Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez jogos elvárás...

Szerintetek ez jogos elvárás szüleimtől?

Figyelt kérdés

A felállás következő: az én szobám tetőtéri, szüleim szobája pedig "földszinti". A tetőtéren a szobámon kívül még egy fürdőszoba van mosdóval, semmi más.

Az íratlan szabály pedig az, hogy 10 után már nem mehetek lentre. Ha én nem teszem meg, apa rám csukja a lenti szintre nyíló ajtót és ha le merek menni, le vagyok szidva hogy mit járkálok már, menjek szépen felfele. Ha esetleg 2x megyek le, másodjára már nagyon agresszív üvöltözés van.


Ez több okból is nagyon rosszul esik:

-20/19-szer még minden lámpa ég lent, gyakran akkor szoktak vacsorázni, vagy valamelyikük épp fürdik, vagy hangosan filmeznek..tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy elalvásra készülődnének, nemhogy azt hogy már aludnának.

-nyilván ilyenkor már nem tanulni megyek le vagy lakomát csapni, hanem valamiért ami lent maradt. 2 perc a max idő amire lemegyek, és azt is teljes csöndben csinálom. A lépcsőn sem úgy közlekedek, mint egy elefánt. Senkit nem zavarok azzal, hogy hangos lennék.

-nem azért mondják, mert aggódnak az alvásmennyiségemért. Az a szöveg mindig, hogy most már menjek fel és ott folytassam a dolgom.

-ha valaki erre gondolna, nem pofátlankodok bele a privát szférájukba sem. Egyrészt leveszem a jeleket, ha úgy van és elhúzok, másrészt ilyenkor előre szólnak hogy kettesben akarnak lenni.

-napközben sem vagyok sokat lent, tehát még csak azt sem tudom mondani, hogy estére besokallnának a jelenlétemből és magukénak szeretnék tudni az alsó szintet.


Hatalmas fejmosás van, ha este 22_00 után (de ezt úgy kell érteni, hogy 22:03-kor is) megyek le, tökmindegy milyen halk és gyors vagyok. Nyílik az ajtó, és már megy a kiabálás.

Párszor már rám is lett zárva a lentre vezető ajtó.



Úgy érzem minden este magam, hogy nem otthon vagyok, hanem egy totál idegen helyen ahol nem szívesen látnak.


Felhoztam már néhány alkalommal a témát, és olyanokat kaptam, hogy szégyelljem magam, mit képzelek magamról ki vagyok én, hogy itt elvárások vannak felém amiket teljesíteni kell nekem amíg az ő házukban lakok.


Körbekérdezősködtem ismerősök között, hogy náluk hogy megy ez. Kivétel élül a válasz az volt, hogy ha valaki elalszik a többiek próbálnak csendben tovább tevékenykedni, de természetesen úgy közlekedik mindenki a házban ahogy akar.



2019. márc. 9. 23:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
98%
Úristen mennyi itt az idióta... Én csak szórakozni jöttem.
2019. márc. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
88%
Ez beteges. És az is, aki szerint ez teljesen rendben van. Nekünk is tetőtéri szobánk volt, külön fürdőszobával, de ilyen börtönrendszer nem volt. Sokszor megesett már, hogy éjjel felkeltem mert rettentően szomjas voltam, és akkor lementem a konyhába és ittam egy keveset. Emberek vagyunk, egy család, nem vadidegenek. Miért akarja mindig mindenki a másik életét megkeseríteni? Ez valami új fétis? Bezárni a gyereket a szobájába, börtöni szigorral van lámpaoltás... aztán pár év múlva meg "a gyerekem hozzám se akar szólni, pedig én mindent megtettem érte"...
2019. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
14%
Mi a jó ég börtön rendszer abban, hogy azt kerik, este 10 után már ne mászkáljon lent????? Inkább az nem normális, hogy a drága 18 éves annyira szétszórt, hogy kétszer is le kell ennie, mert elfelejtett valamit és hogy ő akarja megszabni a szuleinek, hogy higyan viselekdjenek a sajat hazukban
2019. márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
87%

33-as.


-Ha a 18 éves "gyerek" randin van, és 23-kor ér haza, akkor nem mehet be a lakásba, mert 22-kor lámpaoltás volt?

-Ha a 18 éves "gyerek" délutáni műszakban dolgozik iskola után, és ugyancsak 22-24 között ér haza, nem mehet be a lakásba?


És ez csak 2 eset volt!

2019. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
92%
#28 persze felmehetnek, nem érzed, hogy para, ha valaki nem használhatja a saját házát? Mi lenne ha megtiltanák neked, h ne mászkálhass a házadba arra, amerre akarsz? Ez nem normális..
2019. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
16%

34!


Kár, higy nem írt ilyet a kérdező. De amúgy a szülőknek nincs semmij joguk a saját hazukban,ellenben a gyereknek mindentg szabad?

2019. márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
85%
#36 tudsz olvasni? A szülők mindent megtehetnek, de a gyerek nem..
2019. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy nem írt ilyet. Mert lehet, hogy mivel mindig is így élt, lehet, hogy barátai sincsenek, mert nem meri hazavinni őket. így meg párja sincs.


DE ha lenne, ne menjen soha el vele sehova, mert "Jajj, lámpaoltás!"? Nevetséges.

2019. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
13%

37!


Mi mindent tehetnek meg? Lehetnek egyedül a saját lakreszukben? Ja, nem.

2019. márc. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
92%
Saját lakrész ne nevettes.. Akkor lenne saját lakrész ha külön bejárat lenne fentre, lenne konyha és nappali is..
2019. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!