Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám kiakadt, hogy külön...

Édesapám kiakadt, hogy külön bankszámlát akarok nyitni. Bár jogilag nagykorú vagyok, mégis félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van saját jövedelmem, de a mi családunkban az volt a szokás, hogy minden apám nevén van (bankszámla, telefonok, autó, egyedül a lakás van az én nevemre iratva), illetve mind az anyjának, mind az anyósának ő kezeli a nyugdíját. Ő a városunk egyik bankfiókjának volt igazgatója, úgyhogy amikor először dolgozni kezdtem, akkor bement velem a bankba, nyitott nekem egy számlát, amin ő volt a társtulajdonos. Végül megszüntetettem azt a számlát, mert így felesleges volt, így a fizetésem a családi kasszába megy. Amikor albérletben laktam egyetem alatt, ő utalta át a bérleti díj összegét és ő tartotta a kapcsolatot a tulajjal.
2019. márc. 12. 15:03
1 2 3 4 5
 21/47 kovpet ***** válasza:
100%

Online is lehet már számlát nyitni egyes bankokban, nem kell feltétlenül fizikailag bemenni.


De úgyis megtudja, hiszen az eddig hozzá érkező összeg hiánya csak fel fog neki tűnni. De ez ilyen, a rabszolgaságot jó rég eltörölték már, az ember pénzért dolgozik, nem ételért és szállásért.

De ezt hogy kell elképzelni? Kell valami és pénzt kunyerálsz tőle? Azt a pénzt, amiért te dolgoztál meg? Ez azért elég durva így...

2019. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Ja kb. Illetve, van társkártyánk anyával, de készpénzt csak ő vesz ki. Mondjuk nem élünk rosszul, én például kocsit is kaptam érettségi ajándéknak.
2019. márc. 12. 15:50
 23/47 anonim ***** válasza:
90%
Ti aranykalitkában éltek,kaptok pénzen holmikat,engem ez nem elégitene ki,h apu majd átad vkinek akit ő kinéz... H a férjuram is hasonlóan rácsok közt tartson de kapjak néha guccit amiben otthon parádézhatok..
2019. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonymousreview60 ***** válasza:
96%

De, kisgyereknek tekint. És ha "az eltartásod a férfi dolga", akkor ráadásul nem csak korban, de nem szerint sem tekint egyenrangúnak. Ez nem konzervítív, hanem elmaradott, úgy is mondhatnám, kövület.

22 éves vagy, tehát nagykorú. Saját jövedelemmel rendelkezel, amit meg kell tanulnod teljesen önállóan beosztani. Erre való a külön számla.

1. Bemész a lakóhelyed szerinti, apukád volt munkahelye bankba, és számlát nyitsz. Mindenféle, de apukád tudja-e kérdést lesz@.va.

2. Máshol bemész egy ugyanolyan bankba, és számlát nyitsz.

3. A lakóhelyeden egy másik bankba mész.

A többi csak kisgyerekes picsogás.

2019. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom párod se lehet és minden üzeneteteket elolvassa. Ilyen egy látszat család,sejtem ha anyudnak lenne jövedelme már nem ott lenne,én ezért hajtom el azokat a pasikat akik nem engednek dolgozni v ők kezelnék az irataimat pénzemet..
2019. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
91%

Kiscsillag, eldöntöd, mit akarsz, és a sarkadra állsz. Felnőtt vagy, jogod van számlát nyitni.


Persze az is igaz, hogy a szüleidnek nem kötelező eltartani téged. Az egyetlen bosszú, amit apád jogszerűen megtehet, az az, hogy kirak. Erre fel kell készülnöd, és ez valóban lehet ok arra, hogy ne lépj, amíg megfelelő jövedelmed nincs.


Azt nem írtad, hogy a gyakorlatban mi a rendszer nálatok: ha kérsz pénzt az "apabankból", akkor szó nélkül ad, vagy könyörögni kell? Saját bankkártyád sincs (pedig az egy nagyon praktikus dolog)?


Hogy mit csinálnék a helyedben, az apukád hozzáállásától függ. Ha csak adminisztratív hatalma van (vagyis szó nélkül ad pénzt bármire, amire kérsz, legalább a te jövedelmed határáig), akkor megvárnám, amíg kellően biztos önálló lakásom és a megélhetésemet biztosító jövedelmem van.


Ha viszont apukád zsarnokoskodik, visszaél a közös számla feletti hatalmával, akkor azonnal lelépnék, amint elegendő a pénzem legalább szűkösen a megélhetésemre, lakhatásomra.

2019. márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
92%

Én esküszöm nem értem mit értetlenkedsz. Pl.: Ha ő a CIB-nél dolgozott, akkor nyiss az Ersténél. Ha az Ersténél dolgozott, nyiss a Raiffaisennél... stb.

Ne azt a bankhálózatot használd, ahol dolgozott.


Egyébként viszont ha meg Ő tart el, mert nem elég amit keresel a magad eltartására, akkor azt nem értem mit elégedetlenkedsz. Így is többet költ rád, mint amennyi a "fizudból" a számlára folyik.

2019. márc. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy attól mert egy banknak volt az igazgatója, nem hiszem hogy nem lenne jogi következménye, ha te nyitnál egy egy saját számlát, ő meg bemenne és átirat á a saját nevére, vagy tarstulajdonosnak bejegyeztetne magát. Tudtommal ezt a te beleegyezése nélkül nem teheti meg akármilyen rokon. Jogilag legalábbis így tudom.
2019. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
94%
Bántalmaz titeket? Mert nagyon fosol tőle... Egy számlanyitás,ami tök alap dolog h arra kapja az ember a saját fizetését amiért ő dolghozik,ő kezeli,mi lehet még itt a háttérben,de van sejtésem...
2019. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
97%
De mitől félsz egyébként? Ha kiakad akkor mi van? Ha már önálló vagy akkor az sem gond ha kirak.
2019. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!