Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám kiakadt, hogy külön...

Édesapám kiakadt, hogy külön bankszámlát akarok nyitni. Bár jogilag nagykorú vagyok, mégis félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van saját jövedelmem, de a mi családunkban az volt a szokás, hogy minden apám nevén van (bankszámla, telefonok, autó, egyedül a lakás van az én nevemre iratva), illetve mind az anyjának, mind az anyósának ő kezeli a nyugdíját. Ő a városunk egyik bankfiókjának volt igazgatója, úgyhogy amikor először dolgozni kezdtem, akkor bement velem a bankba, nyitott nekem egy számlát, amin ő volt a társtulajdonos. Végül megszüntetettem azt a számlát, mert így felesleges volt, így a fizetésem a családi kasszába megy. Amikor albérletben laktam egyetem alatt, ő utalta át a bérleti díj összegét és ő tartotta a kapcsolatot a tulajjal.
2019. márc. 12. 15:03
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Pedig csinált már ilyet... mármint már "ellopta" az aláírásomat, megkért, hogy írjak alá valamit, aztán lemásolta.
2019. márc. 12. 16:12
 32/47 anonim ***** válasza:
89%
Tul naiv vagy és befolyásolhato,szavazo polgár akit totál elnyomnak..
2019. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
90%

Én is 22 éves vagyok, párommal élek 3 éve albérletben, ősszel fogunk lakást venni. (Sajnos idő előtt örököltem egy lakást, azt eladva.)

Ha elég lenne a fizetésed egy szobára, vagy egy garzonra, akkor nyisd meg a bankszámlád, és lécelj le,de gyorsan, mert ez egy mérgező kapcsolat. Felnőtt nő vagy, és mégis félsz.. Nem érzed úgy, hogy ez nem oké így?! Az ember tisztelheti az édesapját, de az, hogy féljen tőle..sok.

Ha nincs annyi jövedelmed, hogy elköltözz, akkor pedig próbáld meggyőzni apukádat, hogy miért lenne hasznos neked egy külön számla. (Megtanulsz takarékoskodni, trallala) Vagy fogd be a szádat, és bólogass továbbra is, fogadj szót, és törődj bele, hogy neked ez jutott. A választás joga a te kezedben van.

2019. márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim válasza:
11%

Leülsz, megbeszéled apukáddal, hogy szeretnél felelősséget vállalni magadért. Szeretnél megtanulni magadtól gazdálkodni a pénzzel, mert így később hiába fogja a férjed kezelni a számlát, te is sokkal felelősebben tudsz majd költekezni/ komoly pénzügyi döntéseket vele együtt meghozni.


Megegyezhetsz apukáddal, hogy a következő fizetésedet már odakapd, és egy hónapig megélsz abból. Így, ha mégis hülyeséget csinálsz, akkor ez egy egyszeri tanulópénz volt, és nem később kell rájönnöd, hogy sem te, sem a jövendőbelid nem értetek a pénzhez.

Ha valami balul üt ki, bármikor visszatérhettek a mostani rendszerhez.



Szerintem apukád nem egy századokkal visszamaradott nőgyülölő, mint ahogy egyesek beállítják, hanem csak simán nem tudja elfogadni, hogy felnőtt a gyermeke.

Bizonyos tekintetben én is hasonló cipőben járok.

Sok sikert!

2019. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
87%

Ha meg ellopja, szépen feljelented. Ne nyafogj, mint egy 5 éves gyerek. Emellett:Ha a neveden van a lakás és nem haszonélvezők, kirakhatod őket a búsba. Esküszöm nem tűnsz nagykorúnak (velem egyidősnek) annyira tartasz tőle, pedig nem akkora nagy ember, rá is vonatkoznak a törvények, ha megszegi, letartóztatják.

De ha neked így kényelmes.......

2019. márc. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
90%
Apád nem tekint kisgyereknek rosszab a tulajdonának tekint akit majd kiárusit a kijelölt urához,ahogy anyukád is a tulajdona mert a nők tulajdonok,ezért nincs nálatok pénz h függjetek és egy szappanra is kérni kelljen és ne merjetek önnálóan tenni semmit...
2019. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
73%
Öcsisajt, nem tudom, írták-e már, de a számlát nem szüntetheted meg a társtulajdonos nélkül.
2019. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Mitől félsz. Úgy látszik, nálatok a klasszikus apajogú családi modell van életben. Nemcsak a gyereknek természetes igénye, de a szülőnek is kötelessége, hogy a gyerek leszakadjon a családról, önállóan éljen. És ez az anyagi ügyekre is vonatkozik. Fogadd meg azt a tanácsot, hogy nyiss számlát más banknál. Ha apádban van kellő belátás, akkor ő sem fog ágálni a dolog ellen, amikor esetleg kiderül, sőt talán magába száll.
2019. márc. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezentúl SEMMIT ne írj alá, amit nem akarsz, vagy amit nem olvashattál el. Mondd neki kedvesen, mosolyogva, hogy de hát Apu, te mondtad, hogy ilyet soha ne csináljak!

És ne is csinálj,akkor se, ha a feje tetére áll, és lelkesen bizonygatja, hogy de ezt nyugodtan, hiszen ő átnézte... Nem azért, mert rosszat feltételezel róla, hanem mert felnőtt vagy. A te aláírásod a te felelősséged. Ha nagyon erőszakoskodna, fogd a papírt, közöld, hogy átnézeted az ügybvédeddel, és sétálj ki az ajtón.

2019. márc. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akartam Enis írni hogy nyisd máshol számlát . Pl Gránit vagy magnet és a neten is lehet számlát nyitni
2019. márc. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!