Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a bátyám nem...

Mit tegyek, ha a bátyám nem hagy békén és mindenben korlátoz? 17 éves vagyok. A többi lent.

Figyelt kérdés

A sztori a következő: Anyánk és Apánk meghalt, így a 28 éves bátyámhoz kerültem én és az öcséim.


Kedden elmaradt az utolsó órám, ezért kikísértem a barátnőmet a buszmegállóba. A busz fél óra múlva jött, addig beszélgettünk, és megvártam, hogy felszálljon a buszra. A bátyámnak (mivel ő a gondviselőm, vagy minek mondják ezt) meg a többi szülőnek elküldték e-mail-ban, hogy elmarad az utolsó óra. Amikor hazaértem, a bátyám lekevert nekem egy pofont és ordibált velem, mert halálra aggódta magát, hogy hol vagyok. Kedd óta az a szabály, hogy amikor elmegyek otthonról, akkor el kell küldenem óránként a tartózkodási helyemet, meg hoz-visz iskolába, meg szobafogság 2 hétig.


Tudom, hogy hibáztam, mert abban a fél órában halálra aggódta magát, hogy hol vagyok, de már nagyon elegem van belőle.



2019. márc. 16. 22:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%
17 évesen,nem normális amit müvel,a bátyád kiéli magát rajtatok szerintem, én szolnék normális felnőttnek,mert ennek jo vége nem lesz...
2019. márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
39%
Az butaság amit az első ír. Egy kicsit próbáld meg összeszedni magad és átbeszélni vele a dolgokat nem pedig az ilyen elegem van stílussal hozzáállni. Azért gondolj bele a 28 éves bátyád nem úgy tervezte az életét, hogy a kistesóit kellesz nevelnie. Valószínűleg már saját családot szeretne, egyebek, erre a nyakába kapott titeket és akkor ahelyett, hogy majdnem nagykorúként segíted, inkább te is butaságokat csinálsz.
2019. márc. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%
Elkisérte a barátnőjét a buszhoz,mekkora bün 17 évesen... Jövöre 18 majd akkor is két hét szoba fogság mert nem ért haza egyből a suli után? Mit ér vele h megutálja és mielőbb el akar majd menekülni.. Igen le kell ülni és elmagyarázni h a 17 az nem 7 éves...
2019. márc. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%
De ha egyszer a bátyja elvárja, hogy legalább szóljon, akkor miért nem lehet neki egy SMS-t küldeni, hogy figyi bratyó elksírésem a barátnőm 1 órával később érek haza. Ez annyira nehéz lenne? Azért felkéne fogni, hogy nem egy álom egy felnőttnek, hogy a szülők halála után nevelje a testvéreket. És azért 17 évesen nem árt ha összeszedi magát mert ha betölti a 18-at neki se ártana elkezdeni ügyelni a fiatalabb testvérre.
2019. márc. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted ha szolna mi lenne max üvöltés h takarodjon haza meg tuti nem engedné a kapcsolatot se.. Volt szerencsém hasonlohoz szülőkkel,még 18 20 évesen se lehetett semmi mozgás terem v szociális életem párom,igy maradt a hazudozás és jo messzire költözés..
2019. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
48%
De épp ezt fogd már fel ember, hogy nem a szülője hanem a bátyja és az állam ráruházta a gyámságot. A kettő nem ugyanaz. Nem valószínű, hogy megtiltaná neki de természetes, hogy több dolgot vár el, mivel nem a valódi apja. Főleg azért, mert már épp elég idős ahhoz, hogy elkezdjen segíteni neki a fiatalabb testvérrel vagy testvérekkel való nevelésbe. Szóval ide ne keverd bele, hogy neked anyuci meg apuci mit nem engedett, mert ez a helyzet teljes mértékben eltérő.
2019. márc. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Én nem fogom nevelni az öcséimet. A bátyám a gyámja és nem én.
2019. márc. 16. 23:13
 8/31 A kérdező kommentje:
Nem tudtam neki szólni, mert akkor nem volt nálam telefon.
2019. márc. 16. 23:14
 9/31 anonim ***** válasza:
28%
Pont ez a hozzáállás a baj és ezért érdemled meg, hogy leszidjon. És pont ebből látszik, hogy nem vagy te még az érettség közelében sem. Pont ezért nevetségesek az itteni 17 éves okostojások.
2019. márc. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
A barátaimmal még fagyizni sem enged el, mert fényes nappal megerőszakolhatnak meg ilyenek...
2019. márc. 16. 23:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!