Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a bátyám nem...

Mit tegyek, ha a bátyám nem hagy békén és mindenben korlátoz? 17 éves vagyok. A többi lent.

Figyelt kérdés

A sztori a következő: Anyánk és Apánk meghalt, így a 28 éves bátyámhoz kerültem én és az öcséim.


Kedden elmaradt az utolsó órám, ezért kikísértem a barátnőmet a buszmegállóba. A busz fél óra múlva jött, addig beszélgettünk, és megvártam, hogy felszálljon a buszra. A bátyámnak (mivel ő a gondviselőm, vagy minek mondják ezt) meg a többi szülőnek elküldték e-mail-ban, hogy elmarad az utolsó óra. Amikor hazaértem, a bátyám lekevert nekem egy pofont és ordibált velem, mert halálra aggódta magát, hogy hol vagyok. Kedd óta az a szabály, hogy amikor elmegyek otthonról, akkor el kell küldenem óránként a tartózkodási helyemet, meg hoz-visz iskolába, meg szobafogság 2 hétig.


Tudom, hogy hibáztam, mert abban a fél órában halálra aggódta magát, hogy hol vagyok, de már nagyon elegem van belőle.



2019. márc. 16. 22:46
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
13%
Szerintem jogos az aggodalom, én még óvszert is raknék a zsebedbe, bármi történhet.
2019. márc. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
71%

Pont olyan, mint apa....

Nincs több kérdédem 18 évesen irány a melo és albi minél előbb..

2019. márc. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
71%
17 évesen fagyizni se enged a barátnőiddel.. No comment 18 meg 20 évesen se fog megnyugtatlak,eből menekültem el én is..
2019. márc. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
67%

Azért 17 évesen ennyi szabadságot lehet adni egy gyereknek még akkor is, ha nem jelentkezik be óránként, hogy hol van...

Azért itt páran átestek a ló túlsó oldalára. Vagy itt mindenki zárdában élt 18 éves koráig, aki a báty pártját fogja?

Nem éjszaka ért haza, mégcsak nem is késő délután, csak fél órával később!

Egy agresszív, hatalmaskodó barom a bátyád, már ne haragudj. És igen, szép dolog, hogy elvállalta őket, de ez nem jelenti azt, hogy a hatalmával visszaélhet. És be kéne látnia, hogy attól, mert a gyámotok, attól még mindig a bátyátok és nem az apátok.

A pofont meg inkább nem minősítem... Szánalmas. Felesleges bántalmazás és megfélemlítés.

2019. márc. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
71%
A báty olyan mint az apa,valoszinu ezt látta h apu uti anyut , meg megfélemliti,minden családi minta másolt,amint látsz..
2019. márc. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
16%
A bátyád elég durva tragédián ment át. Elvesztette a szüleit, és a nyakába kapott két gyereket. Értsd ezt meg, és próbálj egy kicsit kevésbé kamasz lenni, mert amikor ilyen kemény helyzetek állnak bele az emberbe félre kell tenni azt a luxust, hogy az ember csak magára gondol. Próbálj vele beszélni, javasolj pszichológust, segíts a kistesódnál. Aztán ha elmondhatod, hogy midnemt megtettél, akkor lehet lázadni.
2019. márc. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
14%

*Előző folytatása*


Mindent*

Es ha ezek megvoltak, akkor lehet lázadni. De akkor kőkeményen.

2019. márc. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
13%
orulj neki hogy agodik erted ,most meg nem erzed mi az a feleloseg,fital vagy,inkabb mindenrol komunikalj a batyadal,es ha rad biznak a kis tesodat te mit csinalnal? es orulj annak is ,hogy a batyad befogadott,mint edes testver,kerulhetel volna rosszab helyzetbe is,idegeneknel,hid el felt teged
2019. márc. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
77%

Attól, mert bogadra őket, még nem kell ezt a hisztériát és uralkodási vágyat elviselniük, amit rajtuk él ki a báty. Azért, mert nem úgy jöttek össze a dolgok és frusztrát ember, ne a tesóin verje már ezt le.

Nem csak ő vesztette el a szüleit, hanem ők ketten is!

2019. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
82%

Ez durva .. próbálj meg a sarkadra állni ,mondd meg neki,hogy nem vagy már kisgyerek. Egyébként szerintem ez ilyen "ál-aggodalmaskodás" ,igazából csak uralkodni szeretne az ilyen ember feletted.

Teljesen indokolatlan pofonvágni egy 17 éves lányt,mert fél órával később ért haza fényes nappal . Szerintem kezdj el valami diákmunkát hétvégente,gyüjtögess,aztán 1-2 év múlva lépj le,nem hiszem,hogy jövőre bármi változna a bátyád viselkedésében ..

Ha esetleg megverni is szokott,mindenképp szólj valakinek (pl tanár) ,csak gondolom bizonytalan hová helyeznének el ,szóval lehet,hogy jobban megéri valahogy kibekkelni az időt ott amíg 18 nem leszel,aztán lepattanni.

2019. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!