Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg velük,...

Hogyan értessem meg velük, hogy nem kell pénz?

Figyelt kérdés

A szüleim a testvéremnek adtak 150.000 ftot, mert szarban voltak, kirakták volna őket a lakásukból, a szüleim nekem is akartak adni, mert ha az egyiknek adnak, adnak a másiknak is. Nem fogadtam el, mondtam, hogy költsék magukra, én nem vagyok olyan helyzetben, hogy elvegyem, a testvérem azért kapta, mert muszáj volt.


Most teljesen ki vannak akadva, hogy nekem nem kell az ő pénzük és biztos utálom őket....


2019. márc. 12. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű fogadd el és ne költsd el akkor tedd félre.
2019. márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hülyének nézni a szülőt, fogadd el. Így legalább biztos lehetsz abban, hogy szüleid nem fognak a gyerekeik között anyagilag különbséget tenni és jobban jársz, ha elfogadod, minthogy netán valami marhaságot erőltetnének rád. Apósom ugyanilyen módon járt el a két felnőtt gyerekével, mindig mindkettőnek tudomására hozta, hogy mit ellensúlyoz. Szemben a saját szüleimmel, akik ugyan próbáltak ellensúlyozni, de soha nem derült ki, hogy ténylegesen mit és mennyit próbáltak kiegyenlíteni.
2019. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Inkabb neked kellene eszrevenni hogy mennyire korrekt dontest hoztak.

Sok szulo hatalmasz kulombseget tesz a sajat gyerekei kozt.

2019. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogadd el, és alkalomadtán viszonozd valamivel. Fizesd be őket egy kirándulásra, vagy valahogyan fejezd ki a háládat, hogy szeretnek, és nem tesznek különbséget köztetek.
2019. márc. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, köszönd meg, tedd el. Nagyon becsületesek a szüleid, bár így lenne mindenhol.
2019. márc. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, tedd félre, lehet később neked kell őket kisegíteni (ne adj Isten)
2019. márc. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Mikor nagyanyám születésnapi ajándékát a 3 gyereknek kellett volna összedobni, akkor faterom nem akarta elfogadni a két testvérétől a részüket, hanem egyedül kifizette. A testvérek odaadták nekem a pénzt, én meg fogtam, és egyszerűen betettem fateromnak a szekrényébe a pénzt, mert van egy ilyen házi pénztárcája, amiben gyűjtögetni szokott. Nem szólt semmit, úgy már elfogadta. Te is bármikor megteheted, hogy visszaadod, csak meg kell találni a módját.
2019. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el és tedd félre, ahogy sokan mondják.

Esetleg találd ki, mivel lephetnéd meg őket te ebből a pénzből. Egyszerűen költsd rájuk. Vagy valami közös programra velük. Mondjuk egy közös nyaralásra.

2019. márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk ezek nekem nem korrekt hanem inkább értelmi fogyatékos szülőknek tűnnek.


Addig oké, hogy korrektek akarnak lenni, de nem kell kényszeresen ráerőltetni a pénzt a gyerekre csak azért mert ők ettől alszanak jobban. Az meg, hogy kiakadnak ettől...no komment...

2019. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pep e válasza:

Én FATAL ERROR-al értek egyet.

Részemről nem jó dolog, ha egyik testvérnek pl. szülinapja van és a másik testvér is kap ajándékot, hogy ne szomorkodjon.

Mond meg nekik, hogy akkor segítsenek ha baj van, nem utálod őket ezért vagy másért amiért tesódat segítették.

2019. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!