Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez jogos elvárás...

Szerintetek ez jogos elvárás szüleimtől?

Figyelt kérdés

A felállás következő: az én szobám tetőtéri, szüleim szobája pedig "földszinti". A tetőtéren a szobámon kívül még egy fürdőszoba van mosdóval, semmi más.

Az íratlan szabály pedig az, hogy 10 után már nem mehetek lentre. Ha én nem teszem meg, apa rám csukja a lenti szintre nyíló ajtót és ha le merek menni, le vagyok szidva hogy mit járkálok már, menjek szépen felfele. Ha esetleg 2x megyek le, másodjára már nagyon agresszív üvöltözés van.


Ez több okból is nagyon rosszul esik:

-20/19-szer még minden lámpa ég lent, gyakran akkor szoktak vacsorázni, vagy valamelyikük épp fürdik, vagy hangosan filmeznek..tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy elalvásra készülődnének, nemhogy azt hogy már aludnának.

-nyilván ilyenkor már nem tanulni megyek le vagy lakomát csapni, hanem valamiért ami lent maradt. 2 perc a max idő amire lemegyek, és azt is teljes csöndben csinálom. A lépcsőn sem úgy közlekedek, mint egy elefánt. Senkit nem zavarok azzal, hogy hangos lennék.

-nem azért mondják, mert aggódnak az alvásmennyiségemért. Az a szöveg mindig, hogy most már menjek fel és ott folytassam a dolgom.

-ha valaki erre gondolna, nem pofátlankodok bele a privát szférájukba sem. Egyrészt leveszem a jeleket, ha úgy van és elhúzok, másrészt ilyenkor előre szólnak hogy kettesben akarnak lenni.

-napközben sem vagyok sokat lent, tehát még csak azt sem tudom mondani, hogy estére besokallnának a jelenlétemből és magukénak szeretnék tudni az alsó szintet.


Hatalmas fejmosás van, ha este 22_00 után (de ezt úgy kell érteni, hogy 22:03-kor is) megyek le, tökmindegy milyen halk és gyors vagyok. Nyílik az ajtó, és már megy a kiabálás.

Párszor már rám is lett zárva a lentre vezető ajtó.



Úgy érzem minden este magam, hogy nem otthon vagyok, hanem egy totál idegen helyen ahol nem szívesen látnak.


Felhoztam már néhány alkalommal a témát, és olyanokat kaptam, hogy szégyelljem magam, mit képzelek magamról ki vagyok én, hogy itt elvárások vannak felém amiket teljesíteni kell nekem amíg az ő házukban lakok.


Körbekérdezősködtem ismerősök között, hogy náluk hogy megy ez. Kivétel élül a válasz az volt, hogy ha valaki elalszik a többiek próbálnak csendben tovább tevékenykedni, de természetesen úgy közlekedik mindenki a házban ahogy akar.



2019. márc. 9. 23:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
95%
49-es. Igen. Te a gyereket ledegradálod egy egyszerű "ott lakó"-ra. Mondom, hogy beteg vagy.
2019. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
92%

Igen, hülyeség szerintem is.

De hidd el ez legyen a legnagyobb bajod.

Kérdés ,mi van ha el akarsz menni este buliba?

2019. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
91%

Nekem egy héten egy ilyen nap van, mikor apa megy vissza kulfoldre vasarnaponkent. Es hajnalba kell, akkor már délutám 6-tól csendben kell lennem a szobámban.

Hetkoznap nincs otthon mert kulfoldon van, így akkor nincs ilyen.

Sajnos nem tudsz mit tenni csak beletorodni, ha megbeszelni nem lehet vele.

18 éves vagy hamarosan elkoltozhetsz albiba vagy barhova.:)


20L

2019. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
91%

Aki olyat ír, hogy az a szülő háza, majd a gyereknek ha lesz háza, akkor ő is azt csinálthat benne amit akar, az remélem sohasem vállal gyereket. A gyerekednek is ugyanannyi joga van a "te házadhoz", mint neked. Az a gyerek nem egy cseléd, aki kizárólag 2 helyiséget használhat.


Gyerekként szoktam anyukámmal filmeket nézni akár éjfélig is és sohasem gondoltam volna, hogy egy ilyen apró hétvégi közös családi pihenés másoknak elképzelhetetlen. Egyesek azt hiszik, hogy csak mert ők kinyomtak egy gyereket X éve, most már valami nagy becsületű nemes emberek lettek. Mégegyszer mondom, az a gyereked, nem a rabszolgát, vagy udvari inasod, sőt még csak nem is az albérlőd.


Egyesek a kutyájukat jobban szeretik, mint ti a gyerekeiteket. Ami azért már nagy szégyen.

2019. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként tényleg. Én még az albérlőmtől sem várnám el, hogy este 22 után ne mozogjon a lakásban. Nyilván ne csörömpöljön a konyhában, meg ne hallgasson hangosan zenét.
2019. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 A kérdező kommentje:

Hű, látom elég megosztóak a vélemények. Azért az nagyon jól esik (és megnyugtató), hogy sokatok szerint ez nem teljesen normális/megszokott.

Szarul esik nagyon ez a szabály (meg még más is, de az már egy másik történet).


Akik kérdezték: ha este elmegyek otthonról és 22:00 után érek haza, nincsen patália (meg kifejezett öröm sem). Viszont figyelnem kell, hogy még hazaérés előtt egyek valamit, különben éhesen fekszem le. A szabály, hogy ilyenkor már nem tartózkodhatok lent ugyanúgy fent áll, szóval nincs konyházás.

Barátok ha itt alszanak nem változik semmi. Szóval mindig megakadályozom a nálam alvót attól, hogy lemenjen vagy lekísérjen ha szüksége van valamire. Inkább velem üvöltözzenek, mint a barátaimmal.

Párom jelenleg tényleg nincs, szóval ebből nem szokott probléma lenni.

Nem a szüleim hálójába járkálok be. Egyébként az napközben is tiltott terület.

2019. márc. 10. 11:15
 57/75 anonim ***** válasza:
82%
Képesek (lennének) még a barátaiddal is üvöltözni????????
2019. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem költözz el,mert te ott biztos nem vagy családtag sőt szerintem kifejezetten utálnak h ott laksz,gondolom kiskorodtol igy élsz.. Ékes példája vagy azoknak a gyerekeinek, akik nem akarnak gyereket de lesz mert társadalom v anyos elvárja stb okbol, de utálva vannak végig albérlőként már 8 évesen nem h 18 évesen. :(
2019. márc. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
27%
Nyilván nem normális, de azt nem értem, ha egész nap vagy lent úgysem, mi a retekért akarsz pont este mászkálni.
2019. márc. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 A kérdező kommentje:

#57 Az biztos, hogy ha ketten (vagy többen) megyünk lentre kollektíven le van ordítva a fejünk. Azt meg még nem kockáztattam meg, hogy egyedül engedtem lemenni egy barátomat, de vannak elképzeléseim.


#58 az biztos, hogy nem érzem magam szívesen látottnak.:/


#59 Úgy értettem, hogy nem tártózkodok huzamosabb ideig lent napközben sem (nem túl kellemes a légkör). Ettől még természetesen egy csomószor lemegyek.

2019. márc. 10. 11:57
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!