Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az ennyire túlféltő szülőkről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban egy hatalmas sokk ért engem;

Egy vidéki egyetem tanulója vagyok , de van egy olyan szabadon választható óra ami Budapesten van megtartva, nincs szervezett út, mindenki magának intézi az oda és vissza jutást.

A kurzus alatt fél füllel hallottam amint az egyik csoporttársam épp azt ecsetelte a mellette ülőnek, hogy az édesanyja nem engedte egyedül felutazni a fővárosba, nehogy valami baja essen, tudni kell hogy az illető egy 25 éves lány. Először arra gondoltam, hogy biztos az egyik barátnőjével, szaktársával jött fel. Majd teljes sokként ért, hogy az 5 órás kurzus után a lány édesanyja ott várta őt a bejáratnál és kézen fogva együtt távoztak.

Képes volt ez az édesanya a 25 éves lányát kísérgetni tömegközlekedési eszközökön. Szerintem ez egy nagyon nem egészséges dolog.



2019. márc. 10. 23:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Hat valoban nem okes. Nem csak az hogy betegesen felti de megmutatja azt hogy a lanyat ebben az esetben egyaltalan nem tartja onallonak es nem bizik benne. Nyilvan a lany vigyaz magara. Amugy is a baj barhol barmikor megtortenhet nem is ertem... Oke feltse de amig az a hatarokan nem feszegeti, ez mar gaz.
2019. márc. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
77%
Az én anyukám is szigorú, de szerencsére már nincs ilyen korlátozottságokban részem. Még a mai napig egyébként, mindent elintéz helyettem, úgy, hogy mondom neki, hogy már elég nagy vagyok (20 éves lány), de ő mégis megcsinálja. Szerintem nyilván függ attól is, hogy a lányt is zavarja-e a dolog. Mert az is lehet, hogy kimondottan örül neki, mert mondjuk magányos.
2019. márc. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Mai fiatalokat totál fogyatékossá nevelik,funcionális analfabétákká,akik mindentől félnek,rettegnek a legaprobb konfort zonaból kilépéstől, v változástol önnálló cselekedettől.. Sajnos ezek lesznek a jövö emberei rettegő fogyis mobilt nyomo roncsok..
2019. márc. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3: Szerintem ez nagyon nagy általánosítás. Itt nem korosztály béli probléma van, hanem ez főleg az édesanyja hibája, túlságosan magához láncolta a gyermekét, ezért a lánynak már ez a természetes.
2019. márc. 11. 00:09
 5/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudhatod-e, hogy a lány esetleg enyhe fogyatékkal él, vagy pedig pl magasan funkcionáló autista.


(A többségük egyes tudományágak, és/vagy művészi ágak terén átlag feletti, azonban szociális és kommunikációs téren eltér az átlagtól, ami megnehezíti a szocializációjukat. Ez nem jelenti azt, hogy minden magasan funkcionáló autista egyforma volna, inkább csak az általam említett néhány tényező a közös közöttük. Vannak közöttük sokkal korábban önállósodóak is.)

2019. márc. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5: Ennél a lánynál semmi ilyesmi féle dolog nem játszik közbe. Egy csoportmunkában dolgoztunk együtt, egy teljesen átlagos, normális szociális készségekkel rendelkező ember.
2019. márc. 11. 00:22
 7/15 anonim ***** válasza:
4%

nem ismered a személyes élettörténetét,tapasztalatát a lánynak,így ne ítélkezz ilyen hamar .de amúgy lehet hogy az anyja nevelte rosszul.

sajnos én meg kihagytam a kollégiumot,főiskolát,mert én meg nem mertem menni,korábbi iskolai tapasztalatok miatt stb.pedig kettőször is felvettek....és mehettem volna.Nem vagyunk ugyanolyanok.Persze nem azt írom,hogy ez rendben van,mert az én esetem sincs rendben(én 23 vagyok)és akiről írsz lány,az övé sem.Szerintem a legfurcsább az,hogy kézen fogva mentek.A többi még talán elmegy.

2019. márc. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként valakinek például pánikbetegsége van a tömegközlekedéstől,meg millió dolog lehet a háttérben.Sosem lehet tudni semmit. (és akkor azért igényli,hogy vele menjen valaki,ez esetben az anyja.....)de lehet tényleg bármi a világon
2019. márc. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Normális vagy nem, mindenki döntse el saját maga. De neked mi közöd hozzá, miben vagy érintett? Ha semmiben, az sem normális, hogy erről kérdést írsz ki....
2019. márc. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Sokminden lehet a háttérben is, amiről senki nem tudhat egyrészt, másrészt az is egyfajta tünet, hogy ez ilyen szinten foglalkoztat, kérdést írsz ki róla.
2019. márc. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!