökös stressz és boldogtalanság lenne az életem + a gyerekemnek is ha megszületne . Ettől függetlenül én tiszteletben tartom ,hogy minden ember más ,és mindenkinek joga van eldönteni,hogy vállal e gyereket a párjával vagy nem .

Mellesleg nekem van családom ,attól függetlenül,hogy gyerekem nincs,és nem is lesz ,szóval a "Miért nem akarnak családot?" kérdés nem helytálló.

2019. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim válasza:
82%

Mert következetesek és nem céljuk egy síró pityogó masinát hallgatni meg lemondani az utazásokról,nyaralásról,egzisztenciáról.

Ma már tudatosabbak az emberek,és tudják egy ismétlem egy gyereket felnevelni egy vagyon minimum 30 millió a gyerek 18 éves koráig és akkor nem számoltam,hogy akár külföldi egyetem meg lakásvásárlás neki, mindjárt kijön egy 50-es kb.


Kérdezem én hány gyereket nevelnek fel tisztességesen.

Majd megoldjuk majd lesz.

Na majd ők szülnek a semmire aztán mennek a Fókuszba,hogy jajj nem tudnak 2-3 gyereket felnevelni természtesen a kormány azonnal segítsen nekik.

2019. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
93%

Az első probléma a “Miért nem akarnak családot” kérdéssel van. A családhoz nem tartozik kötelező jelleggel gyerek is! Egy férj és feleség is ugyanúgy csalad, a gyerek csak egy lehetőség, egy opció, nem elengedhetetlen része a családnak. Tehát köszönöm nekem van családom, mi a férjemmel alkotunk egyet attól függetlenül, hogy gyerekunk az nem lesz + ott van a húgom és édesanyamék.

A másik probléma azzal van, hogy bele akarsz férkőzni más MAGÁNÉLETÉBE. Mégis mi közöd van neked ahhoz, hogy ki mit csinál és mit nem a saját életében?

Nem a nemzet rabszolgái vagyunk, hanem önálló, szabad emberek, akik úgy élik az életüket, ahogyan csak szeretnék. Ha mindezt gyerek nélkül képzelik el, hát akkor gyerek nélkül. Aranyos, cukik persze, amíg nem bőgnek. 5 perc után szetmegy a fejem tőlük, egyszerűen nem tudom elviselni őket. Nekünk nincs szükségünk ekkora felelősségre, arról ne is beszéljünk, hogy rengeteg pénzbe kerül egy gyerek, több millióba! Mi saját házra gyűjtünk jelenleg, akarom mondani önerőre, a hitelt ugyanis nem ússzuk meg. És ez a legnevetsgesebb, hogy az embernek nagyjából hitel nélkül soha nem lenne annyi pénze, hogy vegyen egy saját lakást, mikor 30 nm2-és kis lukakat árulnak 30 milliókért. És akkor még csodálkoznak, hogy miért nem akarnak a nők szülni. Hát hova könyörgöm?? Albertbe biztos nem szülnék, nem mellesleg magyon sok helyen kizáró ok a gyerek. Hova kéne szülni, a híd alá? Szülők nyakára? Talán van, aki felelősségteljesen gondolkodik és nem csak gyártja a gyerekeket “majd lesz valami” alapon! Ebbe az országba pedig egyébként sem szülnék, sőt nagyon fontolgatjuk, hogy inkább kimegyünk külföldre, arról a munkánk ér is valamit. Németországban még egy mosogatónő is többet keres, mint itthon a diplomás ember. Szánalmas az egesz, ami ebben az országban folyik. Dolgozz csak látástól-mikulasig, de a túlórádat hogy van képed elkérni? Orulj ha három év múlva megkapod...Siralmas és elkeserítő, ez az igazság. Ebbe épeszű ember nem vállal gyereket, csak ha tényleg nagyon akar. A túlnépesedésről meg ne is beszéljünk, ami már most problémákat okoz. Vegesek az erőforrások, nem kellünk ide még többen, hogy aztán nehány évtizeden belül harcolni kelljen az élelemért!

2019. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
94%

"Fogságban nem szaporodunk"


Ez találó volt!

2019. febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
93%

Rossz a kérdés megfogalmazása. Így kissé provokatívnak tűnik.


De, szülnek a magyar nők, csak akkor és annyit, amennyit ők jónak látnak. És ez így van a fejlett világban mindenhol, nemcsak Magyarországon. Ahol a nőknek sikerült kivívniuk nagy nehezen, hogy döntőképesek lehessenek a saját életük felett.


Nagyanyám sem azért szült 10 gyereket, mert imádott terhes lenni, szülni és szoptatni folyamatosan, hanem mert nem volt más választása. Senki sem kérdezte tőle, hogy mit akar. Fogamzásgátlás nem létezett, és nem utasíthatta vissza a nagyapámat, ha annak dugni volt kedve, mert nem volt joga hozzá.


És igen, a világ azon tájain ahol sok gyerek születik, még mindig így élnek az asszonyok.


Aztán meg itt vannak az igények is. Régebb felnőtt öt gyerek egy szobában, és a testmozgás abból állt, hogy a fiúk kimentek a grundra focizni, vagy a domboldalra szánkózni, ha hiszed, ha nem, tök egyedül, aztán este hazamentek.

2019. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!