Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám kiakadt, hogy külön...

Édesapám kiakadt, hogy külön bankszámlát akarok nyitni. Bár jogilag nagykorú vagyok, mégis félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van saját jövedelmem, de a mi családunkban az volt a szokás, hogy minden apám nevén van (bankszámla, telefonok, autó, egyedül a lakás van az én nevemre iratva), illetve mind az anyjának, mind az anyósának ő kezeli a nyugdíját. Ő a városunk egyik bankfiókjának volt igazgatója, úgyhogy amikor először dolgozni kezdtem, akkor bement velem a bankba, nyitott nekem egy számlát, amin ő volt a társtulajdonos. Végül megszüntetettem azt a számlát, mert így felesleges volt, így a fizetésem a családi kasszába megy. Amikor albérletben laktam egyetem alatt, ő utalta át a bérleti díj összegét és ő tartotta a kapcsolatot a tulajjal.
2019. márc. 12. 15:03
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
96%
Én már férjnél vagyok és külön számlám van.. Megtudja? És,felnőtt nő vagy,nem iszlmiában vagyunk h férfi nélkül utcra se mehetünk,nem vezethetünk stb,talán megver ha megtudja,ezzel csak a gyávaságát tükrözi mert ha anyudmál lenne pénz saját lehet már rég elvált volna..
2019. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz ha megtudja? Már felvetetted neki, nem? Kit érdekel ha megtudja? Felnőtt nő vagy, nem?
2019. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

#8

Az más. Nekünk is közös számlánk van a párommal. Közös = ketten rendelkezünk felette (fizikálisan, papírformailag én, mivel az én nevemen van,de ez most mellékes.)

A kérdezőnél nem ez az eset áll fenn, apuka akar uralni mindent...

2019. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
De nem értitek? Nem félnék, ha nem lenne befolyása a bankban. Összebeszél, átiratja, társtulajdonos lesz stb.
2019. márc. 12. 15:35
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
Mi van minden bankban,v ptt nincs más bank,jogilag nem irathast át semmit,max feketén,de az meg büntetendő.. Sejtem milyen boldog család lehettek ahol apu mindent zárol előletek a saját jövedelmetekből tusfürdőre könyörögnötök kell.. Gondolom a férjedet is ő fogja kiválasztani.. Én már rég ott se lennék,uj számla,uj lakás,uj élet,szabadság. Ti börtönben éltek amit családnak hazudnak..
2019. márc. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyiss máshol bankszámlát. Nem csak a legközelebbiben lehet. Akár az ország másik végébe is elmehetsz, ez nincs kőbe vésve.
2019. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
98%
Te nagyon naiv vagy. Semmi köze a te számládhoz, ha te nyitod. Ha ő a Matolcsy, akkor sem nyúlhat a számládba a beleegyezésed nélkül!
2019. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
77% os az ilyen háttterü nők a szomszéd városba se mehetnek át,ugy h apu v az elnyomo társuk ne udná meg,v ne akadályozná meg,éltem ilyen pasival.. Innen csak határozottan lelépni lehet kapcsolat megszakitással.
2019. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan van más bank is a városodban. Ha nincs akkor a megyeszékhelyen. Miután megnyitod amúgy sem kell bejárnod utána olyan gyakran.

Egyébként hány éves vagy?

2019. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
22, harmadéves, diákmunkából és gyakorlatból élek. 18 évesen nyitni akartam számlát, bement velem a bankba, aláíratott velem egy szerződést, amit el se engedett olvasni, aztán két hónap múlva tudtam meg, hogy amúgy társtulajdonos, és mindenről kap értesítést.
2019. márc. 12. 15:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!