Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez jogos elvárás...

Szerintetek ez jogos elvárás szüleimtől?

Figyelt kérdés

A felállás következő: az én szobám tetőtéri, szüleim szobája pedig "földszinti". A tetőtéren a szobámon kívül még egy fürdőszoba van mosdóval, semmi más.

Az íratlan szabály pedig az, hogy 10 után már nem mehetek lentre. Ha én nem teszem meg, apa rám csukja a lenti szintre nyíló ajtót és ha le merek menni, le vagyok szidva hogy mit járkálok már, menjek szépen felfele. Ha esetleg 2x megyek le, másodjára már nagyon agresszív üvöltözés van.


Ez több okból is nagyon rosszul esik:

-20/19-szer még minden lámpa ég lent, gyakran akkor szoktak vacsorázni, vagy valamelyikük épp fürdik, vagy hangosan filmeznek..tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy elalvásra készülődnének, nemhogy azt hogy már aludnának.

-nyilván ilyenkor már nem tanulni megyek le vagy lakomát csapni, hanem valamiért ami lent maradt. 2 perc a max idő amire lemegyek, és azt is teljes csöndben csinálom. A lépcsőn sem úgy közlekedek, mint egy elefánt. Senkit nem zavarok azzal, hogy hangos lennék.

-nem azért mondják, mert aggódnak az alvásmennyiségemért. Az a szöveg mindig, hogy most már menjek fel és ott folytassam a dolgom.

-ha valaki erre gondolna, nem pofátlankodok bele a privát szférájukba sem. Egyrészt leveszem a jeleket, ha úgy van és elhúzok, másrészt ilyenkor előre szólnak hogy kettesben akarnak lenni.

-napközben sem vagyok sokat lent, tehát még csak azt sem tudom mondani, hogy estére besokallnának a jelenlétemből és magukénak szeretnék tudni az alsó szintet.


Hatalmas fejmosás van, ha este 22_00 után (de ezt úgy kell érteni, hogy 22:03-kor is) megyek le, tökmindegy milyen halk és gyors vagyok. Nyílik az ajtó, és már megy a kiabálás.

Párszor már rám is lett zárva a lentre vezető ajtó.



Úgy érzem minden este magam, hogy nem otthon vagyok, hanem egy totál idegen helyen ahol nem szívesen látnak.


Felhoztam már néhány alkalommal a témát, és olyanokat kaptam, hogy szégyelljem magam, mit képzelek magamról ki vagyok én, hogy itt elvárások vannak felém amiket teljesíteni kell nekem amíg az ő házukban lakok.


Körbekérdezősködtem ismerősök között, hogy náluk hogy megy ez. Kivétel élül a válasz az volt, hogy ha valaki elalszik a többiek próbálnak csendben tovább tevékenykedni, de természetesen úgy közlekedik mindenki a házban ahogy akar.



2019. márc. 9. 23:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
91%
Csodálkozunk h ennyien a szülök felé se nézünk.. Nálunk is ez volt,de én napközbe se mehettem ki mert üvöltöttek h huzzak vissza a szobámba ne is lássanak,ha pisilni kelett üvöltöttek h minek mászkálok,nálunk egy fürdő volt,időre kelett fürödnöm,ők orákig fürödtek,el nem mehettem,kulcsom nem volt,volt hogy kizártak mert elmertem menni a saját szalagavatomra.. Egyszer lekéstem a buszt,szoltam,közölték h oldjam meg felülök megdögölhetek,hazaértem apám összevert,.. Összekaptam magam,hazudozás bérpapir hamisitás h több maradjon nekem,melo titkos számla aztán költözés,persze én is megkaptam h hálátlan dög vagyok mert ők mindent megtettek,szerettek én meg elhagyom őket de csak a leedandom kelett az a kevéske pénz volt belőlem fontos. 10 évesen apám azért üvöltött mert egy pohár vizet kértem mikor beteg voltam,16 évesen folyton fájt a fejem,hánytam sokat,lefogytam,azért is üvöltés volt h rosszul vagyok,és h dögöljek már meg,pedig ők okmozták. Érdekes a költözésseel elmult az állando migrén rosszullét ami otthon gyötört,életemben előszőr aludtam jol, otthon folyton féltem aludni is már 9 10 évesen azt éreztem h senkinek nem kellek,és csodálkoznak h eltüntem és tojok a fejükre..
2019. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
96%

Nem normális, hogy a közös helyiségekbe ne mehessen be valaki este 10 után. A gyerek nem albérlő akkor se, ha elmúlt 18. Őszintén szólva az albérlőmtől se várnám el, hogy éjjel ne menjen be a konyhába. Jó, ne akkor főzzön, turmixoljon, és ne dübörögjön a lépcsőn. A kérdező se csinálna cirkuszt, ha az anyja valami miatt bemenne éjjel az emeleti fürdőszobába. Mondjuk eszébe jut, hogy eső lesz, és esetleg nyitva van a tetőtéri ablak. Vagy lent elfogyott a fogkrém .

A kérdező nyilván nem nyit be a szülők hálószobájába. Vagy esetleg olyan elosztású a lakás, hogy a konyha felé kénytelen vagy átmasírozni azon a helyiségen, ahol ők alszanak???

Olyan nálatok nincs, hogy együtt akartok megnézni egy filmet a szüleiddel, ami este 11-ig tart? Vagy bármi mást csinálni este közösen?

2019. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
6%
A SZÜLŐK SAJÁT HAZA, UTOLSÓ. Majd a kérdező olyan szabályokat hoz a SAJAT hazában, amit ő akar
2019. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
87%
#43 tehát SZERINTED ha megszületik egy gyerek külön ház kell neki
2019. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
100%
Ezekben a családokban nincs közös,én a karácsonyokat is a szobába töltötttem ők meg az övékbe,soha nem volt közös filmnézés,v közös kirándulás,semmi közös, igen én is ugy éreztem magam otthon mint egy idegen nem családtag már kiskoromban is. a szomszéd nénihez jobban kötödtem,őrá számithattam egyedül ha bajom volt..
2019. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
10%

44!


Nyilvanvbaloan egy idő után külön kell laknia. Az a normális, nem? Remélhetőleg nem fogyatékos, akit egész életében ápolni kell, így egy idő után saját családot alapit majd és a saját életét éli, a saját hazában.

Ha otthon el, akkor bizony be kell tartania a szabályokat, mindegy hogy 3, 18 vagy 46 éves.

2019. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
87%
#46 gondolom szar volt a gyerekkorod, de nem gond, megértjük
2019. márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
86%
67%-os. Te beteg vagy.
2019. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
6%
Nem volt szár a gyerekkorom. Az a beteg, hogy képtelenek vagytok elfogadni, higy az együtt élésnek vannak szabályai, a szabalyokat a tulajdonos hozza, az ott lakok pedig betartják. Ha nem tetszik, nem kell ott élni, ennyi
2019. márc. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
91%
#49 ez egy család, nem egy albérlet
2019. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!