Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek el kéne kísérnem...

Szerintetek el kéne kísérnem a lányom orvoshoz?

Figyelt kérdés
23 éves, és még nálunk lakik. 1 hete betegedett le, azt hittük valami vírus és pár nap múlva már jobban is lesz, csak hogy nem lett, sőt a helyzet egyre rosszabb. Magas láza van, akár 40 fokos is, és csúnyán köhög, gyenge, fáradt, alig eszik. Na most ezzel orvoshoz kéne menni, a nővérem szerint el tud ő menni egyedül, és azt mondja hagynom kéne önállósulni, ugyanezt mondja a nagyobb lányom is, a de én félek, hogy nincs olyan állapotban, hogy el tudna menni egyedül, hiszen mi van ha valahol rosszul lesz? Én dolgozom, a férjem előbb ér haza, ő szokta ápolni, és szerinte sem szabadna egyedül elengedni. Szerintetek mit kéne tegyek? Kísérjem el, vagy hagyjam, hogy önállóan megoldja?

2019. márc. 6. 19:34
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Hívtam az ügyeletet. Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 6. 19:54
 12/51 anonim ***** válasza:
98%
Grat a nővéredhez. Kísérd el a lányod dokihoz! Ha tehetjük mi is mindig kísérgetjük a családtagokat, érzelmi és praktikus okokból (pl kiváltom a gyógyszert míg tőle vért vesznek, stb) szempontból is.
2019. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
30 éves vagyok, anyukámmal remek a viszonyom. Mai napig meg szoktam kérni, hogy kiserjen el ide oda, pl kórházba. Nem azért mert életképtelen vagyok, csak mert megnyugtat a jelenléte. Örömmel teszi, én meg végtelenül hálás vagyok Neki ♥️
2019. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 Miss Endzsi ***** válasza:
96%
Ha én napok óta 40 fokosan feküdnék biztosan elájulnék orvoshoz menet.
2019. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim válasza:
100%
Majd írd meg, ha jobban lett! Lehet, hogy influenza... Jobbulást! És ha egy ember segítségre szorul, beteg, vagy bármilyen kiszolgáltatott állapotban van, nem azok kell agonizálni, hogy nem "életrevaló". Megnézném a nővéredet ilyen állapotban mennyire ugrálna.
2019. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim válasza:
98%

Ilyen magas laznak 2-3 nap alatt le kéne menni.

Szerintem hívjatok ki az ügyeletet, vagy mindenképpen menj el vele az orvoshoz!

Ilyen baromságot beszélni.... nem ezen múlik vki onallosodasa, hogy felholt állapotban eltud e menni az orvoshoz.

2019. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg jobb lenne, ha az orvos jönne ki, de amennyiben nem megoldható, mindenképp kísérd el.

A húgom 22, mandulagyulladással feküdt otthon heteket, anyukám még az utolsó kontrolra is elkísérte, holott akkor már jól volt, de szerette volna tudni, hogy minden rendben.

2019. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
98%
Ne haragudj, de nekem az a nonszensz, hogy TE ezt megkérdezted ezen az oldalon. Felnőtt ember tudja, hogy ha napok óta 40 fokos láza van, az súlyos! Nem vagy százas... Kiszáradás, lázgörcs, soroljam még?? A nővérednek, meg a nagyobbik lányodnak meg valószínűleg valami marha nagy agyi bajuk van, ha ennyi empátia nincs a saját családtagjukban... Nem ragozom, én kiakadtam.
2019. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
96%
Tartós, szűnni nem akaró, csillapíthatatlan 40 fokos láznál én speciel a mentőt hívnám.
2019. márc. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
97%

Jézusom, 40 fokos napok óta tartó lázzal még anyukám is megkérte apukámat hogy kísérje el orvoshoz, pedig 52 éves nőként, kb 30 éve saját háztartást vezetve nehezen fognám rá hogy önállótlan. A betegség pont az az állapot amikor nem felnőttködni kell meg önállóskodni, hanem ha segítségre van szüksége az embernek, segítséget kérni és elfogadni.

Nyilván más kérdés lenne ha valami éves rutin felülvizsgálatról van szó, oda nem kell egy felnőtt nőnek díszkíséret, de a lányod súlyos beteg! Fáradt, alultáplált, le van gyengülve, elelőtlenség ilyenkor egyedül kiengedni még a kertbe is, szinte garantált hogy ennyire legyengülve nem jut el az orvosig.

2019. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!