Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkéne bocsátanom neki?

Megkéne bocsátanom neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. :)

Anyámmal valamelyik nap összevesztem,és a fejéhez vágtam,hogy tönkretette az életemet. Szerinte ő jó anya, csak én vagyok a hülye, aki túlreagálja. Tényleg megkéne bocsátanom olyanokat, hogy :

-kiabált velem, ha nehezen ment kicsiként a tanulás?

-hogy megvert kb mindennap(3 héten keresztül) amikor buktam egy tantárgyból?

- amikor féltem,hogy ő meg apu veszekednek, kiakartam menni anyámhoz,hogy kicsit megnyugtasson, ő pedig azt mondta hagyjam őt békén,bármi bajom van most, hagyjam..(?)

- amikor azért szétvert,mert görcseim voltak,és nem akartam semmit csinálni kb 15-20 percig,amig hatott a gyógyszer, de neki azonnal,neki rögtön kellett a segítségem?

- amikor unokatesóm előtt megvert, meg a földre lökött, amiért Szombaton kiakartam vele menni takarítás előtt 15 percet beszélgetni a lakás elé? (mindig szépen takarítottam, sőt helyette folyton én gondoztam még a tesómat is. :( )

Ő ezekre nem emlékszik, vagy csak halványan. Azt mondta neki rosszabb volt ezerszer, ő próbál jobb lenni, és ezért kell nekem megbocsátani neki, mert ő nem olyan mint az ő anyja volt,és ő próbál jó lenni, de mindenkinek vannak dühkitörései és nézzem el. És amúgy is megszült, mindent megkaptam tőle,és az anyánkat kötelező szeretni. Tényleg elkéne néznem neki mindent? Kérlek segítsetek. L


2019. febr. 21. 06:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Menjetek el szakemberhez anyukáddal, aki segít a kapcsolat rendbehozásában.
2019. febr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyet nem nevezném még anyának se
2019. febr. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%

Ha már nem ilyen agresszív veled, akkor adj neki mégegy esélyt!

Viszont, ha továbbra is üt - ver, akkor azt én tűrném el! Lelépnék minél előbb!

Az ember nyilván nem felejt! De, ha a sérelmeket okozó személy megváltozik, és többé nem lesz olyan, amilyen volt, hanem csak pozitívan viselkedik velünk, akkor jár egy második esély!

2019. febr. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha az ember beismeri a saját hibáit, és megváltozik, akkor megérdemel mégegy esélyt!
2019. febr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Már nem ver... Viszont már nem tudok úgy tekinteni rá,mint egy anyára... Régen mikor megöleltem (4-5) évesen még éreztem valami biztonságérzetet, nyugalmat. De amióta ezek megtörténtek, azóta hozzá sem tudok érni.. Nagyon kiábrándult vagyok. Nem tudom, szerintem ha annyira szeretett volna nem lett volna szíve megütni... Max a bukás miatt egyszer egy pofon meg leszidás, eltiltás mindentől. Még az is jobb lett volna mint ez... :( Emlékszem megvert, meghúzta az orrom,megtépte a hajam, aztán olyan gyűlölettel nézett rám, reszketett az idegtől hogy az valami hihetetlen. . . Mostanában csak néhai dühkitörései vannak, meg belémköt hülyeségek miatt,meg a hugomat lepasszolja mindig nekem. Meg ha van egy pasija annak mindig én vásárolok be, elmondja mit vegyek neki,és nekem megkell vennem.

(eszembe jutott méh egy sztori: egyszer vett nekem egy ajándékot szülinapomra, ami nagyon tetszett, aztán rá ehy héttel volt az akkori pasijának is a szülinapja,és inkább odaadta neki,mert minden bolt bezárt :( )

2019. febr. 21. 07:10
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
"Régen mikor megöleltem (4-5) évesen .... De amióta ezek megtörténtek, azóta hozzá sem tudok érni.." Nem irtad hány éves vagy, de eszerint már sok éve a saját gyülöletedben élsz. Beteges vagy. Mielöbbi gyogyulást!
2019. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Kedves 6.-os. Őszintén remélem egy reggel az én családomnál ébredsz. Aztán szeretheted őket amíg élsz.
2019. febr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Hányszor írod még ki? Keress egy psziciátert.
2019. febr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most írtam ki először.... de mindegy eldöntöttem,hogy nem fogok neki megbocsátani. Köszönöm a válaszokat.
2019. febr. 21. 08:56
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Te irtad ki a "Tényleg ennyire szar anya vagyok ?" kerdest? Kísértetiesen hasonlít a sztori csak töröltek a kérdést.
2019. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!