Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ilyen sok önkényes,...

Tényleg ilyen sok önkényes, hatalmaskodó, könyörtelen vadállat szülő van?

Figyelt kérdés

Mármint amit itt a gyk-n olvasok. Beteg gyereket nem engednek orvoshoz menni, nem hagyják, hogy otthon maradjon. Fiatal felnőttet agyba-főbe vernek, hogy hogy mer szóba állni bizonyos kollégáival, nagykorúnak követik gps alapon a telefonját, hogy merre jár, szintén nagykorút nem engednek párkapcsolatot kiépíteni, nagykorúnak elveszik a pénzét, nincs magánszféra, telefonba, számítógépbe belenéznek, átkutatják a holmiját, szobáját, nem engedik buliba menni, megverik ha 5-ösnél rosszabb jegyet hoz stb stb stb.

Komolyan mondom, hogyha borzongani akarok, akkor nem kell horrorfilm, Hannibal Lecter és Freddie Krueger együttvéve semmi ahhoz képest, amit itt olvasok. Elég csak feljönni a gyk-ra, a Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat-rovatba. De ez tényleg így van, vagy csak ennyire sok unatkozó, hangulatkeltő, szarkavaró fiatal van?



2019. febr. 26. 17:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

Még gyakori se kell ehhez.

Nézd meg az utcán, mennyi kiegyensúlyozottnak tűnő embert látsz. Már annak látszót is ritka nehéz összeszedni, nem, hogy tényleg olyat. És erre igen szépen "rá tud segíteni" a szülői háttér is, igen.

2019. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%

szerintem meg a nagyrészük igaz. Mivel én is kicsit beteg családból jövök. Azért mondom ,hogy kicsit mert lehetne rosszabb is,de amúgy meg nagyon beteg az egész.

Nem részletezem milyen abszurd volt az egész életem és milyenk ők. Sajnos felnövünk így és sajnos ezzel a rengeteg hátránnyal kell boldogulnunk az életben, úgy tenni mintha normálisak lennék. Még a pszichológus is elbagatelizálja amúgy ,hogy jaj mindenkinek van rossz múltja. lol könnyű mondani annak akik happy családban nőtt fel. Ez van sajnos ..:( De hiszem,hogy a mai generáció akiknek most született gyerekük ezerszer jobban nevelik a gyerkeket,sokkal flevilágosúltabbak!!

2019. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Metionin ***** válasza:
100%

Akinek normális családja van, az nem jön a gyakorira kiírni a problémáit.

Amúgy meg nekem pl. a fél osztályomat ütötte otthon a szülő, mégsem tett senki semmit. Elég sokszor láttam őket kékre-zöldre verve beülni az iskolába pl. egy rossz jegy után. Amikor gimibe mentem másik városba, akkor döbbentem rá hogy ez nem normális. Azóta is sokszor eszembe jut hogy ami ilyen téren eldugottabb falvakban zajlik, városon annak a harmadáért már jönne ki a gyámügy és vinnék el a gyereket. Van ahol meg az természetes hogy erőszak van a családban és az csak a jobbik eset amikor a gyerek felnőve nem követi ezt a példát.

2019. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos nem kötik szigorú feltételekhez a szaporodást, pedig nagyon nagy szükség lenne rá."


Ezzel egyet tudok érteni.


Én mindig elgondolkozom, hogy sokkal kisebb dolgokhoz is "papír" kell. Jogosítvány a vezetéshez, nyelvvizsga a nyelvtudás igazolásához, diploma, érettségi, okj. Vagy tűzvédelmi szakvizsga, tervezési jogosultságok, stb.


Ezzel szemben egy gyereket bárki bevállalhat, legyen akármilyen helyzetben, állapotban.

2019. febr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
69%
Elég arra gondolni, hogy elég sokan elmenekülnek otthonról. Ennek oka van.
2019. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!